Kto założy interaktywną piżamę?

Tak wygląda interaktywna piżama w wersji dla chłopców
Tak wygląda interaktywna piżama w wersji dla chłopców fot. http://www.smartpjs.com
Popatrzcie na białą, dziecięcą piżamę w błękitno-zielone kropki. Wygląda na nudną i banalną? Nic bardziej mylnego. To jest interaktywna piżama, która współpracuje ze smartfonami i tabletami.

Dziecko połączone z technologią
Aby widoczna na zdjęciu piżama w kropki stała się interaktywna, najpierw należy na smartfona pobrać specjalną aplikację. Jest ona dostępna w App Store i Google Play. Aplikacja ta skanuje wszystkie kropki z piżamy i jest kompatybilna z iPhone’ami, iPadami oraz urządzeniami z Androidem. Każdy układ kropek kryje jakąś historię, która wyświetla się na ekranie smartfonu lub tabletu. Co ciekawe, historia nie jest przedstawiona w formie filmowej kreskówki, tylko jako tekst bajki do czytania lub plik audio z nagraniem lektora. W tej chwili jest dostępna tylko po angielsku i kosztuje około 30 dolarów.
Ekscytacja przed snem
"Teraz twoje dziecko będzie podekscytowane faktem, że idzie spać"
- takie zdanie można usłyszeć oglądając film reklamujący piżamę. Wydaje się, że twórcy tej piżamy chcą wykorzystać zainteresowanie dzieci nowymi technologiami. Wielu z nas ma okazję zaobserwować dziecięcą ciekawość, która uwidaczania się w kontakcie z laptopem, notebookiem, smartfonem, klawiaturą, modemem... Dziecko przed snem może poczuć się jak rodzic korzystający z takich urządzeń. Pytanie tylko, czy bajka ze smartfonu lub tabletu nie zaabsorbuje dziecka tak mocno, że będzie miało ono kłopoty z zaśnięciem? I nawet leżąc w łóżku przy wyłączonym smartfonie będzie przeżywało to, co wyświetliło się na ekranie lub o czym mówił bajkowy lektor?
Interaktywne kolory piżamy
Przyglądając się interaktywnym piżamom w dwóch wersjach można zauważyć, że zachowanie zostały w nich stereotypowe kolory przypisywane obu płciom: piżama dla dziewczynek ma różowe kropki, a piżama dla chłopców błękitne. I jeszcze jedna ciekawostka: pomysłodawca interaktywnej piżamy, Juan Murdoch ma szóstkę dzieci. Można się domyslać, że technologia przyszła mu z pomocą nad zapanowaniem nad taką gromadką idącą wieczorem spać...
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE