Nowy bonus dla zatrudnionych. Apple i Facebook zamrożą pracownicom jajeczka

Duże firmy zapewniają kobiety, że zapłacą za przechowywanie ich zamrożonych jajeczek.
Duże firmy zapewniają kobiety, że zapłacą za przechowywanie ich zamrożonych jajeczek. Fot. lungenlingeschweiz http://bit.ly/1qGiUXE
Apple będzie od przyszłego roku fundował swoim pracownicom mrożenie komórek jajowych - podała amerykańska telewizja NBC News. Podobnie chce zrobić Facebook. Według stacji ma to być nowy sposób na zatrzymanie kobiet w pracy oraz na przyciągnięcie nowych.

Branżowy magazyn "Fortune" pisze, że kobiety często uciekają z technologicznych korporacji, gdy tylko urodzą dziecko. Na 716 przebadanych kobiet, które wcześniej pracowały w takich firmach, 484 powiedziało, że przyczyną odejścia było macierzyństwo. Skarżyły się ankieterom m.in. na nieelastyczne godziny pracy, brak firmowych żłobków, krótkie urlopy macierzyńskie.

Światowi giganci zdecydowali się na finansowanie zamrażania komórek jajowych swoim pracownicom. Samo pobranie jajeczek kosztuje 10 tys. dolarów. Do tego co roku trzeba dołożyć 500 dolarów za ich przechowywanie. Obie firmy zadeklarowały, że zapłacą nawet do 20 tys. dol.

Źródło: Wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE