Niesamowita historia małego „syryjskiego bohatera” to jednak mistyfikacja

Historia małego „syryjskiego bohatera” to jednak mistyfikacja
Historia małego „syryjskiego bohatera” to jednak mistyfikacja screen Youtube.com / Raj Tamil
Poruszające wideo, które obejrzały miliony użytkowników okazało się wyreżyserowaną przez profesjonalistów historią. To próba zwrócenia uwagi na sytuację dzieci w krajach dotkniętych wojną.

Oglądając ten krótki filmik, ludzie na całym świecie byli wzruszeni i zachwyceni. Bohaterska reakcja kilkuletniego chłopca, który nie zważając na świszczące wokół kule, rzucił się na ratunek swojej małej koleżance, poruszyła internautów i media. Cała historia miała się rozegrać w Syrii, w rejonie od kilku lat dotkniętym wojną.

Wystarczyło kilka dni, a wideo zobaczyło już ponad 5 milionów ludzi i - jak się okazuje - właśnie o to chodziło norweskim filmowcom, którzy chcieli dotrzeć do jak najszerszej publiczności.

W rzeczywistości film został nakręcony na Malcie, a dzieci które na nim widzimy, to dwoje zawodowych, maltańskich aktorów. W projekcie wzięli również udział syryjscy uchodźcy, których głosy słychać na nagraniu.

Pomimo iż cała historia okazała się nieprawdą, samo przesłanie i cel akcji są jak najbardziej szlachetne i zmuszają do refleksji nad losem dzieci cierpiących z powodu konfliktów zbrojnych w wielu krajach.
Źródło: bbc.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE