Inspektor farmaceutyczny wycofuje popularny lek przeciwgorączkowy dla dzieci

GIF wycofał z obrotu lek przeciwgorączkowy Ibufen Forte
GIF wycofał z obrotu lek przeciwgorączkowy Ibufen Forte Fot. 123 Rf
Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu popularnego leku przeciwgorączkowego dla dzieci Ibufen Forte. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Wycofany produkt to zawiesina doustna o smaku truskawkowym 200mg/5 ml,o numerze serii: 510414 i dacie ważności do kwietnia 2016.

Co zaniepokoiło inspektora? Otóż okazało się, że jest on niewłaściwie oznaczony. Na butelce z lekiem znajdowała się informacja, że nadaje się on dla dzieci "od 1. roku", natomiast na opakowaniu, że mogą go zażywać dzieci "od 3. miesiąca" życia.

Ibufen dla dzieci Forte to lek należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, stosowany w przypadku gorączki oraz bólu różnego pochodzenia.

Polpharma w wydanym oświadczeniu zastrzega, że lek jest dopuszczony do stosowania od 3. miesiąca życia i jest bezpieczny dla dzieci w tej grupie wiekowej. "Niezgodność dotyczy tylko i wyłącznie zastosowanych materiałów opakowaniowych. Nie ma żadnego wpływu na jakość preparatu ani bezpieczeństwo jego stosowania" - podaje firma.


Źródło: RMF24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE