Nauczyciel przyłapuje uczniów na korzystaniu z telefonów. Ich wytłumaczenie zaskakuje

Nauczyciel odkrywa dlaczego chłopcy ciągle wpatrują się w telefony. Powód go bardzo zaskoczył.
Nauczyciel odkrywa dlaczego chłopcy ciągle wpatrują się w telefony. Powód go bardzo zaskoczył. Zrzut z ekranu/Twitter/Bob Holzman
Gdy widzimy nastolatków z telefonami w dłoniach, myślimy, że to porażka dzisiejszych czasów. Dlaczego nie rozmawiają, nie wolą się komunikować bezpośrednio, tylko zatapiają się w wirtualnym świecie?

Nauczyciel był zirytowany
Jeden z nauczycieli wykonał fotografię, gdyż sytuacja, której był świadkiem, zdecydowanie zmieniła jego postrzeganie nastolatków. Początkowo widok dwóch chłopców skrytych za autobusem zdenerwował go. Od dawna walczył z uzależnieniem nastolatków od urządzeń elektronicznych i nie chciał, zwłaszcza w czasie rozgrywania rozgrywek sportowych, by dzieci ślęczały nad komórkami. Zdegustowany zajściem podszedł do chłopców, by przywołać ich do porządku i przypomnieć o zasadach. Ich wytłumaczenie zaskoczyło go.

Okazało się, że chłopcy pochodzili z innych państw i nie potrafili się ze sobą porozumieć. Postanowili jednak nie rezygnować z nawiązania znajomości i skomunikować się ze sobą korzystając z tłumacza. Wpisywali poszczególne zwroty do translatora i dzięki temu mogli lepiej się poznać.
Warto rozmawiać z dziećmi o możliwościach telefonów
Nie znaczy to oczywiście, że mamy pozwalać dzieciom korzystać z telefonów bez ograniczeń. Powinniśmy jednak czasem spoglądać na całą sytuację w szerszym kontekście. Może nasze dziecko wpatrzone w ekran telefonu nie siedzi tylko na portalach społecznościowych, może nie pstryka tylko głupich selfie? Telefon może być przecież źródłem cennych informacji i może pomagać znaleźć rozwiązanie w trudnych sytuacjach.

Warto więc zanim zabierzemy dziecku telefon zapytać, co na tak długi czas przyciągnęło jego uwagę i spróbować pokazać mu, że komórka to nie tylko gierki i messenger, ale także sporo ciekawych aplikacji, dzięki którym zdobywać można wiedzę i poznawać ludzi.
źródło: Scary Mommy
Trwa ładowanie komentarzy...