Matka wiozła dziecko na tylnej półce samochodu. Internauci rozstrzygają: wina matki czy dziecka?

Widok dziecka wiezionego na półce pod tylną szybą samochodu przyciągnął uwagę nie tylko innych kierowców.
Widok dziecka wiezionego na półce pod tylną szybą samochodu przyciągnął uwagę nie tylko innych kierowców. fot. Policja / kgp.pl
Policja z Kalisza w Wielkopolsce zatrzymała prawo jazdy 42-letniej kobiecie, która przewoziła trzyletnie dziecko na półce pod tylną szybą samochodu. Maluch leżał pomiędzy zagłówkami od tylnej kanapy a szybą. Jak podkreślają funkcjonariusze, w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem, cała sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie. Jedni internauci na nieodpowiedzialnej matce nie zostawili już suchej nitki. Inni winą obarczają... dziecko.

Coś dziwnego blisko tylnej szyby
Nieprawidłowo przewożone dziecko zauważył mężczyzna jadący aleją Wojska Polskiego w Kaliszu. Jak relacjonował portalowi faktykaliskie.pl zaobserwował "coś" na tylnej półce jadącego przed nim fiata seicento. Gdy podjechał bliżej zorientował się, że to kilkuletnie dziecko.
Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Maluch zamiast siedzieć przypięty pasami w foteliku, leżał na półce pod tylną szybą samochodu. Takie lekkomyślne zachowanie kaliszanki, w przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem mogłoby zakończyć się tragicznie. Zapewnienie bezpieczeństwa dziecku podczas jazdy samochodem to podstawowy obowiązek każdego kierowcy. Czytaj więcej

Internauci krytykują... dziecko
Historia z Kalisza wywołała wiele komentarzy internautów. Wśród komentarzy obarczających winą matkę dziecka znaleźć można też takie, które obwiniają samo dziecko.
Inne komentarze odwołują się stereotypowych wyobrażeń kobiety w roli kierowcy.
Duża część internautów broni matki dziecka wspominając swoje doświadczenia związane z podróżowaniem z dzieckiem samochodem.
Co czeka teraz kobietę, która w sposób pokazany na zdjęciu wiozła dziecko? Policjanci już odebrali jej prawo jazdy i przekazali sprawę do sądu.

Źródło: TVN24.pl i RMF24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE