NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Nie ma rady na dzieci, które godzinami siedzą na kanapie i oglądają telewizję? Jest, tylko trzeba je dobrze zmotywować
  Załamujesz ręce nad biernością swojego dziecka? Ten argument ściągnie je wreszcie z kanapy

  Nie możesz znieść widoku gdy bez względu na porę dnia, w zwykłe dni czy w weekendy, twoja pociecha zna tylko ten sam sposób na spędzanie czasu – wielogodzinne ślęczenie przed ekranem telewizora lub komputera. Chcesz to zmienić, ale brak ci już pomysłów. Nie pomagają ani prośby, ani groźby, a żadne argumenty nie przemawiają do twojego ukochanego skarbu by ściągnąć je z kanapy.

 • Hejt to plaga internetu, zwłaszcza serwisów społecznościowych. Jego ofiarami niestety często padają dzieci i młodzież.
  I wasze dziecko może paść jego ofiarą. Nie dajcie jednak sobie wmówić, że jesteście bezradni!

  W sieci wszędzie go pełno. Jak rak toczy fora dyskusyjne i komentarze na Fejsie czy Pudelku. Występuje już w takim stężeniu, że przyzwyczajamy się do jego paskudnej obecności w wirtualu. Co gorsza, nie tylko przechodzimy na nim do porządku dziennego, ale niekiedy sami łatwo ulegamy jego podszeptom. Nic dziwnego, bo jest jak demon, który wyzwala w ludziach najgorsze instynkty. Imię jego? Hejt.

 • Co jeść? - to pytanie przychodzi na myśl każdej kobiecie w ciąży
  „Kobieta powinna jeść dla dwojga, nie za dwoje”. To musi się znaleźć w twojej diecie, jeśli jesteś w ciąży

  Odkrycie, że jest się w ciąży rozpoczyna jeden z najcudowniejszych okresów w życiu kobiety. Czas wyczekiwania na narodziny maleństwa nie upływa jednak w całkowitej beztrosce. Towarzyszą mu bowiem liczne obawy i wątpliwości m.in. dotyczące tego, jak się odżywiać, aby noszony pod sercem maluszek zdrowo się rozwijał.

 • Dzieci nie przepadają za domowymi obowiązkami, które są jednak dla nich świetną lekcją odpowiedzialności. Aby przełamać ich niechęć do codziennych prac w domu, można spróbować je zmotywować wizją nagrody.
  Dziecko krzywi się na myśl o pracy w domu? Pomóż mu zamienić nielubiany obowiązek na letnią labę!

  Z definicji obowiązek nie należy do przyjemności, a gdy dopisany jest do niego przymiotnik „domowy”, ze świecą szukać kogoś, kto tryska radością na myśl o wyprasowaniu sterty zalegających w koszu ubrań czy zmyciu stosu ledwie mieszczących się w zlewie naczyń. Skoro, my rodzice, nie pałamy zbytnią miłością do prac w domu, cóż dopiero nasze dzieci, którym w głowie przede wszystkim wieczna zabawa czy spotkania z rówieśnikami.

 • Rosnąca niechęć do szkoły, bóle głowy czy brzucha, stronienie od kontaktów z rówieśnikami - to mogą być symptomy tego, że naszemu dziecku ktoś dokucza w szkole
  Czujesz, że twojemu dziecko dokuczają w szkole? Tu możesz liczyć na pomoc

  Ranek. Jak co dzień czas wyprawić pociechę do szkoły. Dziecko prosi jednak, czy nie może dzisiaj zostać w domu. Nie podaje konkretnego powodu, więc może jedynie się przekomarza. Na słowa, że musi się zbierać, zaczyna nagle skarżyć się na ból brzucha. Może tylko symuluje, bo nie odrobiło lekcji? Ale przy bliższym spojrzeniu wydaje się blade i – faktycznie – pędzi biegiem do toalety.

