Które podręczniki na rok 2017/2018 będą darmowe? Za ten do religii na pewno trzeba zapłacić

Darmowe podręczniki na rok szkolny 2017/2018.
Darmowe podręczniki na rok szkolny 2017/2018. Prawo autorskie: wavebreakmediamicro / 123RF Zdjęcie Seryjne
"Czy moje dziecko będzie miało w tym roku darmowe podręczniki?" - to pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Rozwiewamy wątpliwości.

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018
Nadchodzący rok szkolny to pierwszy rok, w którym obowiązywać będą nowe zasady wprowadzone przez kontrowersyjną reformę edukacji. Zmian będzie wiele (trzy roczniki szkoły podstawowej rozpoczną naukę według nowej podstawy programowej), obejmą one również listę darmowych podręczników. W tym roku szkolnym może na nie liczyć więcej dzieci, niż było to w poprzednich latach. Rok szkolny 2017/2018 będzie pierwszym, w którym darmowe podręczniki otrzymają WSZYSCY uczniowie szkół podstawowych.

Darmowe podręczniki 2017/2018 – komu nowe, komu stare?
Na nowe podręczniki mogą liczyć 3 roczniki szkół podstawowych: klasy pierwsze, czwarte i siódme (utworzone od tego roku). Dostaną oni nie tylko nowe książki, ale i ćwiczenia oraz podręczniki do nauki języka obcego. Pozostałe roczniki (klasy drugie, trzecie, piąte) otrzymają podręczniki z poprzednich lat i nowe ćwiczenia.
Bezpłatnie podręczniki otrzymają także dwa roczniki, które nie zostały objęte dotacją w zeszłym roku: szósta klasa i trzecia gimnazjum.

Za który podręcznik trzeba płacić?
Podręczniki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum będą bezpłatne z wyjątkiem podręcznika do religii.

Bezpłatnie otrzymacie więc wszystkie książki, ćwiczenia, podręczniki do języka obcego. Wymaga się zakupu jedynie książki do religii bądź etyki.

Co sądzicie o tych zmianach?

źródło: men.gov.pl
Trwa ładowanie komentarzy...