Zielona łąka na stole. Sprawdź, co jest gorącym trendem w dekoracji stołu na Wielkanoc

Jak udekorować stół wielkanocny?
Jak udekorować stół wielkanocny? Prawo autorskie:4pmproduction / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jak udekorować stół wielkanocny? - dylemat wielu kobiet, które chcą wykazać się kreatywność, estetyką i dobrym gustem. W dekoracji liczy się umiar, ale i element zaskoczenie. Czasem liczy się jeden element, który wyróżni stół. Zanim zaczniesz stylizację stołu sprawdź co jest najbardziej modne w dekoracjach wielkanocnych. Prześledziliśmy tendy i jednego jesteśmy pewni - na stole liczy się efekt łąki.

Stół wielkanocny - jak go udekorować?
Obrus - tło stołu, w stonowanych kolorach sprawdzi się najlepiej. Polecamy błękit, szarość, biel. W dodatkach bardzo modne jest przezroczyste szkło - świeczniki, słoje, buteleczki. Niejednolite kształty, gęsto ustawione, o różnej wysokości świeczniki dodadzą elegancji, nie we wszystkich musi być świeca, można znaleźć się tam ornamentalna, haftowana pisanka.

W dekoracji stołu wielkanocnego nie może zabraknąć kwiatów. Wielkanoc kojarzy się z wiosennymi roślinami ogrodowymi, takimi jak: narcyzy, krokusy, tulipany kwitnące na żółto krzewy forsycji. Jak co roku dominować będą tulipany. Warto poeksperymentować z kolorem i na miejsce klasycznych żółtych, wybrać odważną pomarańcz, niewinną biel lub mocny fiolet.

Łąka czy pojedynczy kwiatek na wielkanocnym stole?
Dobrą odmianą będzie odejście od tradycji i wykonanie kompozycji kwiatowej z byliny, która również jest rośliną o świątecznej symbolice. Można w ogóle zrezygnować z jednego dużego bukietu na rzecz pojedynczych żonkili, włożonych w ozdobny słoik, na talerzu lub tuż obok.
Naturalność na stole uzyskać można modną kompozycją w słoiku. Do jej stworzeni potrzebny będzie piasek, kawałki kory, bukszpan. Słoik może zawierać dowolne motywy przewodnie. Na stół polecamy małe słoiki, do których włożysz pisanki i słomę, a wokół zakrętki zawiążesz ozdobny sznurek. Pamiętajcie o złotej zasadzie - maksymalnie dwóch kolorów, proponujemy biel i czerń.
Od pewnego czasu dekoracją jest nawet ciasto, tort lub babka. Stylowy mazurek może skraść serca gości. Czasem właśnie jedna słodycz rozbudza wszystkie zmysły. Liczy się smak i widok. Modne są mazurki w kształcie jaja lub serca z pudrem z pistacji złudnie przypominającym mech, drobne kwiatki i stół osiągnie widok mini łąki - obłęd!Dekorujemy nie tylko stół wielkanocny
W kolorystyce dodatków dominują żywe i rześkie kolory - miętowy, żywa zieleń, odcienie fioletu i różu. Stół ma sprawić wrażenie żywej łąki. Pamiętajmy, że w dekoracji stołu duże znaczenie odgrywa też otoczenie - parapet, okno, a nawet drzwi i okolice sufitu. Bardzo modne są duże wianki wielkanocne zawieszone nad stołem, z których "ścieka" zieleń. Bogato upięte, utrzymane w naturalnych kolorach bardzo dobrze współgrają w jasnych i stonowanych wnętrzach. Kwieciste i nieregularne wianki dekoracyjne powinny być ozdobione w gałęzie, trawy, liści, pędów. Wianek wielkanocny najlepiej, jeśli będzie w zrównoważonych kolorach, w jednej tonacji. Tylko wtedy ich uroda będzie niepowtarzalna. Jeśli nie zdecydujesz się na powieszenie go nad stołem, pomyśl o tym, by wianek położyć na stole, najlepiej w okolicach świecznika - do tego posłuży ci wianek płaski, inaczej jednostronny. Myśląc o tym - jak udekorować stół na Wielkanoc uwolnij wyobraźnię.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...