Prezenty dla dzieci. Jak wybrać mądrze.

Jak mądrze wybrać prezenty?
Jak mądrze wybrać prezenty? Fot. pivich / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jak zawsze pod koniec listopada zaczynamy się zastanawiać jakie prezenty kupić – zwłaszcza dzieciom. Obecnie możemy wybierać wśród nieprzebranej liczby zabawek. Od tych klasycznych jak lalki, klocki czy resoraki po zupełnie egzotyczne.

Jak połapać się w tym nadmiarze możliwości? Jak wybrać zabawkę, która nie tylko przypadnie do gustu maluchowi ale również rodzicom? Oczywiście można dokonać wyboru tylko wg. kryterium „frajdy”. Jednak idealna zabawka powinna stymulować również rozwój fizyczny i umysłowy dziecka.

Rowerki biegowe. Bo sport to świetna zabawa
Obecnie na rynku dostępny jest szereg produktów, które wspierają rozwój dziecka na obu tych płaszczyznach. Dobrym przykładem takiej zabawki są rowerki biegowe. Ich cechą charakterystyczną jest brak pedałów. Na początkowym etapie nauki jazdy – rowerek pełni rolę chodzika. Po obyciu się z nim dziecko uczy się rozpędzać i odrywać nogi od podłoża. Stąd już tylko krok do bezproblemowej nauki jazdy na prawdziwym rowerze.
Oprócz rozwoju zmysłu równowagi i sprawności fizycznej rowerki biegowe mają jeszcze inne zalety. Przede wszystkim zaspokajają potrzebę dzieci do naśladowania dorosłych, a zwłaszcza rodziców. Uczą również samodzielności. Dziecko zwykle bez istotnej pomocy rodziców samo dochodzi do tego jak korzystać z rowerka… i ma przy tym masę radości.
Pojazdy akumulatorowe – nauka przez odgrywanie ról
Innym przykładem zabawek, które spełniają wymienione kryteria są popularne ostatnio pojazdy akumulatorowe. Przede wszystkim dzięki nim dziecko może wcielić się w rolę kierowcy czy operatora maszyny. Rozwijają one przy tym zdolności manualne oraz koordynację ruchową. Mały kierowca musi umiejętnie regulować prędkość i wykonywać odpowiednie manewry by nie wpaść na przeszkody. Szereg pojazdów tego typu ma również dodatkowe funkcje (np. melodie, dźwięki, a koparki ruchomą łyżkę). Ułatwiają one pełniejsze wejście w rolę kierowcy.
Bądź oryginalnym Mikołajem
Ważna problemem przed jakim stajemy w trakcie polowania na idealny prezent jest jego oryginalność. Dzieci bardzo często mają już pudełka pełne różnych zabawek. Trudno więc je zaskoczyć. Wymienione wcześniej kategorie zabawek ten wymóg spełniają. Pojazdy akumulatorowe przyjmują różne formy (motory, auta, maszyny budowlane i rolnicze). Rowerki biegowe są jeszcze bardziej zróżnicowane pod względem kształtów i kolorów. Są to również produkty, na które moda zapanowała stosunkowo niedawno. Zwiększa to nasze szanse na sprawienie dużej niespodzianki.

Podsumowując jeżeli chcemy kupić naprawdę oryginalny i mądry prezent zwróćmy uwagę czy spełnia opisane kryteria. Przede wszystkim powinien zachęca do aktywności oraz pomagać rozwijać naturalną ciekawość i wyobraźnię dziecka. Oczywiście powinny sprawiać też masę frajdy. Zabawki spełniające te kryteria oferuje m.in. polska firma TOYZ by Caretero. W jej ofercie można znaleźć szeroki wybór rowerków oraz pojazdy akumulatorowe.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE