Miliony ludzi czyści grilla w TEN sposób. "Uważajcie" – apeluje mama i pokazuje RTG syna

Złe wyczyszczenie grilla może spowodować poważne konsekwencje dla życia i zdrowia.
Złe wyczyszczenie grilla może spowodować poważne konsekwencje dla życia i zdrowia. Zrzut z ekranu/Facebook/Jenna Kuchik
"Ludzie, uważajcie" – apeluje mama, której dziecko przez jej nieuwagę trafiło do szpitala z zagrożeniem życia.

Usunięcie przypalonego tłuszczu nie jest łatwe
Grillować każdy lubi, trudno sobie wyobrazić lato bez spotkań ze znajomymi przy pieczonej kiełbasce czy cukinii. O ile korzystamy ze specjalnych tacek nie powinno się wydarzyć nic złego, łatwiej też zadbać o czystość grilla. Gdy kładziemy jednak żywność bezpośrednio na ruszt, musimy liczyć się z tym, że skapujący tłuszcz będzie trudny do usunięcia. Do tego właśnie służą druciane szczotki, które dzięki ostrym zakończeniom są w stanie "zdrapać" zaschnięty i przypalony tłuszcz.

Takiej właśnie szczotki użyła Jenna Kuchik, kiedy chciała przygotować posiłek dla swojej rodziny. Wyczyściła ruszt i po oczyszczeniu od razu położyła na nim kawałki kurczaka. Gdy podała synowi grillowane mięso ten po kilku kęsach zaczął przeraźliwie płakać. Widać było, że coś utkwiło mu w gardle i wywołuje dokuczliwy ból. Kobieta wraz z mężem natychmiast zawieźli dziecko do szpitala, a tam wykonano prześwietlenie. Okazało się, że w gardle dziecka utkwiły małe, metalowe szpileczki, które okazały się fragmentami szczotki. Jenna była w szoku, zupełnie nie zdawała sobie sprawy, że w czasie czyszczenia grilla pozostawiła na nim metalowe opiłki, tzw. szczecinę.

What a scary 24 hours it's been! PLEASE PLEASE PLEASE, EVERYONE do not use a metal BBQ brush!! Just minutes after eating...

Opublikowany przez Jenna Kuchik na 5 lipca 2017
Na szczęście dzięki szybkiej reakcji lekarzy, udało się usunąć ostre przedmioty z przełyku. Strach, który towarzyszył matce przez tych kilka godzin sprawił, że postanowiła ona podzielić się swoją historią z innymi rodzicami.

Czy wszyscy wiedzą, jak czyścić grill?
Owszem, opisana historia jest warta nagłośnienia, choć wydaje nam się, że większość osób czyszczących w ten sposób grill (po użyciu tego rodzaju szczotki), przeciera dodatkowo ruszt szmatką, bądź spłukuje wodą. Wiele osób używa także specjalnych tacek do grillowania, dzięki którym oprócz tego, że jedzenie mniej się przypala i mniej wysusza, to także nie dotyka zanieczyszczonego i przepalonego licznym grillowaniem rusztu. Gdyby Jenna Kuchik zastosowała także inne metody czyszczenia, pewnie nie doszłoby do takiej sytuacji. Jeżeli jednak w podobny sposób zabieracie się za oczyszczenie rusztu, weźcie sobie słowa tej mamy do serca i koniecznie zmieńcie swoje przyzwyczajenia.


źródło: Facebook/Jenna Kuchik
Trwa ładowanie komentarzy...