NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Sonic Air to najnowszy wózek marki Espiro. Kompaktowa spacerówka ma 4 pompowane koła, dużą budkę z tkaniną UV, regulowaną wysokość rączki oraz obszerny kosz na zakupy
  Wózek wózkowi nierówny. Ta spacerówka zapewni duży komfort nie tylko maluchowi, ale również tobie

  Jeden zajmuje zbyt dużo miejsca, inny wymaga karkołomnych zabiegów przy hamowaniu. Dla rodziców wybór dziecięcego wózka to nie lada kłopot. Gdy jeden atut skłania już do zakupu, zapał zaraz studzi jakiś mankament. Wśród kupujących panuje więc przekonanie, że idealnego wózka dla dziecka należy ze świecą szukać. Marka Espiro stara się zmienić tę opinię i niezdecydowanym rodzicom ma do zaoferowania wózek Sonic Air.

 • ''Coś się dzieje na budowie!'' to kolejną książka dla dzieci z cyklu ''24 godziny'', autorstwa niemieckiej ilustratorki Britty Teckentrup. Na polskim rynku jest dostępna od 6 lutego 2018 roku
  Tę książkę twoje dziecko przeczyta wielokrotnie. I za każdym razem znajdzie coś nowego

  Książki dla dzieci to specyficzny rodzaj literatury. Z jednej strony powinny zaszczepiać w najmłodszych miłość do czytania, aby w późniejszym wieku chętnie sięgali po kolejne utwory, z drugiej muszą operować dostosowanymi do ich rozwoju środkami wyrazu po to, aby pociechy nie zniechęciły się do świata książek i nie widziały w jego odkrywaniu nudnego zajęcia. Dlatego to, jaką lekturę rodzic będzie dobierał dziecku od najmłodszych lat, ma tak duże znaczenie.

 • Problemy ze snem dziecka mogą wynikać ze złych nawyków rodziców. Wymieniamy 5 błędów, które utrudniają maluchom zaśnięcie
  Gwarancja nieprzespanej nocy. 5 błędów, jakie popełniamy, usypiając dzieci

  Wierci się, nie potrafi zasnąć i zagląda do sypialni rodziców albo wielokrotnie budzi się i wstaje z łóżka. Obserwując takie zachowanie dziecka w nocy, zaczynamy zadawać sobie pytania. Co z naszą pociechą jest nie tak? Dlaczego nie potrafi tak jak rówieśnicy spać jak suseł? Czy coś poważnego mu dolega? Rozważmy jednak, czy aby nie adresujemy źle tych wszystkich pytań, widząc problem nie tam, gdzie on rzeczywiście istnieje.

 • Zastanawiacie się, gdy zabrać dzieci na zimowe ferie. Być może skusi was oferta 2 ośrodków wypoczynkowych – hotelu Głęboczek i kompleksu Villa Park
  Miejsce w sam raz na rodzinne ferie. W tych okolicach aktywnie wypoczniecie i podreperujecie swoje zdrowie

  Niektórzy uczniowie cieszą się już feriami, a dla reszty szkolniaków rozpoczynający dwutygodniową beztroskę dzwonek wybije już wkrótce. To zarazem ostatni moment dla rodziców na podjęcie decyzji, jak ciekawie zorganizować dzieciom wolny od szkolnych zajęć czas tak, aby odpoczęły nie tylko od nauki, ale także codzienności: komputera, zgiełku miasta czy rutyny w najbliższym otoczeniu.

 • Higieniczna wyprawka. Czy o pielęgnacji malucha myślisz tak samo, jak inni rodzice?

  Dzieci, zwłaszcza w wieku poniżej 3 lat, wymagają szczególnej pielęgnacji skóry i odpowiednich nawyków higienicznych. Odpowiedzialność w tym względzie spoczywa rzecz jasna na barkach rodziców, którzy muszą nie tylko zadbać o codzienną kąpiel malucha, ale także wybrać najlepsze kosmetyki spośród sterty produktów dostępnych na sklepowych półkach. Najlepsze, czyli naturalne, bezpieczne i łagodne.

 • Ciemieniucha to jedna z najczęstszych przypadłości niemowlaków. Objawia się żółtymi strupami występującymi głównie w okolicach ciemiączka. Aby pozbyć się tych łusek, potrzebna będzie m.in. oliwka i szczoteczka
  Pytasz – co z tą główką? Tak sobie poradzisz z nieestetyczną ciemieniuchą

  Rzucasz okiem na włoski swojej pociechy i od razu je dostrzegasz. Szaro-żółte strupki, które tak bardzo pokrywają skórę na głowie dziecka, że można się przestraszyć. Lekarze uspokajają – nie ma powodów do obaw, co nie zmienia faktu, że ciemieniucha, bo tym właśnie wpadającym w ucho terminem określa się powszechnie występujące u niemowląt nadmierne rogowacenie naskórka, nie stanowi przyjemnego widoku. Dlatego chcemy się jej jak najszybciej pozbyć.

 • Bananagrams nosi miano ''najszybszej gry słownej''. Polegająca na układaniu krzyżówki gra jest szybka, emocjonująca, zabawna oraz edukacyjna.
  Najszybsza gra słowna. Ten banan kryje w sobie świetny sposób na zabicie czasu

  Ciekawych gier edukacyjnych mamy całe zatrzęsienie, ale tylko nieliczne z nich stają się perełkami – takimi, którym nie grozi, że szybko wymienimy je na inny model. Niektóre wynalazki branży zabawkarskiej kurzem nie zarastają, bo mają w sobie to ''coś'', co sprawia, że dostarczają wciągającej rozrywki osobom z różnych pokoleń, a z biegiem czasu znajdują tylko kolejnych wielbicieli. Takim hitem okazała się właśnie Bananagrams, tytułowana najszybszą grą słowną.

 • Świąteczna sesja fotograficzna marki odzieżowej 5.10.15. podpowie, jak ubrać dzieci na wigilijny wieczór
  Świąteczna kolekcja 5.10.15. Te stylizacje przypadną do gustu waszym pociechom

  W święta zwracamy uwagę nie tylko na to, co znajdzie się na wigilijnym stole albo czy dom został należycie wysprzątany, ale także na ubiór, w którym zasiądziemy do wieczerzy lub wpadniemy z wizytą do dalszej rodziny. Chcemy bowiem również wyglądem podkreślić uroczysty charakter tych wyjątkowych chwil. Dotyczy to także naszych dzieci. Rodzice, którzy głowią się, jak wystroić swoje pociechy na święta, powinni więc zainteresować się kolekcją przygotowaną przez 5.10.15.

 • Kupno oryginalnego prezentu to nie lada sztuka. Jeśli myślicie o nieszablonowym upominku dla swojego dziecka (i to niekoniecznie w najbliższej przyszłości), być może strzałem w dziesiątkę będą Karty Wspomnień od Trefla
  Oryginalny prezent od serca. Schowaj do szuflady i podaruj dziecku, kiedy przyjdzie odpowiedni czas

  W sztuce wręczania prezentów ścierają się dwie szkoły myślenia. Pierwsza przekonuje, że podarunek dla bliskiej osoby powinien mieć przede wszystkim wymiar praktyczny. Zdaniem drugiej wartościowy prezent to taki, który jest jedyny w swoim rodzaju. Która z nich ma rację? Tego sporu nie da się rozstrzygnąć i prawdę mówiąc, nawet nie warto – skoro wśród obdarowanych znajdujemy osoby zadowolone zarówno z jednego, jak i drugiego rodzaju prezentu, to grzechem byłoby przecież ''zamykać'' którąkolwiek z tych szkół.

 • Na sezon świąteczny Endo, producent dziecięcych ubranek, przygotował gustowne kreacje, w których dziewczynka będzie mogła świecić elegancją na rodzinnych przyjęciach
  Modna gwiazdka. Ubierz tak swoją córkę, a z pewnością zada szyku na świątecznym przyjęciu

  Gruba czapka, puchowa kurtka i nieprzemakalne buty. Gdy myślimy o ubiorze na zimę, pierwsze na myśl przychodzą właśnie wymienione elementy garderoby. Tymczasem zimowa kolekcja to nie tylko odzież outdoorowa, której niestraszny ani zalegający na dworze biały puch, ani spadająca o wiele stopni poniżej zera temperatura.