Inteligentne osoby późno zasypiają, częściej przeklinają i bałaganią. Wyniki badań nie kłamią!

Zaskakujące cechy inteligentnych ludzi.
Zaskakujące cechy inteligentnych ludzi. Prawo autorskie: 123kikovic / 123RF Zdjęcie Seryjne
Choć wiemy, że nie wypada, wielu z nas zdarza się czasem rzucić kur***, nie mówiąc już o niepozmywaniu garów przed snem. Może to i dobrze?

Dobre mamy mają brudne domy i szczęśliwe dzieci. Teraz okazuje się, że są nie tylko dobre, ale i inteligentne. Tak, będzie to bowiem pochwała cech, które dotychczas nie były powodem do dumy. Często kojarzono je z prostactwem, czy lenistwem. Okazuje się jednak, że siarczyste „ku***” może i damie nie przystoi, ale...

Naukowcy okryli i potwierdzili w badaniach korelację między inteligencją a bałaganiarstwem, przeklinaniem i tendencja do późnego chodzenia spać.

Przekleństwa a inteligencja
Badanie numer 1
Teza: Osoby, które często przeklinają, są inteligentniejsze i wykazują większe zdolności językowe od pozostałych.
Badanie pod kierownictwem psychologów Kristin Jay i Timothy Jay z Marist College oraz Massachusetts College of Liberal Arts w Stanach Zjednoczonych.

Poproszono uczestników badania o przypomnienie sobie przekleństw, jakie znają i wymawianie ich przez minutę.
Wyniki: Kobiety i mężczyźni przeklinają w równym stopniu. Osoby, które podały najwięcej przykładów, miały równocześnie najwyższe IQ z całej grupy.


Według psychologów osoby przeklinające są bardziej godne zaufania, bo mówią to, co myślą.

Badanie numer 2
Badanie przeprowadzone na University of Rochester.
Po przeanalizowaniu zachowania grupy liczącej 1000 osób stwierdzono, że osoby z wyższym IQ, mają skłonności do przeklinania, a także chodzenia po domu nago i upodobania w jedzeniu pikantnych potraw.

Magazyn ELLE Australia potwierdza tezę o związku ilości używanych wulgaryzmów z poziomem IQ. Przywołuje on wyniki jednych badań, z których wynika, że przeklinanie niesie dużo korzyści, np. zwiększa siłę i wytrzymałość fizyczną.

Późne chodzenie spać a inteligencja
Większość mam nie wie, co to wczesne chodzenie do łóżka. Czy nocne marki mają wyższy poziom IQ? Okazuje się, że badacze analizujący wybitnie inteligentnych ludzi stwierdzili, że sowy cechuje wyższy poziom inteligencji niż skowronków.
Karol Darwin, Winston Churchill. Prezydent Obama, Marilyn Monroe, Abraham Lincoln, Karol Darwin, Napoleon Bonaparte, Lady Gaga, Michael Jackson i Elvis Presley – to silna ekipa nocnych marków.

Bałagan a IQ
Badania Uniwersytetu w Minnesocie wykazały, że zabałaganiona przestrzeń wokół ciebie pokazuje, że masz ważniejsze priorytety niż sprzątanie. Twierdzą oni, że mózg w takich sytuacjach zajmuje się tym, co jest istotne. Wykazali, że bałagan sprzyja kreatywności.
Psycholog Kathleen Vohs mówi: "Bałagan zdają się inspirować do przełamywania konwencji, co może prowadzić do świeżego spojrzenia na sprawę. Uporządkowane środowisko skłania do podporządkowania się i szablonowego myślenia".

źródło:
psychologytoday, psychologicalscience, Magazyn ELLE Australia
Trwa ładowanie komentarzy...