Wszyscy to robią, ale ci rodzice potrafili powiedzieć NIE. Ważny list do nauczycielki

Czy ma znaczenie w jaki sposób i gdzie dzieci spędzają czas?
Czy ma znaczenie w jaki sposób i gdzie dzieci spędzają czas? blueiz60 / 123RF
Dzieci uwielbiają podróże i poznawanie świata, więc szkolne wycieczki mają im to zadanie ułatwić. Ważne jest jednak miejsce wyjazdu, które nie zawsze jest zgodne z oczekiwaniami rodziców.

Muzeum, góry, wystawa, kino, Mazury – każde miejsce jest wspaniałym wyborem dla młodych osób. Chodzi przecież o tym, by dzieci poznawały świat, uczyły się czegoś o otaczających nas ludziach, miały kontakt z naturą i zwierzętami. Dla niektórych osób taki kontakt z przyrodą może dotyczyć jednak wycieczek do lasu, czy nad morze, a niekoniecznie do zoo czy oceanarium.

Gdy w jednej z francuskich szkół wychowawczyni zarządziła wycieczkę do oceanarium na Riwierze, mama 7-latka postanowiła zainterweniować. Kobieta nie popiera trzymania zwierząt w niewoli i nie chodzi wraz z dziećmi ani podziwiać orek, ani żadnych innych zwierząt w ogrodzie zoologicznym. Ze względu na to, że w takim postrzeganiu świata i miłości do zwierząt chce wychować swoje dzieci, nie mogła zgodzić się na to, by jej 7-letni syn wziął udział w wycieczce. Napisała więc wiadomość do nauczycielki, tłumacząc nieobecność syna.
Mama 7-latka

Nie uważamy z mężem, aby to było etyczne i na miejscu, żeby obserwować orki i delfiny w basenie i skaczące przez obręcze. Powinny pływać od 100 do 200 km dziennie, a nie przebywać w tak małym zbiorniku. Uczymy dziecko empatii, a tym samym nie popieramy zachowań, przez które cierpią zwierzęta. Dziękuję za zrozumienie.

Okazuje się, że podobną empatią wykazali się rządzący, bowiem we Francji w maju 2017 r. zakazano hodowli delfinów, orek i morświnów. Nie można już trzymać ich w zamknięciu, więc stopniowo będą likwidowane parki rozrywki, dostarczające w ten sposób ludziom rozrywki .

W Polsce jesteśmy dopiero na etapie niewpuszczania "cyrków" do miast, w ramach sprzeciwu wobec trzymania w niewoli i tresowania zwierząt, które powinny żyć na wolności. Na takie decyzje dotyczące uwolnienia zwierząt i zamykania parków rozrywki musimy poczekać jeszcze wiele lat.


źródło: Popularne.pl
Trwa ładowanie komentarzy...