NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Jesienno-zimowy zestaw dla malucha. Jak ochronić dziecko przed skutkami kapryśnej aury?

  Gdyby pokusić się o charakterystykę obecnego zachowania ''Pani Pogody'' w Polsce, koniecznie należałoby położyć nacisk na jej nieprzewidywalność. Kiedyś normą było, że jesienią za oknem lało jak z cebra, a zimą podwórka tonęły w śniegu. Dzisiaj jesienna pora często nie potrafi na dobre zerwać z latem, a w zimowych miesiącach ''sankowicze'' daremnie wyczekują białych płatków. Humorki aury utrudniają życie synoptykom, a co dopiero rodzicom, którzy przygotowując się na jesienno-zimowy sezon, mają zagwozdkę, co powinno znaleźć się w szafie dziecka.

 • Sen dziecka różni się bardzo od snu dorosłego zarówno podziałem na fazy, jak i funkcja dla organizmu
  Sekrety śpiącego malucha. Wszystko, co musisz wiedzieć o śnie swojego dziecka

  Gdyby zapytać rodziców, czy kiedykolwiek zadali sobie pytanie ''Dlaczego mój szkrab nie może spać tak jak ja'', pewnie większość z nich skinęłaby potwierdzająco głową. Bo sen malucha często... spędza sen z powiek niejednej mamie czy tacie, którzy dociekają, czemu ich pociecha śpi tak krótko lub długo albo dlaczego tak często się budzi, skoro przecież nic złego się nie dzieje. Niewiedza rodzi tylko niepotrzebne obawy, dlatego warto zajrzeć za kulisy niemowlęcego snu.

 • Klasyka w nowoczesnym wydaniu. 5 hitowych zabawek, które kochają maluchy na całym świecie

  Tak jak wyobraźnia dzieci nie zna granic, tak pomysłowość producentów zabawek nigdy się nie kończy. Część z tych produktów zyskuje status kultowych i bawi kolejne pokolenia. I to właśnie o nie pociechy najczęściej wiercą rodzicom dziurę w brzuchu w czasie zakupów. Prezentujemy 5 hitowych zabawek, którymi chętnie bawią się współczesne maluchy tak jak niegdyś ich poprzednicy.

 • Fotelik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyprawki. Część rodziców ma jednak kłopot z jego wyborem i wykorzystaniem w aucie. To z myślą o nich powstała kampania "Superfotelik''
  Niepokojące wyniki raportu. Dlaczego tak mało wiemy o produkcie dla dzieci, którego używamy przez wiele lat?

  Na liście pt. ''co musi zawierać wyprawka dla malucha'' wielu z nas wpisuje fotelik samochodowy do przewozu małego pasażera. I słusznie, tylko szczerze odpowiedzmy sobie na pytanie, co tak naprawdę o nim wiemy. Czy dziecku mogą wystawać z niego nóżki, czy też nie? Na co powinniśmy go wymienić, gdy malec podrośnie – na większy fotelik, a może na podstawkę? Do którego roku życia pociecha powinna z niego korzystać?

 • W bezpiecznej i przyjemnej dla dziecka wyprawce szkolnej liczy się nie tylko jej zawartość, ale przede wszystkim jakość poszczególnych jej elementów takich jak tornister/plecak, śniadaniówka czy piórnik
  Już niedługo pierwszy dzwonek. Na to musisz zwrócić uwagę, kompletując wyprawkę

  Plecak, piórnik, ołówki, długopisy... Chyba każdy rodzic nie ma większych trudności ze wskazaniem, co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce. Jej skompletowanie to jednak nie wszystko. Bo najbardziej liczy się jakość dobranych elementów tak od strony wizualnej, jak i praktycznej. Tornister tornistrowi nierówny, a biorąc poprawkę na fakt, że na szali leżą zadowolenie, komfort i bezpieczeństwo dziecka, dobry wybór nabiera tutaj szczególnego znaczenia.

 • Szkoła rozwija różne umiejętności u dzieci, co nie oznacza, że poza jej murami nie powinniśmy stwarzać warunków do ich rozwoju
  Szkoła to nie wszystko. 6 pomysłów na rozwój umiejętności twojego dziecka

  Już niedługo zadzwoni pierwszy dzwonek i nasze dzieci – z mniejszą czy większą radością – wrócą do szkolnych ławek. Szkoła, choć bardzo ważna, to jednak nie wszystko, dlatego warto uzupełnić edukację najmłodszych domowników o dodatkowe zajęcia. No tak, tylko jak zaprząc dzieci do nadprogramowej nauki, skoro po szkole muszą odrabiać lekcje i mieć czas na zabawę?

 • Dlaczego ten mężczyzna wyrzuca foteliki pod supermarketem? Tobie też mogło się to przytrafić!

  Parking przed supermarketem. Ubrany w żółtą koszulkę mężczyzna podchodzi do wracających z zakupów rodziców z córką. Przedstawiając się jako ekspert bezpieczeństwa dzieci w samochodach, zachęca do wzięcia udziału w bezpłatnej inspekcji fotelika. Po uzyskaniu zgody zabiera się do pracy. Kiedy jednak wykrywa nieprawidłowości, ku zdumieniu całej rodziny wyrzuca bezceremonialnie fotelik, roztrzaskując go o ziemię.

 • Masaż może i powinien stać się codziennym rytuałem w życiu niemowlaka. Na szczęście sztuka ta nie jest taka trudna jak się na początku wydaje
  Jak masować niemowlę? O tym musimy pamiętać, jeśli chcemy pomóc maluszkowi w zaśnięciu

  To świetny sposób na wzmocnienie więzi między rodzicem a maluchem. Prawidłowo wykonany poprawi niemowlakowi samopoczucie, złagodzi napięcie jego mięśni, a także pozwoli pozbyć się uciążliwej kolki i ułatwi zaśnięcie. Masaż potrafi zdziałać cuda, ale pod warunkiem, że wiemy, kiedy i jak się do niego zabrać.

 • Karmienie piersią przynosi korzyści zarówno dziecku, jak i mamie. Jednak na temat tej czynności rodzą się szkodliwe mity
  Jest najlepsze dla dziecka, a tyle o nim przekłamań. Rozprawiamy się z 5 głównymi mitami o mleku matki

  Eksperci słusznie prawią, że stanowi najlepszy z możliwych pokarm dla nowo narodzonego dziecka. W teorii młode mamy również zdają sobie sprawę z jego wielkiego znaczenia, ale... No właśnie, jest jedno ''ale''. Choć o mleku kobiecym i jego składzie mówi się w Polsce coraz więcej i częściej, to jednak wokół niego narosło sporo krzywdzących mitów i błędnych przekonań.

 • Naczynkowa czy alergiczna? Sprawdź, jakich kosmetyków powinnaś używać, aby pielęgnować swoją wrażliwą cerę

  Często spędza sen z powiek. Niestety mimo najlepszych chęci nie da się jej ukryć, chyba że komuś uśmiecha się perspektywa ciągłego chodzenia z maską na twarzy. Cera wrażliwa bywa prawdziwym utrapieniem, a jej pielęgnacja stanowi nie lada wyzwanie. Tylko, co precyzyjnie mówiąc, kryje się pod tym odmienianym przez wszystkie przypadki pojęciem?