Cenzura postów na Facebooku. Chore dziecko zostało porównane do zombie, wampirów i ghuli

Facebook milczy, ludzie są oburzeni
Facebook milczy, ludzie są oburzeni Fot. Screen z Facebooka / Hudson's Heart
Administratorzy Facebooka zablokowali post ze zdjęciem chorego dziecka. Jakby tego było mało, argumentując swoją decyzję postawili je w jednym rzędzie z... zombie, wampirami i ghulami.

Dziecko urodziło się z poważną wadą serca. Lekarze zdiagnozowali kardiomiopatię nieznanego pochodzenia i zawyrokowali, że bez nowego serca Hudson nie ma szans na przeżycie. Ponieważ leczenie operacyjne jest bardzo kosztowne i skomplikowane, ojciec chłopca nie tracił czasu. Założył stronę internetową oraz profil na Facebooku i rozpoczął zbieranie środków na przeszczep serca dla syna.

Na facebookowej stronie Kevin Bond oprócz próśb o wsparcie finansowe, publikuje zdjęcia chłopca i opisuje stan jego zdrowia. Czasem, aby zwiększyć zasięg postu inwestuje kilka dolarów i wykupuje tzw. płatne posty - po to, by dotrzeć do większej liczby osób. Przecież w walce z czasem liczy się każdy dolar.
Uzasadnienie decyzji o odrzuceniu posta Kevin'a Bond'a

Twój post został odrzucony, ponieważ zdjęcie lub wideo w nim zawarte jest przerażające, krwawe lub sensacyjne i może wywoływać negatywne reakcje. Obrazy zawierające sceny wypadków, wypadków samochodowych, martwe lub poćwiartowane ciała, duchy, zombie, gule i wampiry są niedozowolone. Czytaj więcej

Pan Bond, mimo wielu interwencji, nie doczekał się odpowiedzi. Administratorzy opublikowali jedynie skromny komentarz na stronie dla mediów, gdzie przepraszają za niedogodności, które dotknęły jego rodzinę. Nikt nie pofatygował się, by bezpośrednio się z nimi skontaktować.
Dziecko przeszło pierwszą operację z wykorzystaniem sztucznej komory serca - jest to rozwiązanie tymczasowe, które pozwoli kupić mu trochę czasu. Hudson czeka na zabieg przeszczepu serca w szpitalu.

źródło: www.huffingtonpost.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE