3,5-miesięczne dzieci stawiane są na dłoni instruktora – ta metoda budzi ogromne kontrowersje

Kontrowersyjna metoda Snorri Magnusson. Stawianie dzieci na dłoni.
Kontrowersyjna metoda Snorri Magnusson. Stawianie dzieci na dłoni. Zrzut z ekranu/Buisness Insider
Film, który został udostępniony w internecie, zaskoczył wszystkich. Każdy zadaje sobie pytanie: po co stawiać dziecko tak wcześnie na nogi?

Metoda o której mowa popularna jest w Islandii. Snorri Magnusson od lat 90. uczy pływać kilkumiesięczne dzieci. Postanowiła także wdrożyć nowatorską metodę balansowania dzieckiem trzymanym na dłoni instruktora. Okazało się, że 3-4 miesięczne dziecko postawione na nóżki potrafi utrzymać równowagę, co naukowcy tłumaczą głównie tym, że ich duże główki i małe stopy, pomagają w balansowaniu ciałem. Na zamieszczonym w sieci filmiku widać starsze dziecko, przypuszczalnie 5-6 miesięczne, ale instruktorka "chwali" się, że i modsze dzieci biorą udział w jej zajęciach, nawet 3,5 - miesięczne.
Dzieci odbywają kursy, by oswoić się z wodą i nauczyć pływać, co zdecydowanie jest godne pochwały. Maluszkom pamiętającym jeszcze życie płodowe łatwiej jest przełamać strach i bariery, które towarzyszą starszym dzieciom. Internautów zainteresowało jednak, jaki jest cel stawiania dzieci na nóżki na tak wczesnym etapie rozwoju. Lekarze także nie znajdują sensownej odpowiedzi, bo dotychczas zalecano, by nie spieszyć się ani z sadzaniem dziecka, ani stawianiem na nogi. Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie powinno się przyspieszać żadnego z tych procesów. Stawy i kości niemowlaka są delikatne i podatne na urazy, podobnie jak jego kręgosłup.

Snorri Magnusson na swojej stronie internetowej opublikowała doniesienia o tym, jak nauka pływania niemowląt ma pozytywny wpływ na ich życie. Po obserwacji 4-latków, spośród których część we wczesnym dzieciństwie uczęszczała na zajęcia pływania, a część nie, okazało się, że różnica jest znaczna biorąc pod uwagę motorykę, rozwój ruchowy, czy utrzymywanie równowagi. Nie odnotowano jednak, jaki i czy pozytywny wpływ ma na dzieci pionizowanie ich i stawianie na nóżki w tak wczesnym wieku.
You Tube/ Buisness Indider
Ungbarnasund Snorra
Trwa ładowanie komentarzy...