NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

 • Niektórzy go nie mają, większość - nie potrafi dobrać właściwego. A fotelik do auta to podstawa bezpieczeństwa

  Większość noworodków najpierw poznaje wnętrze rodzinnego samochodu, a dopiero później - domu czy mieszkania. Poczynając od tej pierwszej, rozpoczynającej się na szpitalnym parkingu, podróże będą od tej pory nieodłączną częścią ich życia. Będąc rodzicami zawsze dbacie, aby każda “wycieczka” była jak najbezpieczniejsza, prawda? Niestety, jak pokazują badania - tak wam się tylko wydaje. Około 70 proc. zmotoryzowanych rodziców nie umie wybrać właściwego fotelika.

 • Chcesz babo chłopa? To czytaj - najpierw wywiad z Katarzyną Miller, a potem jej książkę: "Instrukcja obsługi faceta"

  To psycholożka Katarzyna Miller, a nie pierwszy kowboj polskiej żurnalistyki o pseudonimie “Max”, powinna prowadzić program pod tytułem: “Mówię, jak jest”. W kwestiach związków damsko-męskich oraz, prawdopodobnie, w każdej innej dziedzinie, nie uznaje ona bowiem okrągłych słów czy kwiecistych metafor rozmywających terapeutyczną (czy też dziennikarską, jak się później okaże) odpowiedzialność .

 • Audioprzewodniki Movitech rewolucjonizują zwiedzanie
  Polska firma dokonała niemożliwego: sprawiła, że dzieci grzecznie słuchają

  Planując miejsce weekendowego wyjścia z dziećmi często z góry skreślamy muzea i galerie. „Wynudzą się” – myślimy i odkładamy temat „aż podrosną” i będą bardziej chętne, aby przez 30 minut skupić uwagę na eksponatach. Nie warto jednak rezygnować tak łatwo, bo instytucje kultury dokładają dzisiaj wszelkich starań, aby zwiedzanie jak najbardziej urozmaicić i dostosować do potrzeb najmłodszych zwiedzających.

 • Dzięki tej aplikacji przestaniesz wpisywać wszystkie niepokojące objawy ciąży w Google. Must-have dla młodych mam

  Kobieta jest z natury istotą żądną wiedzy. Kobieta w ciąży natomiast to osoba, której pęd do wiedzy zaspokoić mniej więcej tak samo trudno, jak apetyt. I o ile pragnienie przegryzania lodowej kanapki bułą z pasztetem będzie się zmniejszać proporcjonalnie do rozmiaru brzucha po porodzie, to lista pytań związanych z wychowaniem nie przestanie rosnąć już nigdy. Podobnie jak pokusa, aby każde z tych pytań skonsultować natychmiast z wszystkowiedzącym doktorem Google.

 • Jesteś ojcem, ale czy dziecko o tym wie? Psycholog radzi, jak nawiązać silną więź z noworodkiem

  Per “mały kosmita” zdarza się zwracać do niemowlaka zarówno świeżo upieczonej mamie, jak i ojcu, choć prawo do tego ma właściwie tylko ten ostatni. Fory, jakie daje dziewięć miesięcy nieustannej łączności z maluchem, sprawia, że kobiety, teoretycznie, o sprawę “więzi” nie muszą się martwić. Ojcowie, jak przyjęło się sądzić, mają w tej kwestii pod górkę. Czy na pewno?

 • Kilka kroków do samodzielnego jedzenia. Jak przygotować się do odstawienia dziecka od piersi?

  Mleko matki to najbardziej wartościowy pokarm na świecie - co do tego nie ma wątpliwości. Wiedzą to mamy, podświadomie wiedzą to też maluchy. W efekcie zarówno pierwsza, jak i druga grupa do pomysłu zakręcenia tego naturalnego kurka odnosi się często ze średnim entuzjazmem. Moment odstawienia od piersi prędzej czy później jednak nastąpi - warto być na niego przygotowanym.

 • Wszystko, co nastolatki robią codziennie, a ty - nigdy. Ta książka to internetowa Biblia dla rodziców

  Kogo nie jarają proste rozwiązania? Ciebie, rodzicu nastolatka? Nie musisz odpowiadać. Heroiczna, z wychowawczego punktu widzenia, próba upierania się, że w życiu nie godzi się chodzić na łatwiznę, będzie równie żałosna, co stylistyczne zakusy dorosłego na młodzieżowy slang. Dlatego nie masz innego wyjścia, jak przeczytać najnowszą książkę Leszka Talki - “Nastolatek dla początkujących”.

 • Cesarka krok po kroku. Tłumaczymy, czego spodziewać się przed, w trakcie i po zabiegu

  Ogromne szczęście, niepohamowana ciekawość i lekki niepokój - to kombinacja uczuć, które ogarniają wiele mam, kiedy data porodu jest już tuż-tuż. Jeszcze tylko kilka dni i będziesz mogła przytulić swojego malucha! Nie ma jednak co ukrywać, że kiedy myślisz o cesarskim cięciu - trochę się boisz.

 • Z dziećmi się nie bawimy. Rewolucyjna metoda wychowawcza? Raczej sposób na uniknięcie frustracji

  Posiadanie dzieci jest najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła ci się w życiu - przez większość czasu to stwierdzenie stuprocentowo prawdziwe. Każdy rodzic ma jednak coś, co sprawia, że przez promil czasu ma ochotę, wzorem swojego “małego szczęścia”, usiąść po turecku na dywanie i wyginając buzię w podkówkę wydać z siebie głośny ryk. Dla niektórych będzie to kolejna pomidorowa plama na białym obiciu fotela, dla innych chwila, kiedy maluch, ni z tego, ni z owego, postanawia zdradzić ukochanego misia, czy porzucić ulubioną dotychczas zabawkę edukacyjną i zaczyna domagać się pomysłu - pomysłu na nową zabawę. Jeśli pustka w głowie rodzica trwa zbyt długo, zaczynają się kłopoty.

 • Bawarkę oddaj Bawarczykom. Karmiąc piersią, tylko jednego napoju musisz pić naprawdę dużo

  Pije ją tylko angielska Królowa i kobiety karmiące piersią. W związku z tym rozpowszechnienie mitu o tym, jakoby bawarka wspomagała laktację, można z dużym prawdopodobieństwem zrzucić na imperialistyczne zapędy mieszkańców Wysp. Mało bowiem prawdopodobne, żeby to matki karmiące z własnej woli zabielały herbatę mlekiem. Z drugiej strony, pewnie nie ma napoju, na który w tym kluczowym dla rozwoju malucha okresie kręciłybyśmy nosem, gdyby tylko ktoś zapewnił nas, że to właśnie “ten” eliksir nada produkowanemu przez nas pokarmowi cudownych właściwości.