NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
-
Jedna ważna rzecz, o której zapominają rodzice dwulatków
Rozwój dziecka to zawsze sprawa kluczowa dla każdego rodzica. Bardzo dużą uwagę skupiamy przede wszystkim na jego początkowych fazach. W pierwszych dwunastu miesiącach życia kontrolujemy, czy maluch rozwija swoją motorykę, czy robi postępy. Obserwujemy go, ćwiczymy z nim, wspieramy na każdym kolejnym etapie. Jednak później, kiedy dziecko zacznie już samodzielnie chodzić, często zapominamy o tym, że dalej o ten rozwój należy dbać.
-
Czy twoje dziecko już to robi? Lista obowiązków dzieci w wieku 9-16 lat
Dzieciństwo to jeden z najpiękniejszych i najbardziej beztroskich okresów życia. Czas zabawy, bezgranicznej wiary w marzenia i chodzenia z głową w chmurach. Nie możemy jednak zapomnieć też o tym, że jest to okres, kiedy dziecko uczy się odpowiedzialności i funkcjonowania w świecie.
-
Prosto z bajki czy uniwersalnie i na lata? Jak wybrać meble do pokoju dziecka
Umeblowanie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie. Kiedy wchodzimy do salonu meblowego lub przeglądamy asortyment sklepów internetowych, ciężko zdecydować się na te jedyne, które na lata zostaną w dziecięcym pokoju.
-
Jak kształtować świadomość finansową dziecka?
Dzieci przyzwyczajone są zwykle do tego, że wszystko, co mają, zostało im podarowane. Ubrania, zabawki, sprzęt - bardzo często ich świadomość na temat wydawania pieniędzy na te rzeczy jest niewielka. Do pewnego momentu jest to całkowicie naturalne, bo to nasz obowiązek, by zapewnić im dobre warunki do życia i rozwoju, lecz gdy osiągną odpowiedni wiek, warto zacząć kształtować ich świadomość finansową.
-
"Brum brum mama!". Kroki milowe dzieci między 12-18. miesiącem
Pierwszy rok życia dziecka jest tym, w którym dzieje się bardzo dużo. Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień możemy zauważyć nowe umiejętności malucha. Nie jest jednak wcale tak, że po dwunastym miesiącu nie zaobserwujemy już w jego zachowaniu niczego nowego. Wręcz przeciwnie. Dziecko dalej bardzo szybko się rozwija i coraz więcej potrafi zrobić samo.
-
"Kochanie, nudzę się z tobą" - jeśli już tak pomyślałaś, musisz wiedzieć, że wpuściłaś do związku największego wroga
Nadchodzi wieczór. Za oknem zrobiło się już ciemno, po ciężkich bojach udało wam się położyć dzieci do łóżek. Kolejny wieczór zapowiada się tak samo. Posprzątacie kuchnię, wstawicie kolejne pranie, które pewnie przeczeka w pralce do rana, bo za chwilę oboje zaśniecie.
-
Zgłosić się do specjalisty, czy uznać zachowanie dziecka za normę? O potrzebie integracji sensorycznej
Jesteśmy rodzicami, więc to dla nas naturalne, że najważniejsze co może być, to zdrowie naszych dzieci. Obserwujemy je już od pierwszych tygodni ciąży. Zaraz po tym, jak zobaczymy dwie kreski na teście ciążowym, umawiamy się na pierwszą wizytę lekarską i uważnie śledzimy wszystkie wyniki badań.
-
"Przecież miałaś być chłopcem!". O tym, jak chciałam zniszczyć życie córce
Kiedy dowiedziałam się o tym, że jestem w ciąży, od razu zaczęłam sobie wyobrażać, jakie będzie moje dziecko. Oczywiście miało być idealne - grzeczne, ale radzące sobie w życiu, śliczne, zdrowe, samodzielne. Wymyśliłam sobie nawet, że będzie chłopcem! Nazwałam go Jasiem i tak sobie żyłam, myśląc, że jestem super mamą z idealnym dzieckiem w brzuchu.
-
Już nic nie zaskoczy cię w samochodzie. Jak przygotować się do wyjazdu z dzieckiem?
Na zewnątrz coraz wyższe temperatury zapowiadają nadchodzącą wiosnę. Już niedługo rozpocznie się sezon wyjazdów. O ile sama perspektywa urlopu bardzo nas cieszy, o tyle już podróż z dzieckiem czasem wywołuje obawy.
-
"Mamo, tato, przestańcie już!". Jaki wpływ na dziecko mają relacje rozwiedzionych rodziców?
Wchodzimy w związki, na początku zawsze jest cudownie, widzimy świat przez różowe okulary i jesteśmy pewni, że spędzimy ze sobą całe życie. Rzeczywistość jednak wszystko weryfikuje. Czasem okazuje się, że gdy dopada nas codzienność, nie potrafimy się ze sobą porozumieć.