NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Najważniejsza jest decyja, to od niej może zależeć zdrowie twojego dziecka

  - Myśl o tym, żeby zadbać o przyszłość Adasia przyszła nagle i już nie chciała nas opuścić – wspomina Ania. Rodzice Adama, pewnie trochę inaczej niż większość, nie ulegli zakupowym szaleństwom przed narodzinami syna. Pieniądze postanowili wykorzystać w bardziej racjonalny sposób. - Patrzono na nas trochę dziwnie, kiedy mówiliśmy, że chcemy oddać krew pępowinową do banku

 • Czy istnieje opieka poporodowa? Na co może liczyć świeżo upieczona mama?

  Każda kobieta po porodzie powinna być otoczona opieką. Właśnie została mamą, nie do końca odnajduje się w nowej sytuacji, albo też nawet po przeczytaniu kilkunastu poradników na temat opieki nad dzieckiem, zupełnie nie wie jak wcielić w życie posiadaną wiedzę. Z pomocą przychodzi państwo, lekarze i położne.

 • Dlaczego też walczę o #lepszyporód

  Kiedy sfotografowałam się z kartką papieru i tym smutnym fragmentem swojej porodowej historii w sekundzie dostałam lawinę odpowiedzi: "nie narzekaj, mogło być gorzej"; "lepiej ciesz się z takiego końca i zdrowego synka" albo "lepiej by było, aby lekarka nic nie mówiła, nie zrobiła cesarki i wyjęła martwe dziecko drogą naturalna?". Faktycznie. Nie byłoby lepiej. Gdy czytam: "U nas położna powiedziała na głos do lekarki "to teraz trzymaj kurwa główkę, jak wypadła" – wiem, że i tak miałam wielkie szczęście. I tym bardziej jestem wściekła.

 • Wcześniak na piersi

  W zasadzie niemożliwe jest, że wcześniak po urodzeniu trafi na brzuch mamy i w przeciągu pierwszej godziny życia zostanie przystawiony do piersi. W przypadku skrajnych wcześniaków nie ma o tym w ogóle mowy. Jednak i dla wcześniaków jest nadzieja na karmienie mlekiem matki, chociaż wg. mnie jest to trudniejsze i nie da się tego zrobić bez laktatora.