ONA ratuje życie dzieci w rozgrzanych autach. Wymyśliło ją dziecko!

Ta niepozorna kostka może uratować niejedno życie.
Ta niepozorna kostka może uratować niejedno życie. YouTube.com
Oto Bishop z Teksasu, 10 – letni uczeń 5 klasy. Wynalazca, który ma szansę zniwelować problem śmierci dzieci w rozgrzanych samochodach.

Chłopak wykonał model urządzenia, za pomocą którego może tego dokonać w technologii druku 3D. Teraz udało mu się już zdobyć tymczasowy patent.

Oasis (tak nazywa się urządzenie) to mały gadżet, który monitoruje temperaturę w samochodzie. Kiedy ta osiągnie określony poziom urządzenie, wytwarza chłodne powietrze, jednocześnie alarmując rodziców i odpowiednie władze za pomocą anteny. Nieduże urządzenie w kształcie pudełeczka zostało opracowane tak, by można było z łatwością zamontować je na dziecięcym foteliku.

Impulsem do zaprojektowania tego typu urządzenia było tragiczne wydarzenie dosłownie z podwórka chłopaka. W jego sąsiedztwie 6 – miesięczne dziecko zmarło z przegrzania w środku samochodu.

Mały geniusz mówi, że jego największym marzeniem jest opracowanie jak największej ilości wynalazków, które mogą uratować komuś życie.

Wynalazek tego zdolnego dzieciaka to naprawdę coś. Pytanie brzmi jednak, dlaczego istnieje potrzeba ich opracowywania? I ile dzieci straci jeszcze życie, dopóki nie stanie się jasne, że pozostawianie ich w rozgrzanym samochodzie to błąd.

Źródło: Independent
Trwa ładowanie komentarzy...