 • Od wprowadzenia programu „Rodzina 500+” minął już rok. Z najnowszego sondażu IBRIS można się dowiedzieć, o czym dla swoich pociech marzą rodzice, którym przysługuje finansowe wsparcie w wychowywaniu dzieci
  500+ ma już roczek. Jak znany program rządu zmienił marzenia polskich rodzin?

  Ponad 21 miliardów złotych wydanych z budżetu państwa i ok. 4 mln korzystających z tych środków dzieci. Minął już rok, odkąd w kraju nad Wisłą uruchomiono największy transfer socjalny od czasów transformacji ustrojowej. Mowa oczywiście o szeroko komentowanym programie „Rodzina 500+”, sztandarowym pomyśle obecnego rządu na wsparcie rodzin wielodzietnych oraz tych o niskich dochodach.

 • Właściwie dobrane akcesoria sprawią, że podczas kąpieli malucha zadbamy o jego komfort i bezpieczeństwo
  Wyprawka dla noworodka. Te rzeczy musisz mieć w łazience, żeby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo

  Zwyczajna troska o higienę? Dla naszej pociechy, która niedawno przyszła na świat, kąpiel to coś więcej niż rutynowy zabieg higieniczny. Zanurzony w wodzie noworodek doświadcza zupełnie nowych wrażeń i oswaja się z otaczającym światem, a poza tym może się wyciszyć, co zwłaszcza wieczorem pozwoli mu smacznie zasnąć.

 • Współczesne filmy animowane idealnie nadają się do oglądania całymi rodzinami
  Ekscytujące przygody i cenne przesłanie. Te bajki ze zwierzakami w roli głównej ty i twoje dziecko musicie obejrzeć

  Kto z nas, rodziców, nie ma takiego dylematu? Z jednej strony ileż to razy nasłuchaliśmy się o toksycznym wpływie kina i telewizji na dzieci, bo roi się w nim od drastycznych scen i niecenzuralnych dialogów. Z drugiej - nie sposób przecież trzymać dziecka pod kloszem, a izolowanie malucha od ekranu byłoby z krzywdą dla niego, ponieważ X Muza ma też w swoich rozległych zbiorach naprawdę mądre i wartościowe dzieła. Zatem cała sztuka w tym, by odsiać ziarna od plew.

 • Z obserwacji uczonych z Cambridge wynika, że dla wielu dzieci większym przyjacielem od rodzeństwa jest pies
  Nie brat czy siostra. Twoje dziecko w kimś innym widzi materiał na najlepszego przyjaciela!

  Kto jest ostoją bezpieczeństwa dla dziecka? Ameryki nie odkryjemy, wskazując na tatę czy mamę. A najlepszym przyjacielem? Rodzic to rodzic, więc kandydatów do tej roli musimy poszukać gdzie indziej. Jeśli maluch nie jest jedynakiem, na myśl od razu przychodzi braciszek czy siostrzyczka, zwłaszcza gdy różnica wieku jest niewielka. Proste odpowiedzi nie zawsze są jednak tymi właściwymi, bo jak się okazuje najlepszy przyjaciel dziecka wcale... nie chodzi na dwóch nogach.

 • Fast foody + zima? Murowany przepis na wzrost wagi u dzieci, z których wielu już boryka się z nadwagą czy otyłością. Ten sprzyjający tyciu okres wykorzystajmy na zmianę nawyków żywieniowych swojej pociechy
  Ratuj swoje dziecko przed otyłością! Zwłaszcza zimą musisz przestrzegać tych zasad

  Ponad 20%. Tyle według badań Instytutu Żywności i Żywienia wynosi w Polsce odsetek dzieci i młodzieży borykających się z problemem nadwagi czy otyłości. Eksperci biją na alarm, że bez podjęcia zdecydowanych kroków nasze społeczeństwo czeka katastrofa. Zimowe miesiące szczególnie sprzyjają odkładaniu nadprogramowych kilogramów. Co w takim razie masz począć, aby i twoje dziecko nie padło ofiarą tej plagi?