Dziecko w pieluchach obrabowało bank. Książka dla dzieci od Bruce'a Springsteena

Znanego muzykę możemy poznać teraz od nieco innej strony.
Znanego muzykę możemy poznać teraz od nieco innej strony. fot. FB / Bruce Springsteen
Legendarny rockman został autorem książeki dla dzieci. Książka "Outlaw Pete" opowiada o niemowlaku, który obrabował kilka banków. Fabuła książki oparta jest na jednej z piosenek z płyty "Working On a Dream". Springsteen nie jest pierwszym znanym muzykiem, który wydał książkę dla najmłodszych.

Tak jak Madonna i McCartney
Pisząc tę książkę Bruce Springsteen poszedł w ślady innych słynnych muzyków, którzy wydali książki dla najmłodszych. Chodzi między innymi o Paula McCartneya, Madonnę i Dolly Parton. Kilkanascie miesięcy temu McCartney jako współautor przygotował książkę opowiadającą o przygodach wiewiórki wysiedlonej z lasu przez firmę budowlaną. Wiewiórka ruszyła na poszukiwanie Animalii – krainy, w której wszystkie zwierzęta żyją w harmonii i poczuciu bezpieczeństwa. Madonna z kolei znana jest z książki "Angielskie Różyczki" opowiadającej o czterech przyjaciółkach: Nicole, Amy, Charlotte i Grace.

Dziecko w pieluszkach obrabowało bank
Wydawca książki Bruce'a Springsteena, Wydawnictwo Simon and Schuster napisało, że książka rockmana "opowiada o rabującym banki niemowlaku, którego przygody zmuszają do namysłu nad problemem grzechu, przeznaczenia i siły woli". Fabuła książki została oparta na piosence Springsteena "Outlaw Pete", którą artysta nagrał na swoim albumie "Working On a Dream".

Tekst tej piosenki po przetłumaczeniu na polski brzmi mniej więcej tak.
Bruce Springsteen, "Outlaw Pete"

Wyjęty spod prawa Pete. Dziecko przyszło na świat na szlaku Appalachów. Mając sześć miesięcy na karku. Trzy odsiedział w pace. Rabował banki w pieluszce i o bosych stopach.


Sama piosenka także była zainspirowana książką dla dzieci zatytułowaną "Brave Cowboy Bill", którą mama czytała małemu Bruce'owi Springsteenowi w jego dzieciństwie. Książka rockmana trafi do amerykańskich księgarń w listopadzie. Czy i kiedy ukaże się w Polsce na razie nie wiadomo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE