NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Depresja poporodowa - przyczyny.
  O tym się głośno nie mówi. Kobiety, które nie kochają swoich dzieci, przerywają milczenie

  "Miałam gdzieś swoje dziecko", "Najgorzej jest na początku", "Nie czułam, że to moje dziecko", "U mnie żadnej chemii". Wiem, te opisy wstrząsają. Taki stan jest obecnie dość "powszechny", wiele kobiet (w Polsce to problem co ósmej kobiety) przechodzi przez to i nie jest to od nich zależne. Co może zrobić depresja z kobietą i z jej miłością do dziecka? O tym jak jest ciężko, wiedzą tylko one. Czego potrzebują? Co czują? O czym marzą? Co im może przynieść nadzieję i ulgę? Te kobiety znalazły w sobie odwagę i bez ogródek zaczęły o tym mówić. Gdzie? W grupie wsparcia kobiet na Facebooku, który (jak widać) przestaje być tylko wirtualną sferą marzeń i iluzji. Odkrywamy coś więcej. Prawdę?

 • List matki od córki.
  Jeśli masz córkę, napisz taki list i schowaj do szuflady. Tych kilka słów odmieni jej życie

  Co chce usłyszeć córka, gdy jej serce zostało złamane? Przeżywałyśmy to samo i nigdy nie chciałyśmy być w tym czasie pouczane, oceniane, zostawione bez wsparcia. Ten list matki do córki rozczula i daje siłę, by iść dalej.

 • Jak często jeżdżą tramwaje niskopodłogowe w Warszawie na Bielanach?
  Afera na przystanku na warszawskich Bielanach. Poszło o dyskryminację matek

  Temperatura: upał 30 stopni, dzielnica: Bielany, godzina: między 12:26-14:14, linia tramwajowa: 35, kierunek: centrum, stan dróg: korki, utrudnienia: żadnego niskopodłogowego tramwaju do Centrum. Jak to możliwe? Oto jak w Warszawie myślą o matkach. Łatwo nie jest.

 • Jak sobie pomóc, gdy prowadzisz siedzący tryb życia?
  Siedzący tryb życia niszczy nasze pokolenie. Jest na to "lekarstwo" bez recepty i trudnych ćwiczeń

  Siedzimy minimum 8 godzin dziennie w pracy, do tego w samochodzie lub autobusie, siedzimy też w domu przed telewizorem, laptopem lub na fotelu z książką. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), siedzący tryb życia jest na czwartym miejscu listy przyczyn zgonów, których można było uniknąć. Polak spędza ok. 60% dnia na wykonywaniu różnych czynności w pozycji siedzącej. Brakuje nam czasu, świat przyśpieszył, ale jednocześnie nas samych usidlił w cyfrowo-siedzącym trybie. Jak możemy sobie pomóc?

 • Krzyk nie działa. Pamiętaj.
  Zamiast złościć się na dziecko, zrób tę jedną rzecz. Ten sposób pokochali rodzice

  Zdarza ci się krzyknąć na dziecko? Wrzeszczysz i nic z tego nie wynika, a ono nie tylko nie słucha, ale zaczyna się złościć i odsuwać. W efekcie narasta konflikt rodzic-dziecko i pojawia się nerwowa atmosfera w domu. Jak przerwać to napięcie? Jest jedna skuteczna metoda, które pomoże ci się uspokoić.

 • Nikt nie zauważyłby jej dzisiaj. Zdjęcie Sophie Loren kiedyś zachwycało, dziś oburza

  Lato za chwilę, to oznacza, że będziemy odsłaniać ciała, a zarazem oceniać nasze sylwetki. To również okres, kiedy włącza się ostry krytyk, szczególnie u kobiet: "Jestem za gruba", "Mam szerokie biodra", "Za duży biust", "Gdybym jadła mniej węglowodanów, miałabym szczuplejsze uda". Nie było lata, w którym nie słyszałabym (w kręgu kobiet), takich ostrych ocen wymierzonych w siebie. Czy naprawdę tak myślimy? Może to tylko próba dopasowania do obecnie obowiązujących standardów? Dlaczego obecny trend wymusza tak szczupłą sylwetkę? Marzymy o niej czy próbujemy sprostać wymaganiom naszych czasów?

 • Uczulenie na ugryzienie komara – matka sugeruje, że tak wygląda u jej 8-miesięcznego dziecka.
  Jednym zdjęciem ostrzegła internautów. Tak może się skończyć z pozoru niegroźne ugryzienie

  Najczęściej pojawia się ból i swędzący bąbel. Źródłem bolesnych objawów ukąszenia jest histamina zawarta w owadziej ślinie. Jak rozpoznać uczulenie na ugryzienie komara?

 • Kartka z informację, która ukazała się na oddziale SOR nie była w żaden sposób autoryzowana przez Dyrekcję Szpital – informuje Paweł Natkowski.
  Kuriozalne ogłoszenie lekarzy w ostrołęckim szpitalu. Bareja by tego lepiej nie wymyślił

  Trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożne, to wiąże się z szalonymi emocjami kibiców. Jak się okazuje – wszędzie, nawet w szpitalu. Na korytarzu oddziału ratunkowego w Szpitalu w Ostrołęce pojawiła się karta podobna do tej wieszanej w lokalnym sklepie spożywczym z informacją: "Zaraz wracam". Nikt z pacjentów nie wiedział jak to traktować – jako głupi żarty czy brak etyki lekarskiej. Sprawdziliśmy szczegóły. Dla portalu mamaDu sprawę komentuje dyrektor szpitala.

 • Sylwia Kubryńska autorka książki: "Mama"
  "Opisuje piekło kobiet, a ściśle matek". Rozmowa z Sylwią Kubryńską o jej nowej książce "Mama"

  Sylwia Kubryńska – polska feministka, felietonistka i matka napisała książkę "Mama", która miała premierę tuż przed Dniem Mamy. – Bardzo bym chciała, żeby tę książkę przeczytały nie tylko kobiety, matki, te które przeszły ten hardcore, o którym piszę – ale też faceci – odpowiada w wywiadzie autorka. Co kryje się pod słowem Mama? W książce Sylwia Kubryńska odsłania niewygodną prawdę – opisuje piekło kobiet, a ściśle matek.

 • Sprawa sprzedaży dzieci w Bartoszycach ma swoje zakończenie.
  "Sprzedam dzieci. Każde 67 tys. zł". Tłumaczenie autora ogłoszenia bulwersuje

  Ta historia to najwyższy "szczyt" bezczelności. Niedawno na portalu mamaDu informowaliśmy o okrutnych wiadomościach rozsyłanych na Facebooku przez jedną z mieszkanek Bartoszyc. Były w nich treści erotyczne, niemoralne propozycje i najgorsze – ogłoszenie o sprzedaży własnych dzieci. Trudno było uwierzyć, że to prawda. Jednak jeszcze wtedy ani policji, ani Miejski Ośrodek Pomocy nie chciał mówić nic więcej o zaistniałej sytuacji. Dziś już znamy okoliczności zdarzenia.