NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Dlaczego męczycie nas tymi pytaniami? Czasami wystarczy trochę empatii, a może po prostu klasy...

  Koleżanka zapytała mnie ostatnio, czy pisałam już o pytaniach zadawanych młodym mamom. Sama jest teraz w ciąży i twierdzi, że już ją to bardziej niż denerwuje (powinno tu paść niecenzuralne słowo, którego każdy się domyśla). Ciąża to stan wyjątkowy (choć to nie choroba i nie koniec świata, a ciężarna to nie pępek świata) i każda kobieta ma prawo spędzić ten czas tak, jak jej się podoba, jeśli tylko nie jest ciężarem dla otoczenia (dalszego niż mąż/partner, domownicy, bo oni i tak będą mieć przerąbane).

 • Kulinarna ciąża

  Jedzenie odgrywa ważną rolę w naszym życiu - jest nie tylko paliwem dla naszego ciała, ale też ważnym czynnikiem społecznym, bo z przyjemnością widzimy się z najbliższymi przy wspólnym stole. Brak odpowiedniej i zbilansowanej diety prowadzi do różnego rodzaju nieprawidłowości - od otyłość aż po problemy z płodnością. W ciąży jedzenie odgrywa jeszcze większą rolę, bo karmimy i siebie, i maleństwo, które potrzebuje pożywienia, aby się rozwijać i budować ciągle rosnący organizm.

 • Chłopiec czy dziewczynka? Nie musisz już czekać, sprawdź płeć dziecka w chińskim kalendarzu ciąży

  Większość kobiet od momentu, w którym dowiedziały się, że są w ciąży, wprost nie może doczekać się poznania płci swojego dziecka. Informacja o tym, czy urodzi się chłopca czy dziewczynkę jest bardzo ekscytująca dla przyszłych rodziców i dużo ułatwia - pozwala na zaplanowanie wyprawki, urządzenie pokoju, czy wymyślenie odpowiedniego imienia dla przyszłej pociechy. Teraz nie musisz już czekać do 20 tygodnia na badanie USG - ten chiński kalendarz da ci odpowiedź od razu!

 • Na początku słyszysz krzyk…

  Tak – kiedy rodzi się dziecko wszyscy wstrzymują oddech i czekają na pierwszą oznakę życia – krzyk („płacz” niby…, dla mnie to był dobitny krzyk na znak protestu – „ktoś mi popsuł mamę!”). Niestety zazwyczaj nikt nie ostrzega, że ten krzyk będzie nam już towarzyszył przez dłuuuuuugie miesiące… Podsumowując rok 2015, przypomniałam sobie o wszystkich problemach z jakimi się borykaliśmy od narodzin syna, ale także o „pomagaczach” z tamtego okresu.

 • Planujesz ciążę? Odwiedź dentystę!

  Zanim podejmiesz decyzję o zastaniu mamą, przyjrzyj się swoim zębom. Dr Małgorzata Janusz-Kraśnicka, stomatolog w warszawskiej Klinice Demeter zauważa, że nawet tak popularny problem jak próchnica może utrudnić zajście w ciążę.

 • Jesteś w ciąży? No to czytaj! :)

  Każda mądra kobieta doskonale wie, że ciąża to nie przelewki. To poważna sprawa, na dodatek naprawdę wielkiej wagi! Bo wyobraź sobie, że za dziewięć miesięcy od chwili poczęcia, będziesz miała przed sobą największy i super hiper mega ważny egzamin: poród oraz bycie mamą. Brzmi...

 • 11 powodów, dlaczego warto być w ciąży. Sprawdzone!

  Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa… Stoi i sapie, dyszy i dmucha, żar z rozgrzanego jej brzucha bucha… O czymś Ci Tuwim przypomina?