Anna Mucha z łopatą! Pomagamy — szlachetna paczka od Drużyny MamaDu

Anna Mucha i Drużyna MamaDu
Anna Mucha i Drużyna MamaDu Fot. Materiały prasowe
Anna Mucha z składzie węgla to niecodzienny widok. Dziś o poranku pakowała węgiel, który znalazł się na liście podstawowych potrzeb samotnej matki z województwa mazowieckiego — ale jeśli pomagać, to na całego. Zespół MamaDu z Anną na czele w ten sposób dołączył do SZLACHETNEJ PACZKI.

Już wcześniej poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl wybraliśmy jedną z potrzebujących rodzin. Sytuacja życiowa rodzin biorących udział w tym programie pomocy jest bardzo trudna — lecz każda z nich ma inne potrzeby. Dzięki ogromowi pracy wolontariuszy, darczyńcy mogą poznać bardzo dokładnie historię każdej rodziny i przygotować niezbędne dla niej produkty.

Paczka to dla mnie suma małych gestów, których na co dzień nie zauważamy. W SZLACHETNEJ PACZCE bardzo podoba mi się też to, że wszyscy potrzebujący są wcześniej zweryfikowani. Mam pełne zaufanie do wolontariuszy, którzy chodzą, sprawdzają, szukają, naprawdę dogłębnie poznają historię tych ludzi. To mnie najbardziej ujmuje, za to Paczkę pokochałam.

W przygotowanie prezentów zaangażowała była cała Drużyna: redaktorzy i blogerzy MamaDu: Tata w Pracy, Dominika Figuła. Razem z wolontariuszami i dziećmi spakowali paczki w warszawskiej redakcji portalu.
Anna Kowalczyk
Redaktor naczelna

Paczka MamaDu dziś jest symboliczna- stworzyli ją nasi redaktorzy, blogerzy i nasi fantastyczni partnerzy, którzy wprost zasypali nas darami dla rodziców i dzieci w potrzebie. Dlatego zapraszamy czytelników MamaDu do tworzenia własnych drużyn i własnych paczek, do których my dołożymy ubranka i zabawki od naszych Partnerów. Niech powstanie wiele drużyn MamaDu. Rodzice mają moc!

Komu pomagamy?
Drużyna MamaDu przygotowała pomoc dla 20-letniej pani Sandry, która samotnie wychowuje dwie córki. Mieszka razem z mamą i bratem w niewielkim mieszkaniu, ogrzewanym piecem kaflowym. W związku z niepełnosprawnością rocznej Amelki i częstymi chorobami dziewczynek kobieta nie może podjąć pracy. Rodzina utrzymuje się z niewielkiej pensji mamy pani Sandry i oraz zasiłków. Kobieta mimo trudnej sytuacji walczy i przygotowuje się do matury. Wśród najpilniejszych potrzeb rodziny znalazła się żywność i ubranka dla dziewczynek oraz węgiel.

— Wspieranie SZLACHETNEJ PACZKI to już dla mnie tradycja. Cieszę się, że w tym roku Paczka rodziców z MamaDu.pl wesprze SZLACHETNĄ PACZKĘ — mówi Anna Mucha i namawia wszystkich — Kiedy pomagamy, czujemy się lepsi. Warto poznać to uczucie!

Wybierz rodzinę w potrzebie
Drużyna MamaDu zaprasza na www.szlachetnapaczka.pl. W tym roku mamy więcej niż jedno zaproszenie do mądrej pomocy:
· wybierz rodzinę i razem z Przyjaciółmi i Rodziną przygotuj Paczkę: www.szlachetnapaczka.pl
· dołącz do Klubu WIOSNA i Przyjaciele i bądź z Paczką przez cały rok: www.szlachetnapaczka.pl/wip
· wybierz dziecko i wspieraj je w najważniejszych chwilach życia: www.akademiaprzyszlosci.org.pl

Dzięki Tobie ktoś poradzi sobie w życiu!
Zbierz przyjaciół i rodzinę - przygotujcie wspólnie SZLACHETNĄ PACZKĘ. Jeżeli chcecie zmienić czyjeś życie na lepsze — piszcie do nas na kontakt@mamadu.pl. Dzięki naszym Partnerom, chcemy pomóc przygotować Wasze paczki. Czekamy na kontakt — z przyjemnością dołożymy coś do Waszych paczek!


Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom, którzy wsparli Drużynę MamaDu w przygotowaniach SZLACHETNEJ PACZKI: Tani Opał
OKT artykuły dla niemowląt i dzieci, Marka Endo, ASTRA S.A artykuły papiernicze, Trefl S.A, Dante, Bartek obuwie, Milka, The body shop, La Millou.
SZLACHETNA PACZKA to projekt, który od 13 lat łączy biednych i bogatych. W tym roku mądrą pomocą obejmie ponad 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu. Paczka to nie tylko pomoc materialna, to przede wszystkim nadzieja i impuls do zmiany. To projekt, który łączy: biednych i bogatych. Bo jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE