NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Depresja u niemowląt.
  Jak to możliwe, że depresja występuje również u niemowląt? Z tym wiąże się kontrowersyjny eksperyment

  Czy to prawda, że depresja może pojawić się również u niemowląt? Samo pojęcie – depresja wczesnodziecięca (anaklityczna) jest relatywnie nowe, ale sama choroba niezupełnie. Pierwsze objawy u dzieci zostały zaobserwowane na początku XX wieku. Podczas badań zaobserwowano zaburzenie nastroju u 6-miesięcznych niemowląt. Jakie są objawy? Co może zaniepokoić rodziców?

 • Amanda Oleander – zafascynowana życiem w związku.
  Wszyscy to robią, ale nikt nie chce się przyznać. Te ilustracje pokazują, jak wygląda życie w związku

  Boimy się pokazywać miłości inaczej niż na tle romantycznych widoków, z pogodnymi twarzami, szerokimi uśmiechami i z gorącymi spojrzeniami. Również w opowieściach lubimy ubarwić codzienność. Nie zawsze jest tak pięknie, jak chcemy to opisać – choć o tym wiemy, nie chcemy się do tego przyznać przed sobą i innymi. Amanda Oleander to artystka, która nie tylko nie boi się o tym mówić, pokazywać, ale przede wszystkim inspirować. Tworzy kolorowe, komiczne obrazy. To inne spojrzenie – zwyczajne i zabawne.

 • Życzenia dla mamy
  Niech nie będą oklepane. Zobacz, czego życzyć mamie oprócz "szczęścia i zdrowia"

  Jak najlepiej wyrazić miłość do mamy? Spróbuj słowami. Wystarczy kartka, długopis i dobra energia. Życzenia dla mamy potrafią wzruszyć. Refleksyjne, poważniejsze lub krótkie i śmieszne – pomagamy i dzielimy się inspiracjami. Wybierz te życzenia dla mamy, które wyrażają również ciebie. Jeśli jesteś tatą, babcią, nianią lub starszym rodzeństwem pomóż 26 maja dobrać odpowiednie słowa. Warto!

 • Invisisobble - oryginalne gumki silikonowe do włosów.
  Okrzyknięto je najlepszymi gumkami na świecie. Nie daj się oszukać! Muszą spełniać 1 warunek

  Pokochały je wszystkie kobiety. Powstały jako alternatywa do frotek, gumek i spinek, które okazały się niezdrowe dla włosów. Elastyczne, transparentne lub kolorowe i rozciągające się do granic możliwości. To nowy trend dla włosów. Sprawdzają się do "fryzur w biegu". Silikonowe Invisibobble są gorącym trendem. Modne, ale czy zdrowe dla każdego rodzaju włosów? Spytaliśmy o to Emilię Liwską z Atelier Liwska Emilia.

 • Prosił wiernych, aby dzieci żegnały się znakiem krzyża po obudzeniu, przed posiłkami, w obliczu zagrożenia, w obronie przed złem, wieczorem przed snem.
  Czego – zdaniem papieża Franciszka – dzieci często nie potrafią, a powinny?

  Krzyż jest elementem wyróżniającym chrześcijan od najmłodszych lat. Podkreślał to papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej na Placu Świętego Piotra. Niestety, części dzieci ma z tym problem.– Wiele razy widziałem, że dzieci nie potrafią się przeżegnać – kontynuował. Apel skierowany był nie tylko do rodziców, ale również do ojców chrzestnych, dziadków i dalszej rodziny.

 • Osoby cierpiące na cherofobię boją się z czegoś cieszyć.
  Jesteśmy pokoleniem osób cierpiących na cherofobię. Ludzie mylą ją z depresją

  Bać się szczęścia? Brzmi dziwnie, ale okazuje się, że to wcale nie taki rzadki problem. To forma lęku, która do niedawna podciągana była pod depresję. To błąd. Cherofobia, o której mowa nie jest jeszcze pojęciem powszechnie stosowanym, nie znalazła się też w klasyfikacji zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego DSM-5, ale to strach, który rodzi się coraz częściej. Zdaniem lekarzy nie brakuje pacjentów dotkniętych tym zaburzeniem lękowym. Jakie są objawy?

 • "Twoi rodzice wywierają na ciebie presję" – to jedno z 10 zdań.
  10 szczerych zdań, które nauczyciele powiedzieliby swoim uczniom, gdyby tylko mogli

  Zastanawiające się kiedykolwiek co myśli nauczyciel o szkole. Jest kilka rzeczy, o których nauczyciel chciałaby powiedzieć uczniom, ale powstrzymuje się od tego. W odpowiedzi na zapytanie zagranicznego portalu Quora nauczyciele z całego świata opisali co dokładnie, by powiedzieli, gdyby tylko mogli. To perspektywa nauczycieli, którzy uczą dzieci w wieku 11-14 lat. W rzeczywistości postępują zgodnie z życzeniami rodziców. Inaczej raczej nie mogą.

 • "Jestem najmłodszym członkiem kultowego vogue House of UltraOmni i założycielem pierwszego drag house dla drag kids, @hausofamazing. Jestem nagradzaną zwolenniczką LGBTQ +. Moje motto to "Bądź sobą, zawsze."
  Ten 10-latek robi coś, na co nie odważyłaby się większość dorosłych. Mówi, że ma ważny powód

  Dziecko założyło pierwszy w historii klub dragowy. Desmond Napoles to samozwańczy "drag kid" z Brooklynu. Stał się ikoną społeczeństwa LGBTQ. Walczy o możliwość wyrażania siebie i swobodę bycia zawsze sobą. "Nigdy mnie nie powstrzymasz, zawsze będę sobą" – mówi głośno. Jest odważny, chodzi w wysokich butach, we wzorzystych, często dziwacznych, tęczowych strojach, z teatralnymi rzęsami i odważnym makijażem. Maniery ciała to dla niego pestka. Przynajmniej tak to wygląda. O co chodzi i co się za tym kryje?

 • Pani Dominika Brejtkopf badała się w Centrum Medycznym Medyceusz w Łodzi.
  Na USG "przeoczyli" złośliwego raka piersi. Ta historia z Łodzi otworzyła oczy pacjentom

  Po tej historii można śmiało stwierdzić – badania lekarskie są jak ruletka. Przypadek przebiegu diagnozy pani Dominiki daje wiele do myślenia. W kwietniu 2017 roku robiła badanie USG w jednej z prywatnych przychodni w Łodzi. Miało nie być powodów do obaw (opinia lekarza z kwietnia 2017 r.), kilka miesięcy później (w grudniu 2017 r.) okazało się, że jest złośliwy rak piersi z przerzutami na węzeł chłonny, wątrobę i łopatkę. Pacjentka postanowiła opublikować opis całego zdarzenia na swoim Facebooku ku przestrodze dla innych. Podobne historie zaczęli z tej samej przychodni opisywać inni.

 • Czy jedynym sposobem, aby w szkołach wprowadzić normalność, jest ich prywatyzacja?
  Tego skutku likwidacji gimnazjów nie przewidziano. Rodzice dostaną po kieszeni

  Teraz zbiją na tym niezły biznes. Można by rzec "dyskretna" prywatyzacja szkolnictwa. Prywatne szkoły to już nie tylko moda wśród najzamożniejszej grupy rodziców. Po likwidacji gimnazjów rodzice stanęli przed trudnym wyborem: niepubliczna szkoła prywatna, która średnio kosztuje 800 zł lub publiczne "jakoś to będzie". W Polsce na prywatną szkołę decyduje się już 142 tys. rodziców. To mniej więcej tyle, co liczba ludności Rybnika. Skąd taki wzrost?