"Solidarność rodziny" – sekret dzieci i ich ojca rozczulił tysiące osób

Plagiocefalia to deformacja czaszki niemowlaka, której nie można bagatelizować.
Plagiocefalia to deformacja czaszki niemowlaka, której nie można bagatelizować. Zrzut z ekranu/Facebook/Shayna Guttierez
Zaskakująca fotografia zyskała rzesze fanów. Każdy, kto poznał sekret tej rodziny, jest zachwycony postawą każdego z jej członków.

Plagiocefalia wymaga leczenia
Gdy pojawiają się dzieci, pojawia się także wiele problemów. Dla zdrowia swoich ukochanych pociech jesteśmy w stanie zrobić wszystko, więc wielu rodziców, których dzieci także zmagają się z plagiocefalią, jest w stanie zrozumieć rodzinę ze zdjęcia. "Skośnogłowie" to rodzaj deformacji czaszki dziecka, znany także pod nazwą "syndrom płaskiej głowy". Problem powstaje u części niemowląt, które zbyt często i długo leżą na plecach, co powoduje w miękkiej i plastycznej czaszce zniekształcenia. Dlatego też rodzice zakupują dla swoich dzieci kaski korekcyjne, które pomagają im wdrożyć skuteczne postępowanie, żeby nie utrwalać deformacji główki dziecka.

Wszystko dla brata
Noszenie takiego kasku jest dla dziecka niezbyt wygodne i budzi to czasem ogromny sprzeciw. Płacz, nerwy, krzyki – to normalne zachowanie na początku, zanim maleństwo nie przyzwyczai się do nowej sytuacji. Zdjęcie, które zostało udostępnione w internecie, pokazuje, jak może wspierać się kochająca rodzina. Siostrzyczka, widząc płaczącego i denerwującego się brata postanowiła solidaryzować się z nim w tej nietypowej i trudnej dla niego sytuacji i zdecydowała się sama nosić kask. Gdy ojciec zobaczył postawę swojej córki, on także poczuł się zobowiązany "trzymać sztamę" z dziećmi i choć wygląda to może śmiesznie, to właśnie jest siła więzi rodzinnych.

Gary and Shayna Gutierrez were told little Jonas would have to wear a head-shaping helmet for 2-6 months. But over the...

Opublikowany przez WFAA-TV na 31 lipca 2017
Nie można lekceważyć plagiocefalii
Dzięki postawie reszty rodziny dziecku łatwiej będzie zaakceptować noszenie kasku, a terapia szybciej przyniesie oczekiwane rezultaty. Plagiocefalia ułożeniowa pozostawiona bez leczenia może prowadzić do asymetrii twarzy dziecka, a w niektórych przypadkach można zauważyć poważne zmiany w kształcie:
• jedno oko wydaje się większe od drugiego (jest wysunięte)
• występuje asymetryczne ułożenie oczu
• występuje asymetryczne ułożenie uszu (jedno ucho jest wysunięte, drugie cofnięte)
• z jednej strony czoło jest bardziej uwydatnione
• z jednej strony policzek wydaje się pełniejszy

Dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej podjąć właściwe leczenie i przeciwdziałać dalszym deformacjom.
źródło: Scary Mommy
Headcare.com
Trwa ładowanie komentarzy...