Wszyscy udajemy. 4 myśli, do których nie przyznaje się żaden rodzic

Rufus Griscom i Alisa Volkman: Pomówmy o tabu rodzicielstwa
Rufus Griscom i Alisa Volkman: Pomówmy o tabu rodzicielstwa Fot. Screen z filmu Rufus Griscom + Alisa Volkman: Pomówmy o tabu rodzicielstwa / http://bit.ly/1sZhbx4
Istnieją tematy, o których rodzice mówią tylko szeptem. Zwykle dotyczą tajemniczych minusów posiadania potomstwa. Zabawne czy smutne historie zza kuluarów, zarezerwowane są dla nielicznych. Alisa i Rufus, twórcy serwisu Babble obnażają cztery najważniejsze tabu towarzyszące rodzicielstwu.

Para od zawsze w niebanalny sposób postrzegała otaczający ich świat. Swoją przygodę z łamaniem stereotypów rozpoczęli, jako twórcy serwisu dla dorosłych. Ich projekt - Nerve.com, którego slogan brzmiał "sprośności dla oczytanych", w niecodzienny sposób łączył seks i kulturę.

Kiedy w ich życiu pojawiło się dziecko i zauważyli, że bycie rodzicem nie ma nic wspólnego z plastikowymi zdjęcia z magazynów z bobasami, uznali za naturalną konsekwencją jest założenie portalu dla rodziców. Przyświecała im myśl, że pora uświadomić tych wszystkich błądzących we mgle, świeżo upieczonych rodziców.

Autorzy podkreślają, że zależy im na stworzeniu miejsca, w którym rozmawia się nawet o tematach trudnych i niewygodnych, takich jak samotność rodzica czy obowiązkowa i gorejąca miłość do dziecka od narodzin.

Portal TED opublikował film, na którym w brawurowy i zabawny sposób Alisa i Rufus opowiadają o czterech tabu rodzicielstwa:

Tabu numer jeden: Przymusowa miłość do potomka (od pierwszego wejrzenia). Nie wolno się nie zakochać w dziecku, od pierwszej minuty jego życia.
Tabu numer dwa: Nie wolno przyznawać się do samotności, z powodu bycia rodzicem.
Tabu numer trzy: Poronienie. O tym nie wolno rozmawiać.
Tabu numer cztery: Bycie rodzicem musi generować i mnożyć szczęście. Nie wolno być mniej szczęśliwym, niż przed narodzinami dziecka (a przynajmniej nie wolno tego robić oficjalnie).

Zobacz film, który łamie stereotypowy wizerunek rodzica. Cztery tabu rodzicielstwa w wykonaniu mistrzowskiego duetu.


Możesz obejrzeć film z polską transkrypcją na stronie TED
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE