Przed nami warsztaty energetyczne, bajkowy maraton i oplatanie budynku muzeum. Propozycje na weekend

Mamy kilka propozycji na aktywny, rodzinny weekend.
Mamy kilka propozycji na aktywny, rodzinny weekend. fot. flickr / http://skroc.pl/42d60 / Lars Plougmann
Warsztaty energetyczne dla rodziców z dziećmi, wspólne oplatanie siedziby Muzeum Woli, wielkie czytanie bajek i kino familijne - to niektóre propozycje na najbliższy weekend z całej Polski.

Warsztaty energetyczne w Poznaniu
W Studiu Słodownia +3 w sobotę między 11.00 a 12.00 szykują się warsztaty w dwóch odsłonach: pierwsza z nich adresowana będzie do dzieci w wieku od 6 miesięcy do 2 lat, a druga do dzieci w wieku od 3 do 5 lat.

Warsztaty poświęcone będą relacji ciała rodzica i dziecka. Polegać bedą na wspólnym poruszaniu się w różnego typu dynamice i energii oraz obserwowaniu, jak te wspólne energie łączą się ze sobą i jak oddziałują na oboje partnerów. Uczestnicy nie będą się uczyć konkretnych kroków tanecznych, ale poprzez swobodny ruch nawiązujący do specyficznych energii tańców takich jak balet, taniec plemienny, tango czy ruch tai chi, rozwijać będą wspólny z dzieckiem taniec. Na warsztaty warto zabrać ze sobą wygodne buty.

Warsztat poprowadzi Marta Romaszkan, która pracę nad ruchem rozpoczęła od wschodnich sztuk walki – Tai Chi, którego uczyła się w Chinach i dwukrotnie otrzymała stypendium Alternatywnej Akademii Tańca.

Oplatanie Muzeum Woli
W stołecznym Muzeum Woli przy Srebrnej od kilku dni trwa wielka ekologiczna akcja. W jej trakcie zwraca się uwagę na to, jak dużo śmieci produkujemy. Większość tych śmieci to cenne surowce, które można ponownie wykorzystać. Stanie się tak pod warunkiem, że zostaną przez nas odpowiednio posegregowane. Organizatorzy akcji w Muzeum Woli przekonują, że produkowane przez nas codziennie śmieci są jak dziki bluszcz, który jeśli nie jest odpowiednio pielęgnowany, rozrasta się w sposób niekontrolowany i staje się uciążliwy.

W ramach akcji artystka Iza Rutkowska zaprasza dzieci i ich rodziców do wspólnego stworzenia nietypowej instalacji „Dziki Bluszcz”. Do projektu może dołączyć każdy. Można to zrobić na dwa sposoby.

1. Dostarczyć posegregowane śmieci, które posłużą za surowiec do budowy instalacji artystycznej. Wystarczy, że od 3 do 14 listopada wrzuci się je do specjalnych pojemników ustawionych przy Muzeum Woli.

2. Drugi sposób związany jest z wizytą w Muzeum w czasie weekendu. W sobotę i niedzielę można przyjść w okolice Muzeum Woli, usiąść przy maszynie do szycia i wspólnie z artystką stworzyć liście bluszczu, które oplotą budynek Muzeum i okoliczne bloki. Efekt zobaczymy już niedługo. Całość zaplanowana jest jako rodzinna impreza.


Weekendowy poranek z Jackiem i Plackiem
Wrocławskie Multikino (w Pasażu Grunwaldzkim) w niedzielne poranki zaprasza na specjalne pokazy filmowe. W czasie najbliższego weekendu w ich trakcie najmłodsi przeniosą się na marchewkowe pole z Jackiem i Plackiem.

Obejrzeć będzie można filmową adaptację dobrze znanej książki Kornela Makuszyńskiego "O dwóch takich, co ukradli księżyc", z udziałem głosów Doroty Stalińskiej, Ewy Szykulskiej, Jana Kobuszewskiego i piosenek zespołu Lady Pank.

Smok Wawelski... w Trójmieście
W sportowo-rozrywkowym klubie Pick and Roll w Sopocie w niedzielę o 13.00 dzieci obejrzą spektakl "Nowe przygody Smoka Wawelskiego". To bardzo wesoły spektakl pozwalający zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast leżących nad Wisłą. Spektakl oparty jest w całości na polskich legendach. Dzieci będą mogły śledzić podróż tytułowego Smoka z Krakowa do Gdańska.

A w Krakowie warsztaty tworzenia zabawek
W niedzielę w Factory Kraków przy Rożańskiego 32 od 11.00 do 15.00 dzieci mogą wziąć udział w niezwykłych warsztatach. W ich trakcie stworzą niezwykłe zabawki, a użyją do tego darów natury: warzyw, liści, kasztanów i patyczków oraz materiałów recyklingowych takich jak gazety (czarno-białe i kolorowe), rolki po papierze toaletowym, skrawki materiałów, resztki papieru, guziki, kartony czy opakowania po zużytych produktach codziennego użytku. W ten sposób powstaną między innymi ziemniaczane pieczątki.
80 bajek na 80-lecie biblioteki
W sobotę w Czytelni Naukowej nr 1 na Targówku odbędzie się Maraton czytania - 80 bajek na 80-lecie biblioteki. Krótko mówiąc: Targówek w Spódnicy i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek zapraszają do wspólnego czytania bajek. Można dołączyć w dowolnym momencie między godziną 10:00 a 18:00. Wśród czytających mieszkańcy i aktorzy m.in. Dorota Osińska, piosenkarka i aktorka. Dodatkową atrakcją będzie teatrzyk Kamishibai, czyli tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków. Udział w akcji jest bezpłatny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE