"Nagle, jako matka siedząca w domu z dwójką dzieci, stałam się niewidzialna" – czy nie za dobrze to znacie?

I tak zwykły kolczyk stał się manifestem czegoś bardzo ważnego: poczucia własnej wartości.
I tak zwykły kolczyk stał się manifestem czegoś bardzo ważnego: poczucia własnej wartości. Facebook.com
Jak często wydaje ci się, że jesteś definiowana tylko jako matka? Jak często czujesz, że ktoś patrzy ci prosto w oczy? Nie jesteś w tym osamotniona, większość kobiet czuła się, tak jak ty.

Kiedy Anastasia Aligiannis została matką po raz drugi, postanowiła udowodnić, że jej poczucie zepchnięcia na boczny tor nie jest tworem wyobraźni. Wyjęła z ucha jeden z kolczyków i przez kolejne 7 miesięcy codziennie nosiła tylko jeden z nich, na jednym uchu. Nikt nie zwrócił na to uwagi.

Soon after my son was born I felt like I became invisible. One day I started wearing 1 earring. Now anyone that knows...

Opublikowany przez In all your spare time na 31 maja 2017
Tuż po urodzeniu mojego syna, poczułam się tak, jakbym stała się niewidzialna. Postanowiłam nosić tylko jeden kolczyk, dla każdego, kto mnie znał, byłoby to niepokojące. Tymczasem okazało się, że zauważyli brak jednego po… 7 miesiącach.

7 miesięcy interakcji społecznych, w czasie, których nikt nie spojrzał mi w twarz. Zupełnie, jakbym nagle, jako matka dwójki dzieci i "siedzącą w domu", stała się niewidzialna. Nie tylko dla społeczeństwa, ale przede wszystkim dla najbliższych. Dla przyjaciół, dla rodziny, a nawet, jeśli mam być całkiem szczera, również dla siebie samej.

Rozmowy telefoniczne kręciły się tylko wokół rodziny i domowych obowiązków. Coraz rzadziej ktoś pytał co u mnie, jak się mam. Kiedy myślę o tym teraz, przypuszczam, że informacja o dobrej kondycji osób, za które byłam odpowiedzialna, wystarczyła, by domniemać, że ja również.


Po 7 miesiącach zrozumiałam, że nie chce być niewidzialna. Ani dla siebie, ani dla nikogo innego.

To trudne, kiedy całą swoją tożsamość budujesz na tym, co robisz, jaką budujesz karierę, gdzie byłeś i co widziałeś.

Trudno jest odnaleźć siebie w macierzyństwie i znalezienie równowagi pomiędzy cudowną miłością, jaka na ciebie spływa, a zatracaniem siebie.

Dla mnie bardzo ważne okazało się poszukanie sposobów, w jaki radziły sobie inne mamy przede mną. To szalenie ważne, byśmy jako matki były dla siebie wzajemnie liną, która wyciągnie nas z największego dołka.

Jeżeli więc czujesz się dzisiaj zbędna, niewidzialna, niewiele znacząca, to wiedz, że jesteś ważna.

Liczysz się i prawdopodobnie jesteś trybikiem, dzięki któremu wszystko tak sprawnie działa.

Wykonuj dalej swoją pracę, tak dobrze, jak dotąd. A jeżeli ktoś jeszcze ci tego nie powiedział, to zapamiętaj, że jesteś nieoceniony w pracy, którą wykonujesz, a Twoje poświęcenia zostaną docenione.


Źródło: Essentialbaby
Trwa ładowanie komentarzy...