NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Ksiądz Bartek Rajewski uczy jednej ważnej rzeczy.
  "Taka przygoda w metrze...". Polski ksiądz zrobił sobie zdjęcie, które wielu jego kolegom się nie spodoba

  Ksiądz Bartek Rajewski z parafii św. Wojciecha na South Kensington w Londynie trasę do pracy pokonuje metrem. Kilka dni temu ksiądz zamieścił na Facebooku zdjęcie zrobione podczas podróży – pozuje nam nim z muzułmanką w czadorze, stroju zakrywającym prawie całą twarz. Historia księdza Rajewskiego i jego "przygoda w metrze" mogą być dla nas cenną lekcją. W kończy czy zaufanie do drugiego człowieka i akceptacja jego odmienności nie są wartościami, o których coraz częściej zapominamy?

 • Gazetka reklamowa Pepco z okazji Dnia Matki.
  Gazetka reklamowa Pepco obraża kobiety? Ten jeden szczegół pozostawia niesmak

  Chociaż przy wyborze prezentu, również tego z okazji Dnia Matki, liczy się gest, a nie metka, o takim prezencie z pewnością nie marzy żadna mama. Czyżby specjaliści od marketingu z Pepco nieco odlecieli?

 • Kłótnia w piaskownicy zakończyła się interwencją policji.
  Zabawa 6-latka i 4-latka w piaskownicy wymknęła się spod kontroli. Interweniowała policja

  Takie interwencje nie zdarzają się często. Funkcjonariusze z łódzkiej komendy zostali wezwani na plac zabaw na osiedlu Olechów. Powodem wezwania była... kłótnia dzieci bawiących się w piaskownicy i reakcja jednej z opiekunek.

 • Minister zapowiada zmiany w opiece prenatalnej.
  Minister zdrowia zapowiada zmiany. Zakaz aborcji im nie wystarcza?

  Czyżby czekały nas kolejne zmiany? Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że resort zdrowia pracuje nad zmianami w opiece prenatalnej. W wywiadzie dla "Naszego Dziennika" Szumowski przyznał, że opieka prenatalna wymaga "koordynacji" i zmiany podejścia do ciężarnych w placówkach, w których wykonuje się badania prenatalne – informuje Rynek Zdrowia.

 • Jak wygląda siatkówczak u dziecka?
  Tego "błysku" w oku nie ignoruj. Zdjęcie z wakacji uratowało 7-miesięczną dziewczynkę

  Ta historia to przestroga dla każdego rodzica. Czasem wystarczy jedno zdjęcie, by wykryć u dziecka poważną chorobę. To "błysk", którego nie należy ignorować.

 • Kolorowanki patriotyczne Żołnierze Wyklęci i Lech Kaczyński.
  Zamiast Świnki Peppy, pokoloruj Lecha Kaczyńskiego. Tak się dziś manipuluje dziećmi?

  Z jednej strony Świnka Peppa, Pingwiny z Madagaskaru czy Myszka Mickey i Kubuś Puchatek, z drugiej – Żołnierze Wyklęci, Mały Powstaniec i Lech Kaczyński. Takie kolorowanki można pobrać z jednego z serwisów dla rodziców. Mogłoby się wydawać, że skoro kolorowanie uczy dzieci koordynacji oraz zręczności, przygotowuje do nauki pisania i rozwija kreatywność, wybór kolorowanki nie ma znaczenia. Mimo to kolorowanie Lecha Kaczyńskiego czy rotmistrza Witolda Pileckiego wzbudza wątpliwości.

 • Pytanie dziecka o zgodę przed zmianą pieluchy.
  "Zanim zmienisz pieluchę, zapytaj dziecko o zgodę". O tym trendzie jest coraz głośniej

  Chociaż "ekspertka" przekonuje, że ten dość dziwaczny sposób komunikowania się z dzieckiem jest bardzo ważny dla jego dalszego rozwoju, rodzice i internauci mają wątpliwości. Co takiego proponuje Deanne Carson? Pytanie dziecka o zgodę przy zmianie pieluchy.

 • Dziecko urodziło się 4 miesiące po wypadku matki.
  Nikola urodziła się 4 miesiące po tragicznym wypadku mamy. Internauci są sceptyczni

  Lekarze nie mają wątpliwości, że narodziny małej Nikoli to "cud" – stan mamy dziewczynki po wypadku samochodowym był na tyle poważny, że nie sądzili, że uda im się podtrzymać ciążę. Chociaż ich wyczyn świadczy o ogromnym postępie w medycynie, pojawiają się głosy krytyki. Czy mieli do tego prawo?

 • Basia Kurdej-Szatan skomentowała wspólne kąpiele z córką.
  Ciąg dalszy afery o nagranie z wanny. Kurdej-Szatan zamyka usta hejterom

  Jakiś czas temu aktorka i wokalistka Basia Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie nagranie z wanny, na którym śpiewa z 6-letnią córką Hanią piosenkę z animacji Disneya. Ku zdziwieniu aktorki, pod nagraniem pojawiło się wiele negatywnych komentarzy, sugerujących, że kąpanie się z dzieckiem jest "obrzydliwe". Co na to aktorka?

 • Czy dzieci powinny uczyć się "Ody do radości"?
  Dzieci uczyły się grać na flecie. Radny PiS złożył na nie absurdalną skargę

  Jeden z mieszkańców Żoliborza, dzielnicy Warszawy, był zaniepokojony, że dzieci uczęszczające na zajęcia teatralne w Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Żoliborz" uczą się grać na flecie..."Odę do radości". Zwrócił się do radnego Żoliborza, Marka Pękala, z prośbą o pomoc. Radny przyznał mu rację i postanowił interweniować w sprawie "Żoliborskich promyczków". Skierował do Urzędu Dzielnicy Żoliborz pismo, w którym wyjaśnił, dlaczego dzieci nie powinny znać hymnu Unii Europejskiej – informuje serwis Metro Warszawa.