Ten błąd najczęściej popełniają kierowcy. Ostrzeżcie dzieci, by wiedziały, na co zwracać uwagę

Do takich właśnie wypadków dochodzi niepokojąco często.
Do takich właśnie wypadków dochodzi niepokojąco często. Zrzut z ekranu/Facebook/Portal BRD24
Musimy uczulić dzieci, że czasem kierowcy także mogą popełnić błąd. Niestety do takich scen jak na tym filmie dochodzi dość często.

Teoretycznie dziecko powinno czuć się bezpieczne, gdy na sygnalizatorze zapala się zielone światło. Od małego słyszy prosty komunikat, zielone idź, czerwone stój. Niestety nie zawsze się to sprawdza w praktyce. O ile małemu dziecku nie wytłumaczymy, że musi brać pod uwagę brak uwagi kierowców i ich błędne decyzje, bo samo nie jest w stanie jeszcze przewidywać wszystkich konsekwencji, o tyle nastolatkowi można już wytłumaczyć pewne mechanizmy.

Policja wielokrotnie podkreślała, że do takich zdarzeń często dochodzi. Na drodze 2-pasmowej jeden z kierowców zatrzymuje się, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, natomiast samochód jadący drugim pasem, nie zauważa manewru i omija pojazd stojący przed przejściem, w wyniku czego potrąca pieszego. Najtrudniejsza jest sytuacja, gdy przejście dla pieszych jest bez sygnalizatorów świetlnych, bo to wtedy zazwyczaj dochodzi do wypadków, gdy to, czy kierowca przepuści pieszego jest gestem dobrej woli.
Elbląg - potrącenie chłopca na pasach

KU PRZESTRODZE - udostępnijcie wszystkim (niech przyjrzą się mistrzowie kierownicy). Potrącenie 12-letniego chłopca na pasach w Elblągu - w ostatni piątek (13 maja). Kierowca, który omijał pojazd stojący przed przejściem, na koncie miał 22 punkty karne - głównie za prędkość, wyprzedzanie na „podwójnej ciągłej” i niestosowanie się do sygnalizacji. #wypadek #Elbląg #pieszy #potracenie

Opublikowany przez brd24.pl na 17 maja 2016
Na tym filmie widać ogromny błąd kierowcy, który potrącił 12-latka. Mężczyzna prawdopodobnie nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, gdyż samochód, który wyjechał z bocznej drogi, prawidłowo zareagował. Internauci w komentarzach zwrócili uwagę jeszcze na jedną sprawę, że chłopiec nie powinien był przejeżdżać na hulajnodze. Podobnie jak nie powinno się przejeżdżać po pasach rowerem, chyba że na wyznaczonej w tym celu ścieżce rowerowej.

Warto uczulić dzieci, że na drodze z dwoma pasami ruchu, muszą zachować szczególną ostrożność. Najlepiej, gdyby po zapaleniu się zielonego światła potwierdziły, czy na pewno samochody się zatrzymały, a po dojściu do połowy ulicy ponownie rozejrzały się, czy na pewno pozostałe samochody także się zatrzymały.


Czy widzieliście już podobną sytuację? Zwróćcie uwagę na ten problem innych rodziców i sami także bądźcie ostrożni.
źródło: Portal o bezpieczeństwie BRD24
Trwa ładowanie komentarzy...