Jest takie przedszkole, w którym dzieci śpią… na zewnątrz. Bez względu na porę roku

Dzieci śpią na zewnątrz również zimą.
Dzieci śpią na zewnątrz również zimą. Facebook.com
Drzemki w przedszkolu tylko na zewnątrz. I to bez względu na porę roku…

Brzmi abstrakcyjnie? Przedszkole Little Learners w Australii zdecydowało się na wykorzystanie wyników szeregu badań w praktyce i aranżuje drzemki dla dzieci od 2 do 5 r.ż. na zewnątrz.

Decydujący głos rodzica
Dzieciaki mogą spać w przy przedszkolnym ogrodzie nawet zimą, jednak decyzja o tym ostatecznie należy do rodziców. Maluchy zostają również w budynku w czasie intensywnych opadów lub po przekroczeniu określonych progów temperatur.

The benefits of sleeping outdoors. Over the course of the last 11 weeks, since the 22nd March 2017 we have been...

Opublikowany przez Little Learners na 3 sierpnia 2017
Prowadzący placówkę przeprowadzili również swoje własne badania. Ze szczegółowych obserwacji wynikało, że na 1790 dzieci, tylko 15 nieobecności w sezonie zimowym wynikało z przeziębienia.

Wśród spostrzeżeń zaznaczają również, że dzieci, które śpią na zewnątrz zdają się być bardziej wypoczęte i zregenerowane, co w konsekwencji wpływa korzystnie na ich gotowość do nauki i skupienie.

Przede wszystkich ochrona
I chociaż pomysł może wydawać się nieco ryzykowny, nie ma mowy o narażaniu zdrowia dzieciaków. Personel przestrzega wszelkich zasad, dba o to by dzieci miały odpowiednie ubrania, materace i przykrycia śpiąc na świeżym powietrzu. Latem priorytetem jest zabezpieczenie ich przed promieniowaniem UV.

Rozwiązanie jest super, być może wątpliwe do wykorzystania w klimatycznych warunkach naszego kraju, ale jesteśmy pod wrażeniem idei.
Trwa ładowanie komentarzy...