Naukowcy dowiedli, że mężczyźni powinni się żenić – wiecie dlaczego?

Żonaci mężczyźni okazuje się, że mają zdecydowanie lepiej, niż ich samotni rówieśnicy.
Żonaci mężczyźni okazuje się, że mają zdecydowanie lepiej, niż ich samotni rówieśnicy. ruslan117 / 123RF
Wiele osób stojąc przed wyborem – żenić się czy żyć na kocią łapę, postanawia uniknąć jednak formalności. Według najnowszych doniesień to żonaci mają jednak zdecydowanie lepiej w życiu.

Badania opublikowane w Stanach Zjednoczonych przez Instytut Badań nad Rodziną, autorstwa W. Bradforda Wilcoxa i Nicholasa H. Wolfngera wyraźnie wskazują, że żonaci mężczyźni mogą czerpać same korzyści z małżeństwa. Jakie?

1. Stabilne zatrudnienie – żonaci traktowani są poważniej przez pracodawców, jako głowy rodzin. Od takich osób oczekuje się rzetelności, odpowiedzialności i zaangażowania, bo mają na utrzymaniu rodzinę.

2. Wyższa pensja – według badaczy, żonaty pracownik może liczyć na pensję nawet od 10 do 40 procent wyższą, niż samotni rówieśnicy. Są też lepszymi inwestorami, gromadzą zarobione pieniądze, myśląc o przyszłości dzieci, a nie trwoniąc je na chwilowe przyjemności.

3. Lepszy seks – ponad połowa respondentów deklaruje, że seks małżeński daje im ogromną satysfakcję. Być może wynika to z bliskości partnerów połączonych przysięgą małżeńską i poczuciem bezpieczeństwa. Poza tym żonaci częściej się kochają, singlom nie zawsze udaje się znaleźć partnerkę na każdej imprezie, zwłaszcza dojrzałym mężczyznom.

4. Zdrowie — mężczyźni żonaci są zdrowsi, choćby dzięki temu, że ich małżonki dbają o zdrowe odżywianie całej rodziny. Nie stołują się na mieście, tylko więcej posiłków spożywają w domu, co wpływa korzystnie na ich wygląd, kondycję i samopoczucie. Według badań mężczyźni żonaci żyją 10 lat dłużej, niż ich niezamężni rówieśnicy. Posiadanie rodziny obliguje także do częstszego ruchu, choćby w czasie zabaw i spacerów z dziećmi, wspólnych wycieczkach rowerowych, czy wspinaczkach.


Wiele osób uważa, że małżeństwo to ograniczenia ich wolności i swobody seksualnej. Masa obowiązków i konsekwencji zdecydowanie odstrasza wiele osób. Warto więc, by zapoznali się z wynikami najnowszych badań.
źródło: IF Studies.org
Trwa ładowanie komentarzy...