TEDxKids w Gdańsku - szansa na zainspirowanie dziecka

TEDxKids to wspaniała lekcja inspiracji dla dzieci
TEDxKids to wspaniała lekcja inspiracji dla dzieci Fot. TEDxKraków / http://skroc.pl/4175d / CC BY / http://skroc.pl/92e95
Inspiracja. Twórczy zapał. Wena. Że można, że da się, że warto. Że nie tylko bajki, nowe zabawki, komputerowe gry. Rodzice chcą pokazywać dzieciom idee, wartości i ciekawość świata. Nie zawsze się udaje. Ale jak nie im, to może innym dzieciom uda się przekonać nasze dziecko? W Gdańsku szykuje się świetna okazja. W następną sobotę 15 listopada odbędzie się tam TEDx Kids@Przymorze - dziecięca wersja inspirujących konferencji TED.


TEDxKids - dziecięca wersja światowych inspiracji
Konferencje TED znają prawie wszyscy dorośli. Wzięło w nich udział wielu wiodących światowych myślicieli i działaczy, którzy występowali na żywo wygłaszając 18-minutowe przemówienia. Wiedzą dzielili się m.in. Bill Clinton, J. K. Rowling, Bill Gates, czy Stephen Hawking. Wizjonerskie, nowatorskie prezentacje osób, które chcą zmieniać świat.

Podobnie będzie w Gdańsku, z tą różnicą, że o swoich pasjach i ideach będą opowiadały dzieci. “Prezentacje dzieci przeznaczone są dla dzieci. Będą inspirować i pokazywać, co można zrobić w czasie wolnym, aby podchodzić do życia bardzo aktywnie, a nie tylko konsumować” - zapewnia Katarzyna Kołakowska, koordynatora konferencji TEDx Kids@Przymorze.

7-latka tworzy książki, a 9-latek zwiedził ćwierć świata
Co będzie na konferencji? O możliwości odkrywania świata dzięki modelom zdalnie sterowanym opowie 7-letni Michał. 13-letnia Kinga oraz 9-letnia Gabrysia stworzyły razem z tatą aplikację pomagającą zajmować się psem, a 7-letnia Daria rysuje i tworzy niesamowite książki. O pasjach do podróży opowiadać będzie 9-letni Janek, który wraz z rodzicami zwiedził już prawie ¼ świata. W sumie na TEDx Kids@Przymorze słuchacze będą mogli wysłuchać dziewięciu prezentacji.
Katarzyna Kołakowska

Dzieci mogą zmieniać świat, a na pewno swój świat.

Na widowni zasiądzie ok. 100 osób. Organizatorzy zapewniają, że kilka tygodni po konferencji wszystkie wystąpienia będą dostępne na youtube. Oprócz wystąpień prelegentów dla dzieci przygotowano również możliwość poznania podstaw kodowania komputerowego w języku Scratch oraz warsztaty plastyczne.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...