NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Podarunek Rossmanna dla hospicjum.
  Wielki gest Rossmanna. Inni powinni iść w jego ślady

  Ciężarówka pełna środków pielęgnacyjnych i higienicznych przyjechała do Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztof, największej placówki hospicyjnej w Warszawie. To darowizna od Rossmanna o łącznej wartości 27 402 zł. Wzruszają mnie takie akcje.

 • Jak pomóc ofiarom przemocy?
  "Bije, ale tak bardzo go kocham". Karteczki, które dały kobietom głos

  Białe kartki, które "pachną" ofiarą, poplamione krwią i pełne sprzeczności, od razu przykuły moją uwagę na Facebooku. Z pozoru niewinne "karteczki", a budują mocny obraz przemocy w związku. Gdyby je pozlepiać, stworzyłyby portret ofiary i jej życia z oprawcą. Jest w nim lęk, toksyczna więź i ból, a także poczucie niemocy i wstydu.

 • Plecak na kółkach lepszy niż zwykły?
  "Plecak na kółkach lepszy od tradycyjnego?". Fizjoterapeutka rozprawia się z mitami

  Skuszeni trendem, zaczęliśmy wybierać dla dzieci plecaki na kółkach. Zdaje się, że odciążają kręgosłup i są wygodniejsze. Czy rzeczywiście są lepsze i zdrowsze od tradycyjnych tornistrów? Fizjoterapeutka z kliniki FootMedica tłumaczy, dlaczego plecak na kółkach to nadal nieidealny wybór.

 • Momo i nowe internetowe wyzwanie wśród nastolatków.
  Powrót przerażającej Momo. Policja ostrzega rodziców przed nowym wyzwaniem

  Kim jest Momo? Była "bohaterką" straszącą dzieci (a nawet dorosłych), teraz jest częścią niebezpiecznego internetowego wyzwania. Lalka Momo to karykaturalna postać, która nakłania dzieci do popełnienia samobójstwa. Pewna nastolatka z Hiszpanii najprawdopodobniej to zrobiła, trwa śledztwo. Władze w wielu krajach ostrzegają, na Twitterze hiszpańskiej policji pojawiło się ostrzeżenie: "Nie baw się z Momo". Mamy do czynienia z traumatyzacją dzieci w sieci. Co przeraża najbardziej?

 • Powrót do formy po ciąży. Jak jest naprawdę?
  Tak wygląda prawdziwe oblicze początków macierzyństwa. Ból i krew to początek

  Dlaczego kobiety kobietom tego nie mówią? Ujawniają na Instagramie zdjęcia pięknej, idealnej sylwetki i płaskiego już brzucha z dopiskiem: "zaledwie 3 tygodnie po porodzie". Właściwie robią to non stop modelki, sportsmenki i inne celebrytki. Zwierzenie kobiety ujawnia prawdę i pokazuje, z czym tak naprawdę zmagają się kobiety po ciąży.

 • Olej rozmarynowy to idealny sposób na zmarszczki.
  Kuchenne zioło, które działa na twoją skórę jak lek, a kosztuje grosze

  W starożytności nie była panny młodej bez rozmarynu w wianku. Gałązkę rozmarynu umieszczano też pod poduszką na noc, aby odpędzić złe sny. Dzisiaj to złoty środek dodawany do najlepszych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, antycellulitowych, nawilżających i odżywczych. Pachnące śródziemnomorskim słońcem ziele ma właściwości, z których w większości z nas nie zdaje sobie sprawy.

 • W autobusie ZTM zaczęła rodzić kobieta.
  Rodząca obok mnie na przystanku z bólu gryzła pięść. Nie to zadziwiło mnie najbardziej

  Sobota, 11 sierpnia, 7 rano, pędzę do pracy na autobus linii 500, który znajduje się niedaleko Szpitala Bródnowskiego. Silny deszcz po kilkudniowych upałach, wielkie kałuże, a przede wszystkim widok dwóch kobiet, który mocno mnie zaskoczył. Jak się okazało, jedna z nich właśnie rodzi... Sytuacja przypomniała scenę z filmu, tylko było mniej zabawnie.

 • Ćwiczenia to niejedyny ratunek dla kręgosłupa.
  W trosce o kręgosłup wprowadź w życie 5 prostych zmian. Nie chodzi o ćwiczenia

  Nie zawsze znajdujemy czas na siłownię, bieżnię i ambitne godzinne ćwiczenia fitness. Tym bardziej, jeśli jest się zapracowaną mamą lub zapracowanym tatą. Czy możemy zadać w inny sposób o kręgosłup, który codziennie dźwiga nasze ciężary? Tak naprawdę potrzebuje choćby drobnych zmian, które z czasem staną się nawykami. Oto 5 wskazówek, jak zadbać o kręgosłup. I nie są to ćwiczenia.

 • Unikasz rozmów w związku? To szybka droga do rozpadu relacji.
  "Czterej jeźdźcy apokalipsy". Psycholog obnaża 4 przyczyny rozpadu związku

  Gdy zaczyna się kryzys w związku, trudno określić, jak on się skończy. Można jednak cofnąć się i przyjrzeć się temu, co go spowodowało. John Gottman, od lat badający, jak się porozumiewają małżeństwa, wskazał cztery rodzaje zachowania, których pojawienie się zwiastuje rozpad relacji. Sprawdź, czy popełniasz te błędy?

 • Czy korporację zabijają empatię Polaków?
  Niechlubny rekord Polaków. To wyjaśnia, czemu tak łatwo przychodzi nam hejt

  Najbardziej empatyczni ludzie mieszkają w Ekwadorze – tak wynika z badania przeprowadzonego przez prof. Williama Chopika z Michigan State University. Polska znalazła się na szarym końcu listy. Kultura bycia razem i blisko siebie jest nam najwyraźniej obca, mimo że o rodzinie mówimy dużo i pięknie. Nie umiemy współczuć? Skąd ten brak empatii?