Pokazała brzuch po 3 dzieci w 11 miesięcy. "Moje ciało, moja duma"

Matka pokazuje brzuch po ciąży
Matka pokazuje brzuch po ciąży instagram/twingenuity.co
Większość matek stara się jak najszybciej powrócić do swojej figury sprzed ciąży. Patrzą na siebie w lustrze są niezadowolone. Rozciągnięta skóra na brzuchu, poszerzone biodra, obwisłe ramiona . Ich ciała nie są już ich. Przechodzą dlatego na rygorystyczne diety, forsują się intensywnymi ćwiczeniami, wmasowują w siebie tony kremów. Po co?

Chcą wyglądać jak dawniej. Jak z czasów sprzed ciąży
Dlaczego? Ponieważ takie ciała, które są piękne, atrakcyjne, jędrne, są na czasie. Czasopisma, magazyny, telewizja ciągle pokazuje gwiazdy po kilku tygodniach od porodu z płaskimi brzuchami, szczupłą talią i z uśmiechem na ustach. Media kreują nierealistyczne oczekiwania wobec matek tak, jakby ciąża i urodzenie dziecka odbywało się gdzieś poza ich ciałem.

Moje ciało moja duma
Na szczęście są takie, które myślą inaczej i tą myślą chcą dzielić się z innymi. Eliza Curby pisze na swoim blogu, że urodziła córeczkę w styczniu 2016 roku, a niecałe 6 tygodni później dowiedziała się, że jest w ciąży. Bliźniaczej. Jej ciało przestało przypominać ciało nastolatki. Na Instagramie prezentuje zdjęcia swojego brzucha.Apeluje do wszystkich kobiet, aby nie wstydziły się swoich brzuchów, sama pisząc, że jest dumna z tego, co jej ciało dokonało.
Eliza Curby

Naprawdę nie czuję się zawstydzona moim ciałem, chcę tylko, aby inne kobiety mogły czuć się lepiej dzięki temu, co piszę. Jeżeli nie wyglądają jak Kim Kardashian albo Beyonce, to chciałam je zachęcić, aby mogły się poczuć dobrze we własnej skórze.

Nie zmieniajmy na siłę
Ciąża, poród, czas połogu i macierzyństwo to jest część życia każdej matki. Nie starajmy się odrzucać naszego ciała, zmieniać je na siłę tylko po ty, by wyglądało jakby tego wszystkiego nie doświadczyło. To przecież jest cześć naszego życia. Ślady tego, co zapewne w naszym życiu najważniejsze. Dzieci. I pamiętajmy, że piękno ma wiele form i postaci.
Trwa ładowanie komentarzy...