Chłopiec urodził się z pasożytniczym bliźniakiem. Życie zawdzięcza lekarzom

Lekarze usunęli pasożytniczego bliźniaka.
Lekarze usunęli pasożytniczego bliźniaka. Prawo autorskie: xmee / 123RF Zdjęcie Seryjne
Z brzucha dziecka wyrastały nogi, pośladki, ręka i genitalia. Lekarze natychmiast podjęli się operacji noworodka.

W małej wiosce Pindwara w północnych Indiach przyszło na świat niemowlę z pasożytniczym bliźniakiem. Rodzice byli zszokowanie dodatkowymi nogami i narządami wystającymi z brzucha noworodka. 22-letnia Kuli Bai matka tego nietypowego dziecka, postanowiła je zabić - jak donosi dailymail. Wiadomość szybko rozeszła się po wsi, aż dotarła do 35-letniego Bharat Pal Danda, który prowadzi szpital Matra Chhaya w Pindwara. Szybko przysłał pogotowie, aby zebrać matkę i dziecko do szpitala w Jaipur, który mieści się około 450 kilometrów wsi, w której urodziło się niemowlę. Lekarze zaproponowali bezpłatną operację. Przeprowadzało ją 4 specjalistów. Po usunięciu dodatkowych kończyn i jelit dziecka oświadczyli, że niemowlę ma się dobrze.

- Noworodek miał cztery nogi, trzy ręce i dwa penisy… Usunęliśmy zbędne kończyny i jelita pasożytniczego bliźniaka, który żerował na organizmie zdrowego dziecka. Chłopiec aktualnie czuje się znacznie lepiej. Nadal jednak pozostanie pod naszą stałą obserwacją przez co najmniej tydzień – powiedział dr Parveen Mathur.
Bliźniak pasożytniczy
Bliźniak pasożytniczy jest swoistą formą bliźniaka syjamskiego, skutkiem błędów genetycznych, podziału komórek w ciąży mnogiej. Gdy dochodzi do wchłonięcia jednego bliźniaka przez organizm większego, wówczas pasożyt zamknięty jest w ciele swojego brata lub siostry. Takie zjawisko nazywane jest "fetus in fetu", czyli płód w płodzie. Jest to zmiana patologiczna zagrażająca życiu dziecka. W celu zapewniania drugiemu bliźniakowi normalnego życia należy ją niezwłocznie usunąć.
źródło: dailymail
Trwa ładowanie komentarzy...