NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Projekt "Za życiem" w Ostrołęce.
  Występ dzieci w Ostrołęce wzbudził emocje. Internauci nie kryją oburzenia

  Były już laurki dla posłów narysowane przez niepełnosprawne dzieci i konkurs dla gimnazjalistów na najlepszą pracę promującą obronę życia od momentu poczęcia. Tym razem w sieci pojawił się film pokazujący, jak środowiska pro-life po raz kolejny wykorzystują dzieci.

 • Jak wygląda rejestracja dziecka na szczepienie?
  Chciała zaszczepić 9-miesięczne dziecko. Takiej reakcji przychodni się nie spodziewała

  Ruch antyszczepionkowy rośnie w siłę, a na rodziców, którzy nie szczepią dzieci, nakłada się kary finansowe. Jednak o tym, że zaszczepienie dziecka nie jest wcale takie łatwe, już się nie mówi. Zdarza się, że choć rodzic chce zaszczepić dziecko, nie ma takiej możliwości – umówienie się na wizytę graniczy z cudem, bo w przychodniach brakuje lekarzy, którzy mogliby zbadać dziecko przed badaniem.

 • Żucie gumy jest zdrowe czy szkodzi?
  Żucie gumy jest zdrowe czy szkodzi? Tych pięciu błędów lepiej nie popełniać

  W listkach i w drażetkach, balonowa, o smaku mięty pieprzowej albo arbuzowa, w kulkach i z naklejkami w opakowaniu – guma do żucia ma wielu miłośników nie tylko wśród dzieci. Wielu z nas tęskni za zrolowaną, prawie 2-metrową Hubbą Bubbą w plastikowym opakowaniu i nie może się oprzeć kilku drażetkom po obiedzie czy kubku kawy. Jednak czy guma do żucia jest zdrowa? Dr Małgorzata Andrzejewska, dentystka z Poznania, postanowiła rozwiać wszelkie wątpliwości.

 • Co to jest kryzys wieku młodego?
  Kryzys wieku młodego dotyka połowy 30-latków. Sprawdź, czy też przez niego przechodzisz

  Poczucie przygnębienia i monotonii, poczucie braku spełnienia, kwestionowanie życiowych wyborów i przewartościowywanie celów – do tej pory używanych tych haseł do opisu objawów tzw. kryzysu wieku średniego. Obecnie coraz częściej mówi się kryzysie wieku młodego dotykającym osób między 25. a 35. rokiem życia.

 • Test z "Botoksu" na lekcji religii.
  Kuriozalny test na lekcji religii. Ksiądz pytał uczniów o zagadnienia z "Botoksu"

  Uczennica szkoły średniej w Tychach opublikowała w jednej z grup na Facebooku zdjęcia testu, jaki otrzymała od księdza podczas lekcji religii. Stosunek Kościoła do aborcji, antykoncepcji czy in vitro jest powszechnienie znany i nauczanie w czasie lekcji, że "aborcja to zabójstwo", a "antykoncepcja sprzeciwia się miłości", nie dziwi. Jednak czy film "Botoks" jest wyznacznikiem wartości Kościoła i powinien być omawiany w czasie lekcji?

 • Porady internetowe zastępują lekarzy.
  Zamiast iść do lekarza, szukają porad u doktora Google. Mogą trafić przed sąd

  Jakiś czas temu pisaliśmy o matce, która zamiast wezwać karetkę do poparzonego gorącą herbatą 1,5-rocznego dziecka, zrobiła mu zdjęcie i opublikowała w jednej z grup na Facebooku z pytaniem, co robić w takiej sytuacji. Okazuje się, że jej przypadek nie był odosobniony. Z badań przeprowadzonych przez agencję badawczą IQS wynika, że aż 39 proc. rodziców chorych dzieci wykorzystuje informacje o lekach i leczeniu dostępne w internecie.

 • Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie przeglądała zawartość telefonów uczniów.
  Inwigilacja uczniów w lubelskiej podstawówce. Dyrektorka przeglądała im telefony

  Dyrektorka przekonuje, że zorganizowała "warsztaty", a przeglądanie zawartości telefonów dzieci i usuwanie zdjęć było jedynym sposobem rozwiązania problemu wykorzystywania wizerunku nauczycieli w sieci. Rodzice są oburzeni jej działaniami i mówią wprost, że naruszyła prawo dzieci do prywatności.

 • Czy reklama Biedronki może przerażać?
  Skargi na reklamę Biedronki. "Scena z wnętrznościami wywołuje wstrząs"

  Czy reklama artykułów szkolnych może przerażać? Okazuje się, że tak – do Komisji Etyki Reklamy wpłynęła skarga dotycząca spotu reklamowego sieci sklepów Biedronka emitowanego w lipcu 2017 roku. Rada Reklamy zapoznała się ze skargą i na początku marca opublikowała oficjalne stanowisko w sprawie.

 • Zmiany w systemie opóźnią przyjazd karetki?
  Czekała 30 minut na karetkę do duszącego się dziecka. "Dobra zmiana" ministerstwa zdrowia

  Gdy czteromiesięczna dziewczynka doznała wstrząsu anafilaktycznego i zaczęła się dusić, jej matka, mieszkanka Brzegu w województwie opolskim, od razu zadzwoniła po karetkę. Dyspozytor poinformował, że pogotowie pojawi się w ciągu kilku minut. Czas mijał, a karetka nie przyjeżdżała. Okazało się, że kobieta, chociaż wybrała numer alarmowy 112, dodzwoniła się do dyspozytorni w innym mieście.

 • Rodzice uczniów SP 323 buntują się przeciwko programowi "Budząca się szkoła".
  Rodzice zdradzają kulisy rewolucji i "pozytywnej zmiany". Dyrekcja szkoły odpowiada

  O Szkole Podstawowej nr 323 na warszawskim Ursynowie pisaliśmy już w październiku 2016 roku. To pierwsza szkoła w Warszawie, która zrezygnowała z zadawania prac domowych i całkowicie odeszła od obecnego w wielu szkołach sposobu kształcenia. Nauczyciele nie używają długopisów z czerwonym tuszem do podkreślania błędów w pracach uczniów. Używają zielonego – podkreślają nim to, co dobre i wartościowe w pracy. To jednak nie wszystkie zmiany. Wydawałoby się, że szkoła dokonała rewolucji, która zadowoliła wszystkich – dyrekcję, nauczycieli, rodziców i dzieci. Okazuje się, że niekoniecznie.