Siwiec naraża zdrowie własnego dziecka? Tym zdjęciem wywołała burzę w sieci

Natalia Siwiec po raz kolejny naraziła się internautkom.
Natalia Siwiec po raz kolejny naraziła się internautkom. Instagram/nataliasiwiec.official
Najpierw surogatka, teraz to. Miss Euro 2012 szkodzi własnej córce? Insta-matki nie pozostawiły na niej suchej nitki.

Kolejny atak na Natalię Siwiec
Odkąd Natalia Siwiec została mamą, hejterzy mają jeszcze większe pole do popisu... Tym razem kąśliwe uwagi „insta-matek” nie są bezzasadne. Miss Euro opublikowała na Instagramie zdjęcie ze spaceru z córeczką. Dziewczynka, zamiast w wózku, była przewożona w foteliku samochodowym na stelażu. Nie umknęło to czujnym internautkom, które od razu wytknęły celebrytce błąd.
komentarz internautki
Instagram

Pani Natalio! Jako młoda mama i lekarka interesuję się tematem wózkowania itp. Chciałam tylko wspomnieć, iż takie nosidełko powinno być używane tylko i wyłącznie do przewozu dziecka w samochodzie i to nie dłużej niż 2 h. Na zakupy czy spacer lepiej wybrać gondolę bądź chustę. Ufam, że Pani to wie i zdjęcie było wykonane w drodze do lub z samochodu, jednak wolę o tym wspomnieć, gdyby Pani o tym nie wiedziała.

Natalia od razu odpowiedziała na komentarz. – Oczywiście! To nie jest gondola, tylko fotelik i nie służy do tego, by w nim spacerować – napisała.

Pod zdjęciem pojawiły się komentarze obrończyń Natalii. Jedna z internautek poinformowała, że w Stanach Zjednoczonych dzieci są wożone w fotelikach i nikt nie ma z tym problemu. Według niej amerykańskie dzieci właśnie dlatego są „szczęśliwe i zdrowsze niż dzieci w Polsce”. Inna internautka przyznała, że również w Holandii prawie wszystkie matki wożą dzieci w fotelikach, więc nie może być w tym nic niebezpiecznego. Nie można się z tym zgodzić.

Przewożenie dziecka w foteliku może mu zaszkodzić
Coraz więcej firm wprowadza do swojej oferty foteliki samochodowe z możliwością zamontowania na stelażu – dzięki temu życie rodziców staje się o wiele łatwiejsze. Niestety, wielu rodziców zapomina, że fotelik na stelażu to ułatwienie w wyjątkowych sytuacjach, nie zamiennik klasycznej gondoli. Eksperci są zgodni, że długie przebywanie w foteliku czy bujaczku negatywnie wpływa na rozwój ruchowy dziecka. Fotelik nie utrzymuje kręgosłupa, dziecko pochyla się w jedną stronę, a jego mięśnie nie są na tyle silne, by utrzymać je w prawidłowej pozycji. To skręcenie może prowadzić m.in. do skrzywienia kręgosłupa.


Czy hejt na Natalię jest uzasadniony?
Trwa ładowanie komentarzy...