Gwiazdkowy Showroom, Święto czekolady i Tarabajanie, czyli propozycje na najbliższy weekend

Już w ten weekend rusza Gwiazdkowy Showroom Pop Up Store Fot. Materiały prasowe
Święto wszystkich łasuchów, czyli wielkie święto czekolady, warsztaty pod hasłem "Rodzic też człowiek", bożonarodzeniowe oferty w sklepach czy spotkanie polegające na opowiadaniu baśni połączone z warsztatami plastycznymi. To tylko niektóre z propozycji na ten weekend. O nudzie nie ma mowy.

Rusza Gwiazdkowy Showroom
Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze ponad 5 tygodni, tymczasem już w ten weekend rusza Gwiazdkowy Showroom Pop Up Store, czyli wyjątkowy butik pełen świątecznych inspiracji. można go odwiedzić w kameralnych wnętrzach dawnej fabryki na Hożej 51 w Warszawie. Ten stacjonarny Pop Up Store potrwa ponad miesiąc.


Wśród marek odzieżowych dostępnych podczas Gwiazdkowego Showroom Pop Up Store znajdą się między innymi RISK made in warsaw , Mozcau by Justin, ALOHA FROM DEER, My Manifesto, Anna Dudzińska, Mr. Gugu & Miss Go, Madox, StaffByMaff, LOCAL HEROES, KISS THE FROG, Jo.Mu, Lana Nguyen i Kasia Miciak design. Patronem medialnym Gwiazdkowego Showroomu jest portal MamaDu.pl

Jakim rodzicem chciałbym być?
W niedzielę o 10.00 w warszawskim Nutka Cafe przy Obozowej rodzice mogą wziąć udział w spotkaniu "Rodzic też człowiek". Zajęcia mają przynieść odpowiedzi na pytania takie jak "Co dla mnie znaczy być mamą/być tatą?", "Co w moim życiu zmieniło rodzicielstwo?" czy "Jakim rodzicem chciałbym być?". Spotkanie poprowadzą magister pedagogiki specjalnej Małgorzata Kulka oraz psycholog, Małgorzata Wincenciak .

Podczas zajęć i konsultacji na miejscu zapewniona będzie opieka dla dzieci. Wszystko odbywa się się w ramach Wolskiej Akademii Rodzica, która adresuje swoje zajęcia do rodziców dzieci poniżej 6 roku życia, przede wszystkim z dzielnicy Wola ale nie tylko.


Komiksowe warsztaty we Wrocławiu
W najbliższą niedzielę między 12.00 a 14.00 we wrocławskich Konturach Kultury przy Jagiellończyka 10a odbędą się warsztaty ilustratorskie dla dzieci. Rozpoczną się one od czytania fragmentów książek, które będą inspiracją do wykonywania ilustracji przez dzieci. Warsztaty poprowadzi Paweł Mildner, ilustrator z Wrocławia oraz autor książek obrazkowych. Po 14.00 w tym samym miejscu rozpoczną się warsztaty komiksu. Wstęp na zajęcia dla wszystkich dzieci będzie wolny.
Łasuchy będą świętować
Od piątku do niedzieli w Pałacu Kultury mile widziani są wszyscy miłośnicy czekolady, wyrobów czekoladowych, ciast i ciasteczek. Właśnie wtedy odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Czekolady i Słodyczy. Udział w Festiwalu będzie wspaniałą okazją do spróbowania wyrobów lokalnych producentów, skosztowania absolutnych nowości i zakupu słodkich pamiątek Wśród atrakcji jest między innymi pokaz mody czekoladowej. Na miejscu działać będzie też czekoladowa strefa dla dzieci.

Dzieci poznają Zakamarki Małego Domu Kultury w Poznaniu
Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni - tak zapowiadają organizatorzy tego wydarzenia. Chcą oni, żeby książka inspirowała dzieci do odkrywania, tworzenia i eksperymentowania. W niedzielę o 12.30 w Fundacji Mały Dom Kultury przy Zamkowej 3/4 w Poznaniu będą mogły one wziąć udział w warsztatach wokół książki „Kto straszy, Albercie?. Na niedzielne warsztaty można zapisać dziecko dzwoniąc pod numer telefonu 696-310-592 lub wysyłając e-mail na adres julia@fundacjamdk.pl

Czekają baśnie z Sumatry
W księgarni Tarabuk na warszawskim Powiślu, przy Browarnej, w niedzielę o 12.30 dzieci od lat 3 mogą wziąć udział w Tarabajaniu. Będzie to spotkanie polegające na opowiadaniu, a nie klasycznym czytaniu, baśni. Baśń z Sumatry w najbliższą opowie dzieciakom dzieciakom Anna Iwanowska-Bułat. Uczestnicy, po jej wysłuchaniu, będą robili występujące w baśni księżyce i żmije.

Następnego dnia na profilu księgarni Tarabuk na Facebooku opublikowane zostaną zdjęcia dziecięcych dzieł. Rezerwacja miejsc na niedzielę trwa pod adresem e-mailowym arabuk@tarabuk.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE