Kobieta pokazała pośladki, by ostrzec ludzi. Tak wygląda "niewinna" pozornie choroba

Dzięki takim apelom wiele osób zwróciło uwagę na niepozorne oznaki choroby.
Dzięki takim apelom wiele osób zwróciło uwagę na niepozorne oznaki choroby. Zrzut z ekranu/Instagram/Tamra Judge
Takim zdjęciom i apelom mówimy zdecydowane tak. Dzięki temu rośnie świadomość wśród ludzi i być może dzięki temu ktoś postanowi wybrać się jednak do lekarza.

"Bóg miał inne plany wobec mnie"
50-letnia amerykańska gwiazda dowiedziała się o chorobie przez przypadek. Postanawiła podzielić się jednak swoją historią i pokazać światu, jak może wyglądać i czym w rzeczywistości być mała niepozorna plamka.
Czerniak może pojawić się na każdej części ciała, źle jest jednak, gdy umiejscawia się w miejscu, które trudno obserwować. Gdyby nie przypadek, że ktoś postronny zwrócił uwagę na kształt plamki, być może niebezpieczny nowotwór rozwinąłby się bardziej, zmniejszając szanse na wyleczenie.
Tamra Judge

Ciężko pracowałam, bo na 50. urodziny chciałam wziąć udział w maratonie. Niestety dziś nie mam pewności, czy mi się to uda. Bóg okazało się, że miał inne plany wobec mnie. Pokazuje wam to zdjęcie, bo tak właśnie wygląda czerniak. Nie oczekuję współczucia. Chcę, tylko żebyście badali się i ratowali swój tyłek. Mała niepozorna plamka na pośladku może okazać się poważnym problemem.

Badajcie się
Czerniak nie jest niebezpieczny, jeżeli w porę zostanie zdiagnozowany. Wówczas następuje całkowite wyleczenie pacjenta. Gorzej gdy zostanie jednak późno dostrzeżony i zaczęły się przerzuty.
Medonet.pl

Najczęstszy wśród diagnozowanych nowotworów skóry jest rak podstawnokomórkowy o przebiegu wieloletnim, rzadszy jest rak płaskonabłonkowy, który jest nowotworem szybciej postępującym. Trzeci rak skóry to czerniak, które źle rokuje i często daje przerzuty. Symptomy raka skóry występują w postaci guza o różnym zabarwieniu (od ciemnowiśniowego do czarnego lub jako postać pozbawiona barwnika), nieregularnym kształcie z nierównymi brzegami, niejednorodną grubością, asymetrią i możliwymi owrzodzeniami. Charakterystyczne objawy czerniaka, jednego z najczęstszych nowotworów skóry to: owrzodzenie, świąd, krwawienie lub zaczerwienienie wokół znamienia. Obecnie wykrywa się w Polsce 3 tys. nowych zachorowań rocznie (na całym świecie to aż 160 tys. przypadków). Czytaj więcej

źródło: Zwrotnik Raka
Instargram/Tamra Judge
Trwa ładowanie komentarzy...