NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Mężczyzno, stres wpływa na twoje dziecko. Nawet jeżeli... dopiero je planujesz

  Czego to nie napisano o stresie. Właściwie, jeżeli byśmy się postarali możemy nim wytłumaczyć wszystko - kłopoty z cerą, bóle brzucha, zmęczenie, zawroty głowy, niektóre choroby. Gdy nie wiadomo, co nam dolega, diagnoza jest pewna - stres. Piszę to oczywiście trochę z przymrużeniem oka, a trochę z doświadczenia. Coraz świadomiej podchodzimy do kwestii zdrowia psychicznego i na szczęście, grupa tych, którzy dbają o umysł równie gorliwie, jak o ciało sukcesywnie się powiększa.

 • Do wody głową w dół, w grubej kurtce i butach. Zaskakujące lekcje na basenach

  Jest kilka rzeczy, z którymi od razu kojarzy nam się Holandia. Bez wątpienia jedną z nich jest woda - dużo wody. Kanały, jeziora, stawiki. Stąd też i woda właśnie jest w centrum zainteresowania rodziców, głównie dlatego, że stanowi zagrożenie dla najmłodszych. Dlatego tak, jak my uważamy, że jedną z najważniejszych umiejętności jest jazda na rowerze, tak Holendrzy nie wyobrażają sobie edukacji bez zdobycia certyfikatu z pływania. I to nie byle jakiego, zwykłego, a w ubraniu.

 • Dzieci chrońmy, ale dorosłych trujmy. Tak producenci robią nas w balona

  Kolejne badania udowadniają, że zdanie "Jeśli nie masz BPA w swoim organizmie, nie żyjesz w świecie współczesnym", którym problem z Bisfenolem A opisał amerykański TIME, nie jest przesadą czy powtarzanym na okrągło frazesem. Tym razem przebadano nastolatków, a naukowcy złapali się za głowę...

 • „Ta wypacykowana to na pewno durna”, czyli ruszyły wybory najładniejszej maturzystki

  Początek roku to dla uczniów szkół średnich czas przygotowań. Nie tyle do matury, co do studniówki. Dla wielu to pierwsze wydarzenie, do którego bardziej niż określenie "impreza", pasuje "bal". Balowe są zatem kreacje, fryzury, makijaże i cała otoczka. I co roku media udostępniają fotografie z młodzieżowej zabawy, a my możemy podglądać, jak się bawili.

 • Dziwny sposób walki ze stresem. Nauczyciele coraz częściej pozwalają na to dzieciom

  Na krótkim filmie widać dzieci, które z zamkniętymi oczyma, delikatnie oklepują swoją twarz, klatkę piersiową i dłonie. Od razu przypomniało mi się, jak podobne ćwiczenia proponowała mojej klasie w gimnazjum nauczycielka matematyki. Kilka minut przed wstąpieniem w fantastyczny świat liczb i równań poświęcaliśmy na odprężenie się. Wtedy wszyscy traktowaliśmy to jako swego rodzaju dziwactwo, teraz dowiedziałam się, że właściwie to było dosyć nowatorskie. Coraz więcej szkół amerykańskich decyduje się na wprowadzenie metody, która porusza dyskusję. Dlaczego?

 • Kamizelki z obciążeniem dla niegrzecznych dzieci. Czy to stygmatyzacja w szkołach?

  Czy kamizelka z piaskiem zastosowana jako środek uspokajający jest stygmatyzacją? Czy dzieci, którym się takowe nakłada są krzywdzone? W szkołach, ale również wśród psychiatrów zdania są podzielone.

 • Czerwona bransoletka na nadgarstku to sygnał. Sprawdź, co oznacza

  Pro-ana ("profesjonalna anoreksja") jest stylem życia, który zakłada anoreksję jako świadomy wybór. Rozumiem, że w tym miejscu wielu może zarzucić mi, że głodówki, które mogą skończyć się śmiercią nie należy nazywać stylem życia. Musimy jednak wziąć pod uwagę, że dziewczęta, które się na to decydują posługują się takimi właśnie terminami. Dla nich jest to filozofia, świadoma decyzja, sposób na poradzenie sobie z niesfornym ciałem.

 • Dzieci nie przynosi bocian, a w Polsce są homoseksualiści. Kłótnia o broszurę o seksie w Gdańsku

  Broszura na temat bezpiecznego seksu i antykoncepcji "Zdrovve Love" ma być przeznaczona dla uczniów szkół średnich. Przygotowało ją Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych, a projekt sfinansowano ze środków Miasta Gdańska. Jednak Stowarzyszenie MyGdansk.pl, którego prezesem jest były poseł PiS uznało, że jest to nic innego, jak promocja homoseksualizmu i indoktrynacja.

 • To nie jest zwykły patyk. Już niedługo może na stałe zagościć w naszych łazienkach

  Lista jego zalet jest bardzo długa. Wygląda jak zwykły patyk, ale kryje w sobie same wspaniałości. Miswak towarzyszy ludziom od tysięcy lat, jednak u nas nadal jest mało znany, a stanowi świetne (i ekologiczne) zastępstwo dla naszych tradycyjnych plastikowych szczoteczek do zębów.

 • Chińskie spodnie podbijają europejski rynek. To prawdziwa gratka dla pedofilów

  Dziecko ubrane w spodnie rozcięte na pośladkach kuca, po to, by chwilę później załatwić potrzebę fizjologiczną na ulicy czy w parku. Rodzic to sprząta lub idzie dalej. Dla nas, przyzwyczajonych do pieluszek i pampersów, taki widok jest kontrowersyjny. W Chinach to codzienność.