Obudowy do telefonów przyczyną poparzeń. Jeden model wiele wypadków

Obudowy telefonów przyczyną bolesnych obrażeń.
Obudowy telefonów przyczyną bolesnych obrażeń. Prawo autorskie: saquizeta / 123RF Zdjęcie Seryjne
Kolejne osoby zamieszczają zdjęcia poparzonej skóry. Ze względu na rosnącą popularność tego modelu, warto zwrócić uwagę na pojawiające się zagrożenie.

Tym razem to nie wybuchające telefony, o których było głośno, lecz obudowy są przyczyną poparzeń. Urazy skóry wyglądają na bardzo bolesne.

Popularny gadżet przyczyną kolejnych bolesnych obrażeń
W interenecie coraz częściej pojawiają się zdjęcia poparzonej skóry, które spowodowało etui telefonu. Chodzi o te obudowy, które mają w sobie płyn z brokatem.
Sprawa jest na tyle poważna, że Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich w USA zażądała wycofania obudowy do iPhone MixBin zawierającej płyn z brokatem, na skutek którego (po wypłynięciu substancji) doszło do poparzeń dwudziestu osób. Płyn wycieka nawet przy drobnym pęknięciu i prowadzi do obrażeń skórnych.
Według oświadczenia Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich: "Jeden konsument zgłosił trwałe blizny na skutek chemicznych oparzeń, a inny konsument zgłosił oparzenia skóry i obrzęki nogi, twarzy, szyi, klatki piersiowej, górnej części ciała i rąk".

Może cię zainteresować także: Wredne telefony oddajcie dzieciom ich rodziców!!!


Spośród 24 raportów o poparzeniach, 19 wystąpiło w Stanach Zjednoczonych.
"To coś niezwykłego" - powiedział dr Adam Friedman, profesor dermatologii na Uniwersytecie George Washington. "Można by pomyśleć, że przy takim produkcie nie używa się niczego żrącego".

Choć nadal nie jest jasne, co firma używała jako płyn, Friedman powiedział, że większość osób, które dotknęła substancji, mogła doświadczyć tego, co jest znane jako kontaktowe zapalenie skóry.

Słyszeliście o podobnych przypadkach?

źródło:
Today
Trwa ładowanie komentarzy...