Gdy zdradzają, na pewno o tym zapominają. 7 skutków niewierności, które odczują dzieci

Zdradzając krzywdzą dzieci.
Zdradzając krzywdzą dzieci. Prawo autorskie: chalabala / 123RF Zdjęcie Seryjne
Dzieci niewiernego rodzica cierpią bardziej niż rodzic, który został oszukany. Oto 7 poważnych skutków, o których trzeba pamiętać.

Myślą, że nikogo nie krzywdzą. No ewentualnie swoje żony, ale większą szkodę robią własnym dzieciom.

Nigdy nie należy oszukiwać swojej żony ze względu na dzieci i ich zdrowie psychiczne...

Choć problemy omówione zostały na przykładzie mężczyzn, dotyczą one zdrady któregokolwiek z rodziców.

Dzieci niewiernego rodzica cierpią bardziej niż rodzic, który został oszukany. Jest kilka ran w życiu twojego dziecka, które mogą nigdy nie zostać uleczone, jeśli oszukujesz żonę:

1. Niewierni małżonkowie
Zdaniem psychologa klinicznego, Ana Nogales: "55 procent dzieci z rodzin, w których jeden lub oboje rodzice byli niewiernymi, także są niewiernymi w ich dorosłości".

To dlatego, że jesteśmy największymi przykładami dla naszych dzieci. Jeśli oszukujemy żony, nasze dzieci pomyślą, że oszukiwanie małżonka jest w porządku, więc będą oszukiwać w dorosłym życiu.

2. Nieufność
Huffington Post mówi nam, że u 75 procent dzieci, które żyją z niewiernymi rodzicami, rozwinie się problem z zaufaniem w późniejszym życiu.

Nieprawidłowe podejście do zaufania może uniemożliwić dziecku posiadanie normalnych i stabilnych relacji.

3. Lęk przed porzuceniem

Dzieci wkrótce zrozumieją, że ich rodzic, który został oszukany, nie zrobił nic złego, aby zasłużyć na zdradę i porzucenie ze strony małżonka.

Dlatego u dzieci rodziców skłonnych do niewierności, będzie budzić się lęk przed porzuceniem w ich przyszłym życiu.

4. Najgorszy rodzaj zdrady
Dzieci mogą radzić sobie ze zdradą ich odległych krewnych, kuzynów, przyjaciół i dziadków, ale nie znajdą sposobu na poradzenie sobie z rodzicem, który zdradził ich i drugiego rodzica.

Dzieci po prostu nie urodziły się z wrodzoną zdolnością radzenia sobie ze zdradą rodziców. Stracisz w oczach swojego dziecka na zawsze, jeśli oszukujesz żonę, więc nie rób tego.

5. Wybór stron
Jest to powszechne we wszystkich rozwodach. Dzieci poczują przymus wyboru między mama lub tata. To dla nich stresujące i bardzo trudne do przeżycia doznania.

6. Bez miłości

Czy wiedzieliście, że 80% dzieci niewiernych rodziców nie wierzy w miłość, kiedy stają się nastolatkami? Niewierność rodzica może zniszczyć koncepcję miłości i zaufania dziecka.

7. Trwałe straty
Szkody wyrządzone dziecku w związku z niewiernością nie kończą się w dniu twojego rozwodu. Straty z tym związane mogą być wieczne i nieodwracalne.

Pomyśl dwa razy, zanim oszukasz partnera! Zastanów się, jak niewierność rodziców może zniszczyć życie dziecka!
Trwa ładowanie komentarzy...