NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Oburzenie mieszkanki Poznania na przystanku.
  Kuriozalna sytuacja na przystanku. Kobieta uderzyła dziecko z zespołem Downa

  Mieszkanka Poznania wyraziła swoje oburzenie w lokalnej grupie na Facebooku po tym, jak młoda kobieta "uderzyła z barku" dziecko z zespołem Downa. Zdaniem internautów reakcja wzburzonej kobiety jest nieco przesadzona – w końcu w takiej sytuacji wiele osób zachowałoby się podobnie.

 • Kontrowersyjne warsztaty w przedszkolu z myśliwymi.
  Awantura o prelekcję w małopolskim przedszkolu. Dzieci głaskały martwe zwierzęta

  Zachęcanie do głaskania martwych zwierząt i tłumaczenie, czym zajmuje się myśliwy – czy to dobry temat warsztatów dla przedszkolaków? Choć odpowiedź wydaje się jednoznaczna, nie dla wszystkich to takie oczywiste. Spotkanie, które odbyło się w czerwcu w jednym z małopolskich przedszkoli, potwierdza, że niektórzy nie wiedzą, jak powinna wyglądać nauka empatii i szacunku.

 • Zachowanie matki oburzyło pasażerkę komunikacji miejskiej w Gdańsku.
  Zbulwersowana pasażerka zwróciła matce uwagę. Nie na taką reakcję liczyła

  Niedziela, godzina 14, 25 stopni w cieniu, autobus komunikacji miejskiej w Gdańsku. W autobusie wózek ze szczelnie opatulonym niemowlęciem i matka, która "wie lepiej". Na nic troska jednej ze współpasażerek i pytanie, czy dziecku nie jest za gorąco. Niestety, to nie pierwszy raz, gdy rodzic naraża bezpieczeństwo własnego dziecka, a dobre rady (w tym przypadku naprawdę dobre) puszcza mimo uszu.

 • Historia z Biedronki pokazuje, jak uprzedzenia dorosłych krzywdzą dzieci.
  W kolejce do kasy zapytała 10-latkę, czy jest Polką. Historia z Biedronki obnaża prawdę o wielu z nas

  Warszawa, niedziela handlowa w popularnym dyskoncie. W kolejce do kasy stoi kilka osób, w tym dwie dziewczynki, na oko 10-letnie, jedna z nich ciemnoskóra. Tuż za nimi starsza kobieta. Dziewczynki rozmawiają, śmieją się, a starsza pani przygląda im się z wyjątkowym skupieniem. W końcu nie wytrzymuje i zwraca się w stronę ciemnoskórej dziewczynki. – A ty to chyba nie jesteś Polką? – pyta. Dziewczynka nie odpowiada. Stoi i tylko się uśmiecha.

 • Resort zdrowia zapowiada nowe świadczenie zdrowotne – poradę pielęgniarską.
  Koniec z kolejkami do lekarza? Wiceminister o rewolucji w służbie zdrowia

  Resort zdrowia pracuje nad wprowadzeniem nowego świadczenia zdrowotnego, które miałoby usprawnić pracę lekarzy w przychodniach. Głównym założeniem jest przekazanie pielęgniarkom części obowiązków lekarzy. Zdaniem wiceministra jest szansa, że z "porady pielęgniarskiej" pacjenci będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku. Nie wiadomo jednak, na czym dokładnie miałoby wyglądać nowe świadczenie i co na to główne zainteresowane – pielęgniarki.

 • Jezuita Grzegorz Kramer o biciu dzieci.
  Jezuita zabrał głos w sprawie bicia dzieci. Za te słowa to jemu może się oberwać

  To nie pierwszy raz (i z pewnością nie ostatni), gdy słowa ojca Grzegorza Kramera wzbudzają emocje i wywołują zaciętą dyskusję w sieci. Jezuita niejednokrotnie naraził się części wiernych, przyznając między innymi, że choć jest przeciwnikiem aborcji, nie potępia kobiet, które jej dokonały oraz że nie boi się uchodźców, bo muzułmanie mają takie samo prawo do religii, jak chrześcijanie. Tym razem ojciec Kramer zabrał głos w sprawie bicia dzieci.

 • Nowe fakty ws. księdza, który spoliczkował dziecko podczas chrztu.
  Nowe fakty ws. księdza, który uderzył dziecko podczas chrztu. Biskup tłumaczy duchownego

  Gdy chłopiec zaczął płakać w trakcie ceremonii, ksiądz, próbując go uspokoić, uderzył go w twarz. O jego skandalicznym zachowaniu pisały polskie i zagraniczne media. Dziś znamy finał historii agresywnego duchownego – decyzją biskupa ksiądz przejdzie na emeryturę. Choć "kara" nałożona przez biskupa wydaje się słuszna, jego tłumaczenie wzbudza wątpliwości.

 • Minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że nie każdemu będzie przysługiwało 300+
  Program 300+ jednak nie dla wszystkich. Rafalska przyznała, że niektórzy dostaną dużo mniej

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska w rozmowie z telewizją internetową wPolsce.pl rozwiała wątpliwości rodziców i opiekunów chcących wziąć udział w rządowym programie Dobry Start. Minister wyjawiła, że nie wszyscy rodzice mogą liczyć na wypłacenie świadczenia w wysokości 300 zł, nawet jeżeli spełniają określone kryteria. Zapewniła jednak, że to jedynie znikomy procent wszystkich wypłat.

 • Zdjęcie ojca w ramach akcji "Razem przeciw kulturze gwałtu".
  Ojciec zrobił zdjęcie, na które nie każdy by się odważył. Słowa jego córki otwierają oczy

  Kilka lat temu zdjęcia mężczyzn w spódnicach podbiły internet. To, co dla jednych było walką w obronie kobiet i sprzeciwem wobec przemocy seksualnej, przez drugich było traktowane jak "robienie z siebie pośmiewiska". Na Facebooku pojawiło się zdjęcie, które przypomniało o akcji sprzed lat. Tym razem pojawia się jeszcze jeden wątek: wdzięczność córki.

 • Używanie telefonu przy dziecku wpływa na jego zachowanie.
  "Tak każdego dnia sprawiasz, że cię nie słucham". Głupim nawykiem niszczysz swoje dzieci

  Wielu rodziców martwi się zachowaniem swoich dzieci. Skaczą, biegają i wszędzie ich pełno – źle. Płaczą, krzyczą, kładą się na podłodze w sklepie – jeszcze gorzej. To, co niektórzy nazywają "robieniem scen", "pyskowaniem" i "byciem niegrzecznym" jest po prostu... sposobem radzenia sobie ze swoimi emocjami i zwróceniem uwagi.