Mały Mundial za nami. W tych Mistrzostwach Polacy stanęli na podium!

V Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej już za nami. Zwycięzcą został zespół z Hiszpanii. Brązowy medal wywalczyli młodzi zawodnicy z Polski Materiały prasowe
W czerwcu Polska była areną zmagań najzdolniejszych piłkarzy poniżej 21 roku życia podczas Mistrzostw Europy UEFA U-21 w Piłce Nożnej 2017. W tym miesiącu nasz kraj został gospodarzem kolejnego prestiżowego turnieju - V Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej.

15-16 lipca na murawie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego do walki o tytuł Mistrza Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej stanęły 22 zespoły reprezentujące kraje europejskie i azjatyckie. Ostatecznie zwycięstwo w turnieju wywalczyli Hiszpanie – po zaciętym meczu pokonali Rosjan 3:0. Na podium po raz kolejny stanęła także reprezentacja Polski.

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej to największe wydarzenie sportowe dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata. Ta wyjątkowa inicjatywa powstała z myślą o dzieciach, które ze względu na trudną sytuację materialną czy społeczne wykluczenie mają w życiu ,,pod górkę”. Poprzez uczestnictwo w Małym Mundialu młodzież uczy się, że dzięki wytrwałości, sportowej pasji oraz poświęceniu, każdy może osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

Organizatorem rozgrywek jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Głównym sponsorem, od pierwszej edycji wydarzenia, jest Continental Opony Polska. Firma nie tylko wspiera organizację turnieju, jest także fundatorem nagród oraz dodatkowych atrakcji dla dzieci i kibiców.

– Gratulujemy drużynie Hiszpanii, która zdobyła tytuł Mistrza Świata 2017, a także wszystkim zawodnikom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji turnieju. Dzieci dzielnie walczyły nie tylko o Puchar Mistrza Świata, ale przede wszystkim o swoje marzenia. Wierzymy, że odniesione przez nich sukcesy będą świetną motywacją do dalszego rozwijania swoich sportowych pasji – powiedziała Ewa Ostapczuk-Wasilewska, Event, Media & Communications Manager w Continental Opony Polska.
Tegoroczna jubileuszowa edycja Małego Mundialu przyciągnęła kilka tysięcy fanów futbolu. Pierwszego dnia rozegrano mecze fazy grupowej. W niedzielę spośród rywalizujących ze sobą reprezentacji Polski, Litwy, Rosji, Holandii, Węgier, Serbii, Hiszpanii i Francji wyłoniono finalistów (Polska, Hiszpania i Rosja). Złoto zgarnęli młodzi piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego. Brązowy medal zdobyła zaś drużyna z Polski, która pokonała Holendrów w rzutach karnych 3:1.

W międzynarodowym turnieju zespół w biało-czerwonych barwach reprezentowali najlepsi zawodnicy VIII Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka, które odbyły się 29 kwietnia br.
na warszawskim Bemowie. Do walki o puchar i tytuł Mistrza Świata team z Polski poprowadził Krzysztof Kot, zdobywca złotego medalu na pierwszych Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej w 2013 roku.

Widowisku na murawie i dopingowi na trybunach towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji. Jedną z nich była sportowa edycja Warszawskiego Targu Śniadaniowego,
podczas którego goście mogli spróbować przeróżnych dań charakterystycznych dla kuchni krajów biorących udział w tegorocznych rozgrywkach.
Mistrzostwa Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej uświetnił specjalny mecz Gwiazd: Telewizja vs Internet. Poza znanymi aktorami (Tomasz Oświeciński, Jacek Rozenek, Andrzej Andrzejewski), dziennikarzami oraz youtuberami zagrały w nim legendy polskiej i światowej piłki m.in. Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos i Radosław Gilewicz oraz Paolo Futre (A.C. Milan), John Collins (Celtic), Rui Barros (Juventus F.C), Frank Verlaat (Ajax Amsterdam) i Siergiej Alejnikow (Juventus F.C).

Podczas Mistrzostw na zawodników - zarówno strzelców, jak i bramkarzy - czekała jeszcze jedna konkurencja. Mogli oni wziąć udział w konkursie ContiTest przygotowanym
przez sponsora głównego wydarzenia - Continental Opony Polska. Polegał on na trafieniu
do ustawionej na boisku bramki przez zawieszone na niej opony Continental.

To już piąte Mistrzostwa Świata, które Stowarzyszenie ,,Nadzieja na Mundial” organizuje wspólnie z Continental Opony Polska. Producent opon i wiodący dostawca dla branży motoryzacyjnej od 2011 roku jest także głównym sponsorem lokalnych rozgrywek - Mistrzostw Polski - i wspiera najlepsze drużyny piłkarskie złożone z wychowanków
placówek opiekuńczych z całej Polski.

Do tej pory odbyło się 7 turniejów Mistrzostw Polski i 5 edycji Mistrzostw Świata, w których łącznie udział wzięło ponad 3220 młodych zawodników z 30 krajów. Kolejna futbolowa impreza – VI Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej – została już zapowiedziana na przyszły rok.