"Do ch****y, nie mogła zaczekać?". Czy wszędzie dziś można karmić piersią?

Co wypada, a czego nie? – oto jest pytanie, które dręczy wiele świeżo upieczonych mam. Czas, by każdy chyba zaczął decydować o sobie.

Do kogo należy decyzja?
To, czy dana kobieta będzie karmić piersią w miejscach publicznych, czy nie, tak naprawdę zależy tylko od nich. Nie ma w tej kwestii dziś żadnych nakazów czy zakazów. Nikogo nie zaskakuje widok karmiącej, choć z pewnością nadal przywołuje to niecenzuralne teksty, oburzenie i wściekłość.

Gdy Danielly Katsue wychodziła za mąż, była już mamą kilkutygodniowego dziecka. Kobieta w tym jakże ważnym dla niej dniu miała do spełnienia dwie trudne i wymagające role: panny młodej i matki karmiącej piersią. Gdy w czasie ceremonii dziecko zaczęło domagać się pożywienia, kobieta bez najmniejszego wstydu, pomimo tego, że stała przed ołtarzem, zaczęła karmić dziecko. To okazało się zbyt wielkim nietaktem nawet dla fanek kp.

Lindos Danielly Katsue;

Opublikowany przez Bianca Teshima na 12 sierpnia 2017
Skrajne reakcje internautów
Choć pojawiało się pod zdjęciami wiele ciepłych słów, a internauci gratulowali kobiecie odwagi i popierali wybranie potrzeb dziecka jako nadrzędnych, wiele też osób nie zgodziło się z tymi słowami.
Komentarze z Facebooka

"Popieram karmienie piersią, ale w kościele?? Czy naprawdę do cholery nie mogła poczekać?"

"Dziecko ważne, ale to była ceremonia ślubna, a nie chrzest".

"Sama karmię piersią w miejscach publicznych, ale po co tak epatować nagością w świętym miejscu? Jak niezręcznie musiał czuć się ksiądz, zmuszony patrzeć na pierś kobiety? Jak musieli czuć się zażenowani goście? Popieram kp, ale nie w kościele i to przed ołtarzem, kiedy oczy wszystkich zebranych są skupione właśnie na karmiącej kobiecie".

"Trudno mi uwierzyć, że ta cała scena nie została zaaranżowana, by tylko wzbudzić sensację".

Z kolei pozytywne głosy odnosiły się głównie do tego, by skończyć z obłudą.
Komentarze z Facebooka

"Sami obłudnicy, ssali mleko matki, a teraz tacy wstydliwi. Dla mnie nieważne gdzie, ważne, że karmi się naturalnie i zaspokaja potrzeby dziecka".

"Sam papież mówi, że nie ma nic wstydliwego w karmieniu piersią w kościele, więc skąd to oburzenie?".

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?
źródło: Circuitomt
Trwa ładowanie komentarzy...