300 zł na każde dziecko. Pierwszych przelewów można spodziewać się już w sierpniu

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości Fot. Screen z Twittera / Prawo i Sprawiedliwość
Książki, zeszyty, plecaki, przybory... Nowy rok szkolny wiąże się z dużymi wydatkami dla rodziców, dlatego premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od tego roku rodziny będą mogły liczyć na wsparcie.

300 zł na każde dziecko – kiedy projekt wejdzie w życie?
Premier zapowiedział w Nowym Mieście nad Pilicą, że dodatkowe 300 zł dla rodziców, ma wesprzeć domowy budżet, a pierwsze przelewy mają zostać wysłane jeszcze w tym roku.

Taka wyprawka przysługiwać będzie każdemu dziecku do 18. roku życia, a pieniądze wypłacane będą w sierpniu każdego roku. Morawiecki uczestniczył w warszawskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, w czasie której zapowiedział właśnie wprowadzenie państwowej wyprawki, ale też udogodnień dla rodzin, przedsiębiorców, seniorów i kierowców.

Na Konwencji Prawa i Sprawiedliwości przemawiała również Beata Szydło. W swoim wystąpieniu odniosła się do kwestii związanej z macierzyństwem. Najważniejszym akcentem była zapowiedź programu "Mama Plus". Rząd zamierza za jego sprawą wprowadzić m.in. premię dla matek, które zdecydują się szybko urodzić drugie dziecko.
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...