NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

BLOGI

 • Zgarnij bałagan na bok, wciągnij brzuch. 5 zasad robienia zdjęć na Facebooka

  Z wstawianiem zdjęć na portale społecznościowe jest trochę tak jak z pierwszą wizytą nowego faceta w twoim domu. Niby wiesz, że kiedy cię dobrze pozna to i tak dowie się, że wcale nie jesteś mistrzynią gotowania, a twój przedpokój jest wiecznie zagracony, ale tymczasem zamówisz obiad na wynos w najlepszej restauracji w okolicy i zaaranżujesz korytarz według wskazówek architekta z ostatniego numeru „Perfekcyjnego domu w czterech krokach”. Nie, to nie tak, że nie jesteś naturalna. Przecież ty jesteś sobą, ten cały perfekcjonizm gdzieś tam w tobie drzemie. Gdzieś tam. Po prostu na co dzień ciężko mu się wydostać, ale facet nie od razu musi o tym widzieć.

 • Wyznanie rekrutera - twoje CV to portale społecznościowe. Szukasz pracy, sprawdź co masz na fejsie

  Pracodawcy już od dawna nie ograniczają się w poszukiwaniach odpowiednich pracowników do opublikowania ogłoszenia w gazecie i czekania na spływające CV. Klienci, dla których pracuję, jako rekruter, oczekują ode mnie, że wykorzystam szeroki zasób narzędzi, żeby zidentyfikować najbardziej interesujących kandydatów i zachęcę ich do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym nawet, jeśli w danej chwili  nie poszukują aktywnie nowego zatrudnienia.

 • Mamo wyłącz Facebooka!

  Ile razy dziennie zdarza Ci się przeglądać strony społecznościowe, często co? Mi niestety też.

 • BlogoweLove- spotkanie blogujących mam w Poznaniu

  Już 18 lipca w poznańskiej Blubra Kafe odbędzie się spotkanie blogujących mam, którego organizatorkami są Paulina Grochowska () oraz Joanna Pomianowska-Dziekanowska (). W spotkaniu weźmie udział 20 wyjątkowych kobiet, które łączy wspólna pasja do blogowania. Prócz przyjacielskich...

 • Jak przeżyć poniedziałek i nie zwariować?

  Chciałabym powiedzieć „Lubię poniedziałki“. Ale nie. Nie lubię. Z tych wszystkich powodów, dla których nie lubi go 90 proc. moich znajomych, a pewnie i społeczeństwa. Zawsze zdumiewa mnie fakt, iż w ciągu krótkich pięciu dni muszę zmieścić na przykład (lista z tego tygodnia):...

 • Blogi, Facebook i rodzicielski ekshibicjonizm. Czy wolno nam pisać o swoich dzieciach?

  Moja córka Klara napisała do mnie list. Zaraz po tym, jak się wieczorem obraziła. List był zabawny, wzruszający i graficznie piękny. Od razu pomyślałam, że umieszczę go na blogu. Bo przecież taki śmieszny, bo inni też będą wzruszeni, rozbawieni etc. I nagle czerwona lampka. STOP. To jest list. A to moja córka. I nasza intymność. Więc po raz kolejny zaczęłam myśleć o naszym rodzicielskim ekshibicjonizmie.

 • O czym Twój nastoletni syn rozmawia z koleżankami na Facebooku?

  Mam czternastoletniego syna. Mamy z nim (tak mi się wydaje) bardzo dobrą i zdrową relację. Jasne - zdarzają się fochy, zdarza się pyskowanie, zdarzają się kłótnie (zazwyczaj oczywiście idzie o zaniedbywanie obowiązków szkolnych), ale po pierwsze - nie jest to częste, po drugie - obrażanie i nieodzywanie się nie trwa raczej dłużej niż kilkanaście, góra kilkadziesiąt minut. On nas szanuje, my szanujemy jego.