Od września dzieci jeżdżą za darmo. Pobierz wniosek o wydanie Karty Ucznia

Karat Ucznia gwarancją darmowych przejazdów.
Karat Ucznia gwarancją darmowych przejazdów. Prawo autorskie: altomedia / 123RF Zdjęcie Seryjne
Warunkiem bezpłatnych przejazdów dla uczniów jest posiadanie Karty Ucznia, czyli nowej spersonalizowanej Warszawskiej Karty Miejskiej z nadrukiem dedykowanym tylko dla uczniów szkół.

Bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych w Warszawie obowiązuje od 1 września.

Komu przysługuje Karta Ucznia?
Karta Ucznia przysługuje:
1. uczniom szkół podstawowych i gimnazjów znajdujących się na terenie m.st. Warszawy, a także uczniom klas gimnazjalnych w szkołach innego typu działających na terenie m.st. Warszawy.
2. uczniom szkół podstawowych i gimnazjów zamieszkujących na terenie m.st. Warszawy, a także uczniom klas gimnazjalnych w szkołach innego typu zamieszkujących na terenie m.st. Warszawy.

Jak otrzymać Kartę Ucznia?
Jeśli chcesz, by twoje dziecko korzystało z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Warszawie, musisz złożyć wniosek o wydanie Kart Ucznia. Uwaga! Nie ma możliwości składania takich wniosków przez internet. Należy złożyć je w sekretariacie szkoły lub Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM. Do wniosku należy dołączyć zdjęcie, które powinno być przyczepione spinaczem, a nie zszywaczem czy klejem, co ułatwi urzędnikom produkcję kart oraz legitymację szkolną lub zaświadczenie wydane przez szkołę.

Tu możesz pobrać wnioski: wniosek o Kartę Ucznia.

Karta Ucznia będzie obowiązywała od 1 września 2017 roku i będzie ważna przez cały okres ważności, także podczas wakacji. Wyrobione karty będą ważne przez 4 lata.
Trwa ładowanie komentarzy...