My kłócimy się o klapsy, a oni odbierają dzieci Polakom

Za przemoc domową odbierają dzieci.
Za przemoc domową odbierają dzieci. Prawo autorskie: dmosreg / 123RF Zdjęcie Seryjne
Spór czy klaps to bicie nie ma tam miejsca. Brak tolerancji dla klapsów skutkuje odbieraniem dzieci.

Służby socjalne w Wielkiej Brytanii odbierają dzieci Polakom
Polska zasłynęła pobiciem kolejnego rekordu, szkoda, że tak niechlubnego. To rekordowy wynik na tle innych państw Unii Europejskiej. Chodzi o przemoc domową wobec dzieci. W 2016 r. 252 dzieci Polaków odebrano rodzicom i przekazanych pod opiekę brytyjskim rodzinom zastępczym, a w tym roku oddano już 115 dzieci - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej". Dowiadujemy się też, że "nie ma miesiąca, żeby brytyjskie media nie pisały o polskiej rodzinie, której odebrano dzieci głównie z powodu zarzutów o przemoc fizyczną".

„Może to spotkać każdą polską rodzinę" – żali się matka, której odebrano dziecko. Na ciele Wiktora w szkole zauważono siniaki. „Rzeczpospolita” informuje, że chłopiec był agresywny. Brytyjskie służby socjalne podjęły decyzję o odebraniu rodzinie z Southampton dwójki dzieci.

Niepokojące jest to, że liczba interwencji w rodzinach polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii stale wzrasta. W ubiegłym roku w Irlandii w pieczy zastępczej umieszczono tylko pięcioro dzieci z polskim obywatelstwem, w Belgii - zaledwie troje, w Holandii - 33, a w Niemczech – 39.

źródło:
PAP, Rzeczpospolita
Trwa ładowanie komentarzy...