Klinika Budzik otwiera nowe sale. Będą w nich kolumny wodne i wodospady światłowodów

Tak wyglada nowa Sala Doświadczania Świata w Klinice Budzik.
Tak wyglada nowa Sala Doświadczania Świata w Klinice Budzik. fot. mat. prasowe
Od dziś w warszawskiej klinice będą działać dwie nowe Sale Doświadczania Świata. Będą one wspierać terapię i rehabilitację dzieci. Znajdą się w nich między innymi łóżko wodne z wibrującą matą oraz kula lustrzana z reflektorem. Otwarcie w Klinice Budzik zainauguruje Ewa Błaszczyk.

Wszystkie dziecięce zmysły są ważne
Sale Doświadczania Świata to pomieszczenia wyposażone w urządzenia i przedmioty służące stymulacji wszystkich zmysłów dziecka. Bodźce są rozproszone, lecz harmonijnie skomponowane i w ten sposób wspierają terapię – na przykład rehabilitację ruchową czy zajęcia z logopedą. Co znajduje się w Salach Doświadczania Świata? Na pewno kolorowe niebo sterowane pilotem, kolumny wodne z bąbelkami, specjalne łóżko wodne z matą wibrującą, kulę lustrzaną z reflektorem oraz wiązki światłowodów. Wszystko będzie dopasowywane na bieżąco do potrzeb konkretnych dzieci, tak aby najlepiej wspierać ich kompleksową terapię.
Katarzyna Galewska, rzecznik prasowy Fundacji Rosa, która sfinansowała nowe sale

Istotne jest to, że dzieci nie otrzymują tutaj zadań, lecz bawią się, przy okazji samodzielnie odkrywając dźwięki, kolory czy nawet zapachy. Przynosi to znakomite efekty.

Sala Doświadczania Świata - jak wygląda?
Fundacja Rosa od ponad dwóch lat realizuje program „Doświadczanie Świata”, zaopatrując szkoły integracyjne oraz placówki opiekuńcze w bardzo potrzebny sprzęt do rehabilitacji. Dzięki wsparciu Fundacji Rosa w Polsce działa już 36 Sal Doświadczania Świata, a dostęp do nowoczesnych metod rehabilitacji ma ponad 3200 dzieci z całego kraju. Wzorcowa Sala Doświadczania Świata znajduje się w Świetlicy Terapeutycznej w siedzibie Fundacji Rosa we Wrocławiu. Korzysta z niej ponad 60 dzieci.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE