Ojciec po śmierci córki zabiera głos: "Wszystko przez komórkę – obsesję nastolatków"

14-latka zmarła, bo nie przewidziała konsekwencji swoich działań.
14-latka zmarła, bo nie przewidziała konsekwencji swoich działań. Zrzut z ekranu/facebook/Inside Edition
Dlaczego młoda dziewczyna – uczennica, nie zna podstawowych praw fizyki? To co, zrobiła, niestety świadczy o prawdziwej obsesji na punkcie telefonów.

Bez komórki nie istniejesz?
Trudno dziś zobaczyć na ulicy młodą osobę bez komórki w dłoni. Telefony stały się obsesją nie tylko dla nastolatków, ale i dla dorosłych. Brak komórki to brak kontaktu ze światem dla wielu z nas i jesteśmy w stanie naprawdę wiele zrobić, by go nie stracić. Do tego stopnia, że korzystamy z telefonów w każdym miejscu, w domu, w pracy, autobusie, łazience, a nawet w wannie.
Po śmierci kilkunastoletniej córki głos w sprawie zabrał jej ojciec. Mężczyzna nie krył rozpaczy opowiadając, w jaki sposób doszło do tragedii. Okazało się, że 14-letnia dziewczyna w czasie kąpieli w wannie korzystała z telefonu. Niestety ze względu na słabą baterię postanowiła go podładować, więc podpięła do pod ładowarkę. Niestety telefon wpadł do wody i dziewczyna została porażona prądem. Zanim rodzice zorientowali się, że córka zbyt długo przebywa w łazience, było już za późno na reanimację. Jej tata, który jest ratownikiem medycznym, nie krył żalu i pretensji, że nie potrafił pomóc własnemu dziecku.

The father of a teen who died after taking her cell phone into the bathtub: "My world just came to a stop." http://ietv.co/2v00mLH

Opublikowany przez Inside Edition na 16 lipca 2017
Czy nikt nie uczy dzieci praw fizyki?
Dlaczego 14-latka nie przestrzegała podstawowych zasad bezpieczeństwa, które wpajamy dzieciom od małego? Prąd plus woda jest niebezpiecznym połączeniem i powinien wiedzieć o tym absolutnie każdy. Tym trudniej pogodzić się z tym, że tak młoda osoba straciła życie w wyniku wypadku w domu, będąc pod opieką rodziców. Niestety jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w Polsce prawie 30% zgłoszeń dotyczy wypadków z użyciem prądu elektrycznego w domach.

Przypominamy!
Zespół Elektroenergetyki
Przepisy eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych

Prąd rażeniowy przepływający przez ciało człowieka powoduje zaburzenia w funkcjonowaniu wielu układów, szczególnie układów: nerwowego, oddechowego i krwionośnego. Każde takie zaburzenie stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Najpoważniejsze skutki przepływu prądu elektrycznego przez organizm ludzki, to: a) skurcze mięśni, szczególnie mięśni zginających, b) oparzenia zewnętrzne i wewnętrzne, c) utrata świadomości, d) zatrzymanie oddychania, e) zakłócenia pracy serca, występujące najostrzej przy prądach o częstotliwościach 40 ÷ 60 Hz, które powodują migotanie komór serca. Stopień porażenia, czyli skutki przepływu prądu rażeniowego przez ciało człowieka, jest wynikiem działania następujących czynników: a) natężenia prądu rażeniowego, b) czasu przepływu prądu rażeniowego, c) częstotliwości prądu rażeniowego, d) drogi przepływu prądu przez człowieka, e) rezystancji ciała człowieka oraz jego naskórka, f) warunków środowiskowych, g) indywidualnych cech człowieka.

Reakcje organizmów na przepływający przezeń prąd są różne i w dużej mierze zależne od indywidualnych cech osób porażonych. Skutki przepływu prądu potęgują się u dzieci, kobiet, osób starszych, osób otyłych i chorych (zwłaszcza na choroby serca).

źródło: Facebook/Inside EditionZespół Elektroenergetyki
Trwa ładowanie komentarzy...