Aktywny weekend. Kiermasze świąteczne i spotkania wigilijne dla najmłodszych

Jarmarki świąteczne działają już w wielu punktach polskich miast. Tutaj - Jarmark przy Stadionie Narodowym.
Jarmarki świąteczne działają już w wielu punktach polskich miast. Tutaj - Jarmark przy Stadionie Narodowym. fot. FB / Stadion.Narodowy
Świąteczne jarmarki, warsztaty tworzenia ozdób choinkowych, gry miejskie w plenerze czy Warszawskie Spotkania Wigilijne - to tylko niektóre z rodzinnych propozycji na najbliższy weekend. Warto spędzić go nie tylko na kanapie czy w centrum handlowym. Oto nasze propozycje z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Łodzi i Warszawy.

Przedsmak Gwiazdki na placu Teatralnym
W niedzielę, 14 grudnia, o 11.00 na placu Teatralnym w stolicy rozpocznie się XI Warszawskie Spotkanie Wigilijne. W programie jest wspólne kolędowanie, prezenty oraz oczywiście tradycyjne potrawy wigilijne, w tym bigos, barszcz i pierogi.
Nie zabraknie oczywiście Świętego Mikołaja, który wraz z Śnieżynką przygotuje dla najmłodszych różne atrakcje. Podczas spotkania mieszkańcy będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonają własnoręcznie świąteczne kartki i stroiki, a także sami pomalują choinkowe bombki.

Spotkanie wigilijne będzie również okazją do zaczerpnięcia wiedzy z zakresu prawa, których udzielą studenci nauk prawnych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przedstawiciele straży miejskiej, zorganizują konkursy i zabawy plastyczne dla najmłodszych. O godzinie 13.00 życzenia warszawiakom złoży Prezydent stolicy - Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Robotowy zawrót głowy w Poznaniu
Robotowe warsztaty odbędą się również w niedzielę, ale w Poznaniu, przy Zwierzynieckiej 3 w Concordia Design a rozpoczną się o 13.00. Niedzielne warsztaty to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Celem zajęć jest pokazanie dzieciom, że robotyka może być przygodą, pasją, a w przyszłości zawodem z perspektywami. Uczestnicy są dobierani w zespoły dwuosobowe według wieku. Na każdy zespół przypada komputer i zestaw do budowania robota.


Najpierw zespoły budują robota według scenariusza, a następnie uczą się go ożywiać, czyli programować, tak by się poruszał i samodzielnie wykonywał misję, na przykład posprzątał śmieci z biurka, znalazł wyjście z labiryntu albo przetransportował ładunek. Nie zabraknie też konkursów dla dzieci.

"Gra podMiejska" we Wrocławiu
W niedzielę o 12.00 w samo południe we Wrocławiu wszystkie dzieci zaproszone są do udziału w "grze podMiejskiej" pt. "Gdzie jest Brochuś?". Odbędzie się ona na terenie Brochowa, przy fontannie w Parku Brochowskim, czyli w najstarszym parku we Wrocławiu (ul. Centralna), a cały projekt jest współorganizowany z biurem ESK Wrocław 2016 w ramach programu mikroGRANTY, tworzony przez nieformalną grupę "Made in Brochów".

Dla rozgrzania atmosfery na trasie gry zaplanowane są atrakcje i ciepłe napoje. Warunkiem uczestnictwa w grze jest dobry nastrój oraz ubranie dostosowane do warunków pogodowych.

Origami na choince? Tak, w Krakowie!
W krakowskiej Bibliotece Publicznej przy osiedlu Zgody 7 w sobotę od 10.00 do 12.00 odbywać będą się warsztaty z cyklu "Spotkajmy się w bibliotece” tym razem pod hasłem "Świąteczne ozdoby”.
Zajęcia przeprowadzą instruktorzy Polskiego Centrum Origami Krystyna i Wojciech Burczyk. Specjaliści w dziedzinie orgiami nauczą dzieci składania z papieru ciekawych modeli gwiazdek i wielu innych ozdób na choinkę. Organizatorzy proszą wszystkich chętnych o wcześniejsze zapisanie się na warsztaty - najlepiej pod krakowskim numerem telefonu 12 642 16 43. Biblioteka zapewnia materiały, które będą przydatne w czasie zajęć.

Na świąteczny kiermasz z dzieckiem
Ci, którzy szukają niebanalnych świątecznych prezentów są zaproszeni na kiermasz organizowany przez Stowarzyszenie w Stronę Marzeń. Odbędzie się on w sobotę, 13 grudnia, a w jego trakcie będzie można kupić wyroby rękodzielnicze, znaleźć niepowtarzalne przedmioty i, co ważne, kupując prezenty podczas kiermaszu wesprzeć lokalnych twórców a nie wielkie korporacje czy sieci handlowe. Takie założenie towarzyszy sobotniej imprezie.
Podczas kiermaszu wystawione zostaną stoiska z rękodziełem oraz innymi samodzielnie wytwarzanymi produktami. Kupić będzie można między innymi ręcznie wykonane koszyki, szkatułki, choinki, aniołki, ozdoby choinkowe czy bombki. Wstęp na sobotni kiermasz będzie darmowy.

Podróżuj ze sztuką i... ze swoim dzieckiem
W łódzkim Ośrodku Kultury "Górna" przy Siedleckiej 1 w sobotę szykują się warsztaty artystyczne dla rodziców i ich dzieci pod hasłem "Podróże ze sztuką". Najmłodsi z opiekunami na takie warsztaty są zapraszani raz w miesiącu. Każda podróż jest inna i niezwykła, wprowadza w świat innej techniki plastycznej i ma swój unikatowy temat przewodni.
Co ważne, udział w „Podróżach ze sztuką” jest bezpłatny. Aby zapisać się na warsztaty warto wysłać e-mail na adres animatorzy@gorna.pl lub zadzwonić pod numer 501 180 632.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE