Rekord Guinnessa w zdrowych śniadaniach. Za nami niezwykła próba.

Takie stoły pojawią się w piątek w wielu polskich szkołach.
Takie stoły pojawią się w piątek w wielu polskich szkołach. fot. mat. prasowe / Śniadanie daje moc / http://skroc.pl/5526a
Zadaniem uczniów było przygotowywanie zdrowego śniadania w tej samej chwili, zgodnie z tym samym scenariuszem. Wspierali ich w tym nauczyciele i rodzice. Wszystko to odbyło się w piątek.

Kulinarna lekcja
Jak to wszystko będzie wyglądać w praktyce? O 10.00 w szkołach w całej Polsce w ruch pójdą noże, talerze, warzywa, sery i pieczywo. Na przykład w Warszawie przygotowanie zdrowego śniadania z udziałem specjalnych gości odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 300 im. Wandy Rutkiewicz przy Gubinowskiej.

Będzie można podejrzeć je w szkolnej sali gimnastycznej. Co ważne, żeby rekord mógł zostać zaliczony w przygotowaniu posiłku będzie musiało wziąć udział co najmniej 25 osób. Wszystko to, co wydarzy się na miejscu będzie zarejestrowane w postaci filmu.

W akcję zaangażowany jest też jeden z blogerów MamaDu.

Nawyki żywieniowe kształtują się w domu. Nawyk, jak sama nazwa wskazuje, to ukształtowana umiejętność, która może przyjąć charakter automatycznych zachowań. Jeśli mówimy o żywieniu to nawyki dotyczą wyboru potraw (dzieci uczą się decydować - co im smakuje, a co nie), ale przede ważniejsze formy jedzenia (palcami, sztućcami; na talerzu, desce, w powietrze; przy stole, w ruchu czy na dywanie). Współczesne badania dostarczają nam informacji, że dzieci, które źle się odżywiają szybciej przejawiają kłopoty ze zdrowiem. Czytaj więcej

Co to znaczy zdrowo się odżywiać?
Przy okazji próby bicia rekordu Guinnessa do rodziców adresowane są sugestie, jak powinno wyglądać zdrowe i urozmaicone śniadanie.


Zamień czasem pieczywo pszenne na pełnoziarniste. Może być to pieczywo z pestkami słonecznika, dyni lub suszoną śliwką. Na pewno takie urozmaicenie spodoba się dziecku.

1.Wybierz śniadaniówkę, która będzie miała dobre zamknięcie i nie otworzy się w plecaku.

2.Oprócz kanapki dodaj małe przekąski w postaci orzechów oraz suszonych owoców

3.Warzywa oraz owoce podawaj w małych porcjach, które będą łatwe do zjedzenia w czasie krótkiej przerwy.

4.Wkładaj do śniadaniówki chusteczki nawilżające, aby twoje dziecko miało zawsze czyste ręce przed jedzeniem.

5.Wodę czy sok zastąp od czasu do czasu owocowym koktajlem słodzonym miodem.

Akcja "Śniadanie daje moc", to nie tylko pretekst, by nauczyciele rozmawiali z dziećmi na temat zdrowego sposobu spożywania posiłków, prezentowali zdrowe formy oraz co ważniejsze prezentowali dzieciom, poprzez doświadczenia i eksperymenty, co dzieje się w ludzkim organizmie ze związkami, które w zbyt dużych ilościach negatywnie wpływają na ludzkie ciało (np. cukier). Akcja "Śniadanie daje moc", to także sposób na uzmysłowienie rodzicom istoty problemu.

Co zjesz w sobotę?
Próba pobicia Rekordu Guinnessa nieprzypadkowo odbywa się właśnie teraz. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou.

Trzymamy kciuki za rekord!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE